Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cellpeti

    veterán

    válasz floatr #17 üzenetére

    "És remélem, hogy sokkal megfontoltabban állnak neki, mint a pár bukó projekt esetében."

    A magyarok? :DD (Bocs, de sajnos sok minden miatt ilyen a hozzáállásom)

    Tigris, tigris, csóvafény...

  • stevve

    nagyúr

    válasz floatr #17 üzenetére

    "Jelenleg elég jópár helyen használnak win specifikus szoftvereket, úgyhogy nyilván első körben az irodai rendszereket kezdik korszerűsíteni"

    Hogy mennyire "korszerűsítés", nem az én dolgom megítélni, de már határozat van az openoffice formátum kötelezőségéről. Mondjuk a legjobb, hogy az indokok között szerepel a zöld működés - akkor a docx nem zöld? Áh. Értem én, mire mondták, csak ide pont nem illő érv. :U Ügyintézők nehezen változnak és sajnos általában az ó munkaidejük megy rá minden új kormányagymenésre. lásd 1. hsz. vissza.

    "És remélem, hogy sokkal megfontoltabban állnak neki, mint a pár bukó projekt esetében."

    Szerinted ha visszamenőleg elvesznek szerzett jogot az alkotmányban, akkor ezt az ész vezérli majd? Kétlem.

    Egyébként egy pár nappal ezelőtti előadásban végre értelmes intézkedéseket és terveket lehetett hallani az államigazgatás gatyába rázásáról. Ha valóban átrajzolják a szervezeti, döntéshozói és kiadmányozói ábrákat, akkor lehet némi előrelépés.

    És megint más. Lehet linuxot tenni az ügyintézők alá és valószínűleg nem is lenne baj, ha mondjuk tud egérrel kattintgatni, meg vannak ikonok, mert onnantól mindegy, de ha az iratkezelő nem megy vagy nem indul a Magó-féle rendszer, ahol még az van, akkor bizony baj van. Nem tudom, a döntéshozók használtak-e Office-on kívül mást is életükben, de kétlem. Előbb inkább ezeket kellene megvizsgálni, nem rögtön belevágni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák