Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz cucka #46 üzenetére

    oké, mindegy... így is-úgy is nagyon kicsi az esély... amúgy a lottó az, ahol nem éri meg egyáltalán csalni... (nem is feltételeztem, csak amit mondtam, annak látnám talán értelmét, de felesleges) neki kell ülni számolni, hogy hány szelvény esetén mekkora a bevétel és x szelvénynél hánytalálatos szelvényből mennyi lesz kb... hosszú távon úgyis az jön ki, hogy qrvára nyereséges... és szinte semmit nem kell csinálni érte...
    a tippmix az, ami kiszámíthatatlanabb és ott a bundának is van esélye... a meccseknek amúgy is kétes a kimenetele... meg mellette köztudott, hogy mennek itt-ott a csúszópénzek: pl nem kapnak a játékosok fizetést és emiatt eladják a meccset az ellenfél "kiscsapatnak"... azon az oldalon meg szerintem megforgatják a pénzt a sportfogadásban... ők jól járnak a magas szorzó miatt... a "nagycsapat" játékosai is kapnak kis bónuszt... csak a "nagycsapat" fogadói szívnak oltári nagyot, amikor elmegy szépen a fixre megrakott meccs :W

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz cucka #96 üzenetére

    A szociális ügyekkel foglalkozó kolléganőm minden hónap harmadikán tömegeket vonz a hivatalba, mégsem kap sztárgázsit. :D

    Viccet félretéve, azért egy film elkészítésében rengeteg embernek van értékteremtő munkája. Persze a színészt látjuk, meg ő van reklámozva, és a zeneszerző nevére mondjuk nem sokan emlékeznek, ettől függetlenül a többiek munkája ugyanúgy ott van, mégis nagyságrendekkel kisebb a gázsijuk.

    Ez is és a sport is ott lett elbaszva hogy elindult a "sztárolás". Mert minden csak azon múlik, hogy milyen reklámot kap. Az évek során kiderült hogy a legtöbb embernek a sz@rt is el lehet adni ha szépen csomagolják. Mindíg lesz olyan birka aki a Győzike Show-t nézi, és addig ő is teljesen jogosan kapja meg a gázsiját. És amíg a legtöbb sportnak nem lesz olyan reklámja, mint a futballnak és az F1-nek, addig lehet itt valaki elsőosztályú sportember, esélye sem lesz érvényesülni egy olyan sportágban, amit nem kapott fel a média.

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • ddekany

    veterán

    válasz cucka #99 üzenetére

    "Hazugság az a sokat szajkózott nézet, hogy a kereskedelmi tévék butítják a népet, mert a népnek ott van még 30 csatorna, amiből válogathatna, megis inkább a Győzikét nézi."

    De az a nézet meg téves, miszerint az átlagembert (a tömegeket) nem kell nevelni, megvan a magához való esze. Nincs meg neki, soha nem is volt. Elvileg, mármint pl. ősközösségi körülmények közt, épp ezért vannak a vezetők meg egyéb nagyokosok. Na, manapság már egyre kevésbé vannak ezért... Ha szándékosan félre akarják nevelni a tömegeket, az sikerülni fog nekik. A társadalom sokkal gyorsabban változik, mint az ember biológiai jellemzői. Tehát lehet mondani, hogy az átlag emberek ilyenek meg olyan, és ezért van az ami, és hát persze, de akkor mit lehet mondani a vezetőkre, az elitre? Ők ilyen alapon akkor még nagyobb tökön rúgást érdemelnek, csak másért...

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz cucka #103 üzenetére

    "Ha a különböző médiavállalatok vezetőire, akiknek köszönhetjük a sok szennyet a tévében, rádióban, akkor rájuk semmi rosszat. Ők egy céget vezetnek és a cég tulajdonosainak az érdekeit képviselik, pontosan ugyanúgy, mint más cégek esetén."

    Ha jól értem, akkor ha én valamit egy cég bevételeinek növeléséért teszek, azaz csak a dolgomat végzem, akkor az automatikusan rendben van. Erre persze jön a kényelmes válasz (az is talán csak a mimóza lelkűektől), hogy nem feltétlenül, mert a törvényeket azért be kell tartani... Csak ugye ki hozza a törvényeket, meg azok mennyire lehetnek tökéletesek, szóval ez sem ilyen egyszerű. Foglalkozhatnék mondjuk törvényesen azzal, hogy embereket százmilliókra próbálja megbüntettetni, mert megosztottak egy tucat mp3-at. Ekkor nem lehet rám mondani semmi rosszat, tök jó fej vagyok, főleg ha sikerrel is járok, a fentiek alapján. Vagy, hogy egy egészségbiztosítónál kifogásokat találjak, miért nem fogja a cég támogatni a kliens adott műtétét. Néhány embert kicsinálok naponta, minél jobban dolgozok annál többet, és hát "ez a dolgom", tehát ismét nem lehet rám mondani semmi rosszat. Stb, lehet sok meredekebbet is találni. Azaz, ez így önmagában, hogy valamit valaki mint a munkáját végez, nem mentesíti őt automatikusan erkölcsileg. Attól még ő azt csinálja amit, saját választásából, előre megfontolt aljas szándékból. Aki médiában dolgozik magas poszton, ezzel kinyilatkoztatta, hogy ő az a fajta, akit valójában az érdekel, minél többet összeharácsoljon, és ennek következményei környezetére számára érdektelenek, szarik embertársaira. Ezt én értem és megértem... de azért, ha eme emberekre nem lehet mondani semmi rosszat, akkor itt tanúi lehetünk annak, ahogy a "rossz" fogalma a társadalomban fokozatosan átalakul.

    "Üdv. a piacgazdaságban :) ."

    Ja, hogy ez a Piacgazdaság! Akkor tessék leborulni, ezek szerint minden a legnagyobb rendben... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz cucka #153 üzenetére

    Az, hogy valaki gazdag, vagy jól megy neki, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy mocskos bűnöző, aki kizárólag lopással és csalással szerezte a vagyonát.

    Ha végigolvasod az írást és az összes ezzel kapcsolatos postomat, akkor rájössz hogy nem úgy gondolom ahogy te gondolod hogy gondolom. Ne kelljen már mindenkinek külön a szájába rágnom és kiemelnem, hogy tudom hogy létezik, és ismerek is nem egy becsületesen felemelkedett/meggazdagodott embert.

    A kapcsolatokról meg annyit írtam hogy, van akinek egyáltalán nincs (kisebbség), van akinek van és kihasználja gátlástalanul, van akinek van de nem használja ki, és erre ezer meg egy oka lehet, és van aki kihasználja, de módjával. Ennyi. Attól mert a nagybátyámnak gyára van, nekem még nem kötelező ott dolgoznom, attól hogy bérelt helyem volna. Talán csak azért mert utálok bárki adósának lenni.

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz cucka #155 üzenetére

    Hány ilyen elméleti példa lesz még, aminek semmi köze a cikkhez, vagy a valósághoz?

    Te mint harmadik, közvetítő fél hogy a viharba akaszthatsz milliókat? Ki fogja neked adni, a multicég? Vagy a nagybátyó? Mégis mi ennek a példának a valószínűsége, és hányszor történhetett meg? És persze akkor te is vállalkozó vagy gondolom, és a tevékenységed a közvetítés... és még le is adózol a neked szánt milliókból, amiért két telefont elintéztél...

    A lottóötösnek kicsit nagyobb a valószínűsége. Nem kérek több példát.

    tkazmer
    Bár nem akartam már írni, de a teljes homályod kihozza belőlem:

    A cikket egy olyan ember esete szülte, aki:

    - állami cégnél dolgozik (tehát általatok eltartott, mint én)
    - olyan állami cégnél ami folyamatos anyagi gondokkal küzd
    - HAVI FIX keresete van és KURVÁRA NEM ÍR KÖNYVET, ÉS FÖLDMUNKAGÉPET SEM KEZEL, MEG NEM IS VÁLLAKOZÓ
    - a havi fixe kb. a 40X-ESE az enyémnek és egyéb dolgozókénak
    - ehhez évi több milliós prémium jön
    - közben nyugdíjas is, és csak a nyugdíja több mint az én fizetésem
    - 100 millió forint végkielégítést utalt át magának önkényesen, és nem fizettetik vele vissza, nem lövik le, és nem ültetik le
    - az esete nem egyedi

    ... és mertem elmerengeni azon, hogy mi teszi őt ennyire értékessé velem és mondjuk több millió társammal szemben.

    Hogy jönnek ide a te történeteid, meg Béla bá'-id, meg a többi, azt hihetetlenül nem tudom és nem értem... de komolyan.

    Modik, szerintem zárható... én ezt a stresszt már nem bírom... :N

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • tkazmer

    addikt

    válasz cucka #157 üzenetére

    a valóságban viszont az ügyfeleinek nagy része olyan, akinek nem lenne szabad semmilyen hitelt felvennie.
    sőt, ez a hagyományos kereskedelmi bankok ügyfeleiről is elmondható, ott is ugyanez játszódik, csak "nagyban", vagy legalábbis nagyobban.
    ez már inkább pénzügyi kultúra kérdése, kicsit más téma.
    de az talán elég egyértelmű, hogy jobb a providenttől hitelt felvenni, mint a helyi vagy regionális gyakorlatilag bűnszervezetnek nevezhető társaságoktól.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák