Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djozsi

    senior tag

    Nagyon tetszett, hogy az eredeti cikkben nincs aktuálpolitizálás és a kommentelők közül is cask 1-2 próbálkozott meg átterelni a témát - sikertelenül :)
    Szerintem ez egy általános társadalmi jelenség így megy amióta az ember kitalálta a magántulajdont. Az a baj, hogy akinek sok van és van lehetősége még többet szerezni az még többet akar szerezni, nincs egy ésszerű határ, ami után a kőgazdag azt mondja, hogy "most már nem kell több, ami bejön azt a társadalmi szakadék enyhítésére fordítom". Senkit nem zavarna, hogy lopnakcsalnakhazudnak a gazdagok/politikusok/akárkik, ha azt nem ennyire gátlástalanul tennék, ha mellette láthatóan a társadalmi szakadék enyhítésére is fordítanának. Senkit nem zavarna, ha a békávésok nem 5, hanem 2milliós fizetést kapnának és nem 100 hanem 10 milliós végkielégítést, ami ugyan úgy aránytalanul sok, de a maradékból odafigyelnének, hogy ne legyen lassan több pénz a vonaljegy, mint az órabér. Senkit nem zavarna, hogy a politikusnak jár a 20millás kocsi és a nevetségesen nagy fizu ha nem várná még el mellé a 13. havi fizetést és az ingyenparkolást és nem vonulna ki a Parlamentből ha épp a másik oldal nyilatkozik és a tévében nem egy szinte teljesen üres Parlamentet látnánk mindig amikor nem épp maguknak kell nagyobb fizetést szavazni...
    De sajnos ahogy írtam ez így megy a kezdetek óta: aki felülre kerül még feljebb akar jutni. Aki azt mondja, hogy "bezzeg ha én lennék ott én jól csinálnám" feljut és egyből megváltozik, vagy ha nem és mégis próbálkozik akkor rájön, hogy egy fecske nem csinál nyarat és szépen lassan átáll. Ha belegondoltok a mi világunk még jobb ilyen szempontból, mint a korábbiak, sokkal kisebb a szakadék. Nézzetek meg egy középkort, ahol fél országot uraló földesurak álltak szemben a röghöz kötött, heti 2 nap rabszolgamunkázó, házasság utáni első éjszaka a földesúr által megt*cskölt asszonyú jobbággyal. Vagy egy antik kort, ahol önálló vagyonnal nem rendelkező rabszolgák és antik proletárok hordták az ételt az önmagukat hánytató márványvillákban lakó uraknak. Vagy nézzük egyiptomot ahol egy fáraó egész életében több tízezer munkás épített egy hatalmas piramist (az építés közben napi szinten százak haltak bele a munkába) hogy aztán oda tegyék a fáraó hulláját és vele együtt öljék meg az összes őt szolgálót. Ja és nem mellesleg istenként tekintettek a fáraóra.
    Szóval ha így belegondoltok mi még jól is jártunk... De szerintem egyértelmű, hogy ennek a rendszernek is az lesz a vége, mint az összes többinek korábban: a gazdagok mohósága miatt már elviselhetetlenül nagy lesz a szakadék ami valamiféle (agresszív vagy békés/dialketikus) forradalomhoz vezet amiből egy új világrend nő majd ki amire mindenki azt hiszi, hogy mennyivel jobb, mint az előző és az első néhány évben talán az is lesz aztán újra mélyülni fog a szakadék a két réteg között egészen addig, amíg elviselhetetlenül nagy nem lesz és akkor a kör ismét bezárul... Szerintem ez fog ismétlődni egészen addig, amíg ez a sárgolyó elviseli az emberi fajt a hátán vagy amíg ki nem fejleszt a tudomány valami szert ami olcsón előállítható és tompítja az emberi tudatot és/vagy folyamatos euforikus állapotot tart fent úgy, hogy közben nem teszi munkaképtelenné az embert és tönkre az emberi szervezetet (ezért nem jók a ma ismert drogok).


    Azért mondjuk a mátrix világa se annyira irreális kicsit másképp. Ha már annyira robotizálni tudjuk a világot, hogy minimális emberi munkaerőre lesz szükség akkor simán rá lehet tolni a népet energiatermelésre. Ekkor a vezetők humánusságán fog múlni, hogy ezeknek az embereknek elkészít egy virtuális valóságot ahol jó életük lesz vagy csak szimplán mesterséges kómában lesznek. A mai európai értékrend szerint ez persze visszataszító, de ne feledjük, hogy alig 1-200 éve még a 3-4 éven aluli gyereket emberszámba se vették mert 90% volt a halál esélye és addig kár rá időt és pénzt pazarolni rá, ma meg már azon megy a vita, hogy a petesejt-hímivarsejt összeérésével már emberként kell-e tekinteni a dologra, szóval az etikai normák gyorsan változnak időben... és térben is, lásd Kínában meg politikai foglyokkal gyereket születnek akiknek aztán nevet se adnak csak felnövesztik őket és levágják a szerveikért... állítólag... de az tény, hogy Kína az egyetlen ország, ahonnan szerveket lehet rendelni határidőre. Csak nem tesszük, mert inkább haljon meg a beteg minthogy ilyen csúnyaságban részt vegyünk. Na persze ha egy befolyásos embernek van szüksége szervre akkor szerintem megejtik azt a bizonyos telefont arra a bizonyos kínai számra... ;-)

    [ Szerkesztve ]

  • djozsi

    senior tag

    válasz stavross #32 üzenetére

    Szerintem túl sokan lottóznak ahhoz, hogy ezt lehessen így "körülbelülre" csinálni. Úgy értem, hogy szerintem bármely négy számhoz találni lehet a maradékból egy csomót, ami ötös találatot eredményez, illetve szerintem bármely 6-7 golyóból képezhető ötös találat. Innentől kezdve pedig üzembiztosan csak úgy csalhatnának, hogy mind az 5 golyó fix az meg azért elég látványos lenne, ahogy józsibácsi keresi 86 golyó között (asszem összesen 90 van de mérget nem vennék rá) az utolsó "rücsköset" :)

  • djozsi

    senior tag

    Aki bedől a mostanában nagyon divatba jött "agymosás ellenes" agymosásnak és azt hiszi, hogy kizárólag az aktuális vezető politikusok tehetnek ezekről a dolgokról az már most készüljön lélekben egy hatalmas pofára esésre: a politikai elit cserélődésével a dolog jellege, arányai nem fognak változni, legfeljebb a szakadék egyik és másik oldalán álló nevek.
    Ez a jelenség, amire egy korábbi postban úgy hivatkoztam, mint "a szakadék szélesedése" valami sokkal mélyebb és sokkal régebbre nyúló dologtól ered, mint a politika, a jobb/baloldaliság, a liberalizmus, nemzeti radikalizmus, szocializmus, konzervativizmus és a többi hangzatos, szavazathajhász álneve a popularizmusnak.
    Tudom, hogy ez egy elég népszerűtlen gondolat lesz, de talán a jelenség eredetét leginkább körülíró (de továbbra se precíz) kifejezés nem más, mint maga az emberi természet. Leírtam, üthettek :D

    Elnézést, hogy kissé demagóggá tettem a postomat a kiemelésekkel, de fontosnak éreztem őket és hangsúlyoznám, hogy ez csupán az én személyes véleményem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák