Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Badi82

    tag

    válasz kuszal #999 üzenetére

    Szerintem egyáltalán nem hülyeség, amit írtál. Mondjuk nemkem nem adatott meg az 5800, de a testvéremnek-sógoromnak az van, és elégedettek vele. Én egy E66-ot cseréltem az N9-re, így még látványosabb az előrelépés, mert az még nem érintőkijelzős cucc volt... :)

    Most nézem, hogy a Topic megérte az 1000-ik hozzászólást, és az épp az enyém volt :) :))

    [ Szerkesztve ]

    Nec Arte Nec Marte

  • BobTail

    őstag

    válasz kuszal #999 üzenetére

    Szerintem sincs semmi hülyeség abban amit írtál... eddig talán a Nokia E7 ingatott meg, de aztán rájöttem hogy egyrészt drága (volt akkor), másrészt mivel is több mint az 5800-ám?! Eddig nem találtam olyan telefont, amiért érdemes lett volna kiadnom legalább annyi pénzt, mint amennyit kiadtam (anno) az 5800-ért. De ez az N9... :) Na a lényeg, hogy pár hét, és én is beállok a sorba! :)

  • KKoppány

    csendes tag

    válasz kuszal #999 üzenetére

    Igazán nem szeretném senkinek a tigrises buliját elrontani, meg itt a rossz kedvet terjeszteni, de szerintem a Nokia minden szempontból elkésett.

    Amikor kijött az iPhone - 2008-ban, ezelőtt 3 évvel -, az forradalmian újította meg a mobiltelefóniát.

    Mindenki állt, és nézett, mint a lukinyúl. Az első értelmes fejlesztést a HTC lépte meg, amikor elkezdett skineket gyártani a borzalmasan gagyi 6.0-ás winmobilokra (ez volt a HTC Sense), amiktől azok elkezdtek szerethetőek és használhatóak lenni. De ettől még winmobilok voltak, ócskák, fagyogatósak.

    Ekkor még a Nokia piacvezető volt minden szinten és területen, bár a GUI területén már akkor érezni lehetett, hogy nagy bajok lesznek gyors váltás nélkül.

    Menet közben megjelent az android, és a Nokia még mindig csak nézett, majd nem sokkal ezután kihozta a maga érintőképernyős megoldásait, amelyek rosszabbak voltak, mintha semmit sem tett volna... Nem akarok senkit sem megbántani, és most itt kijelentem, hogy semmilyen hitvitához nem vagyok partner: az N97 például már a megjelenésekor egy elmaradt, ráadásul erősen használhatatlan készülék volt.

    Ráadásul a Nokia nem bírt szakítani azzal a "jó hagyományával" sem, hogy béta állapotban lévő telefonokat dobott a piacra, amelyek az első, vagy a második frissítéskor lettek használhatók (az egyik leginkább eklatáns példája ennek a 9500 kommunikátor).

    A GUI menet közben nem változott semmit. Jött az iPhone 3G, aztán a 3Gs, majd a 4, és még mindig ott tartottunk, ahová nagyjából az E sorozat megjelenésekor sikerült eljutni. Lehet persze, hogy Finnország egy a világtól elzárt kis távoli sziget, ahová nem jutott el a "felhasználói élmény" kifejezés, és sem iPhone-t, sem egyetlen androidos HTC-t nem csempészett be egyetlen vállalkozó kedvű mérnök... Magam nem tudok más okot fellelni abban, hogy 2011-ben - amikor csak azért nincs 5. iPhone, mert Steve Jobsnak nem tetszett! - jönnek ki egy elég harmatosra sikerült Harmattan rendszerrel, amely csak egy három évvel ezelőtt megjelent telefonnal összehasonlítva dob nagyot. (Nem von le az értékéből semmit, hogy nekem is nagyon tetszik, olyannyira, hogy egy HTC Titan - wp7 -, HTC Sensation - Android -, és a feleségemnek odaadott iPhone4 helyett is ezt használom.)

    A MeeGo egy jó rendszer lehet(ne) egyszer. Sok-sok fejlesztéssel, használói visszajelzéssel. De szerintem a Nokia jobban döntött, hogy a Windows Phone-t választotta. Az (is) egy igazán új alapokon álló, forradalmi fejlesztés (szerintem százszor jobb, mint amilyen az iPhone bármikor lehetne). Csak amögött jóval nagyobb szoftver-fejlesztési és marketing támogatás van.

    Szerintem a Nokia egyszerűen ellustult, a lábát elrágták az újak, és most térdre esve próbál megkapaszkodni.

    Őszintén remélem, hogy sikerül neki. Azt biztosra merem venni, hogy az N9 csak néhányunk játékszere lesz, akik imádjuk egyediségéért - az összes bosszantó hibája mellett.

Új hozzászólás Aktív témák