Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadászcsiga

    félisten

    válasz teratti #106 üzenetére

    Csak annyira mint máshol. Az időjárás mindig változik.
    Egyébként meg itt is igaz hogy minél délebbre mész annál kellemesebb idő van. Az Isztrián pl. hasonló idő van mint itthon. Amikor ott voltunk néztem a radarképet és naná hogy sehol nem volt felhő Európában csak Magyarország és Isztria felett. Ott forgott a kis szemét. Bosszantó volt de túl tettük magunkat mert gyönyörű volt a tengerpart. Aztán persze egyszercsak kiderült, és minden happy volt.

  • Calibra72

    aktív tag

    válasz teratti #106 üzenetére

    Kiszámíthatóbb mint itthon. Az az igazság hogy az sem mindegy az ország melyik részére szeretnél utazni. Az északi rész időjárása inkább a miénkhez hasonló, nagyobb változás inkább Zadartól lefele van. Itt megsokasodnak a pálmafák :) Idáig egyetlen egyszer fogtam ki rossz időt, 2010-ben. De akkor nálunk is esett szinte egész nyáron.
    Az idén napra pontosan akkor voltam Horvátországban amikor a cikk írója is :) Gyönyörű volt az idő, még felhőt sem nagyon lehetett látni, 33-37 fok volt. Ugyan ebben az időben északabbra tudtommal volt 1-2 esős nap. Tehát minél délebbre mégy, annál nagyobb az esélyed a jó időre.
    A déli rész további előnye, hogy talán valamivel olcsóbb, és nincs az a tömegnyomor a strandokon mint északon. Idén Krilo Jesenice-ben voltunk, az apartman előtti strandon szinte csak mi fürödtünk hétköznap, hét végén jöttek csak fürdőzők Split-ből.

    Szerk: Közben látom már vadászcsiga is válaszolt :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák