Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e=mc²

    őstag

    válasz Reaper04 #148 üzenetére

    Ha kartyaval fizetsz, akkor a te bankod vegzi el a konverziot. Kiveve, ha mondjuk olyan ATM-nel veszel fel penzt, ami felajanlja, hogy az adott atm bankjanak arfolyamat hasznalod. De errol tajekoztat az automata. (Horvatoknal Raiffeisennel, Szlovakoknal Tatra Banknal talalkoztam ilyennel)

    Kp-t erdemes vinni, mert azert sok helyen elfogadjak a kartyat, de ha szeretnetek fagyizni, egy-egy sort meginni a parton vagy setaloutcaban, nem biztos, hogy tudtok kartyazni.

    En ugy "szoktam", hogy szallast euroban fizetem (kp; nyaralas elott szlovakiaban veszek fel ATM-bol kozeparfolyamos konverzioval), tankolast hitelkartyara (konverzio kunara kozepearfolyamon), es mindig csak annyi kp magamnal, amennyi arra a napra eleg. Amikor kell, akkor pedig ATM sima bankkartyammal (konverzio kunara kozeparfolyamon).

    Fizetni kapuknal lehet kartyaval, a cikkben is van link ott lehet informalodni. Egyebkent meg ki van tablazva, amikor keritek a kartyat (az elso kapun), ott meg tudjatok nezni mennyi lesz adott szakaszra. Elotte interneten is nezd meg az egeszre vonatkozoan. En igy tettem, es pont annyit adtam mindig, amennyi kellett (tavalyrol maradt apronk)

    [ Szerkesztve ]

    Ambulimax Provider

  • vadászcsiga

    félisten

    válasz Reaper04 #148 üzenetére

    Mi amikor kint voltunk azon gondolkodtunk hogy kár volt hozni eurót meg kunát, amikor az összes váltóban forintot is elfogadnak és gyakorlatilag ugyanannyiért váltják át mint itthon (38-39-ért), és nincs veszteség az eurónál az itthoni visszaváltásnál. Úton útfélen van pénzváltó úgyhogy ki sem lehet fogyni a kunából.

    A kártyás vásárlás meg ugye költségmentes még az autópályán is, de érdemesebb kiszámítani mennyi lesz az autópálya díja és annyi kunát vinni csak. Én így csináltam, kevés kuna, és sok euró. Legközelebb csak forintot viszek.

Új hozzászólás Aktív témák