Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz Bog #24 üzenetére

    Kérdés licenszelték-e.

    https://utdetailing.hu/

  • elekreg

    tag

    válasz Bog #55 üzenetére

    Megcsinálom majd, lehetőség szerint még ma megpróbálom összehozni, mert tényleg kíváncsivá tett a dolog.

  • fonixmadar01

    csendes tag

    válasz Bog #252 üzenetére

    Azért ez a sufni nem igaz általánosan minden gsm boltra, van hosszú évek óta működő megbízható bolt, ami nem kevésbé rossz,mint bármelyik más internetes bolt, ami ugyanúgy megszűnhet másnap minden előjel nélkül, mert ilyen olyan tartozásai keletkeztek, és csődbe ment. Nem is pult alól vásárolt telefonokra céloztam, hanem amire hivatalosan érvényesíthető gyártói garancia van, a vásárló meg itthon 27% áfás számlával veszi meg nála. Egyes hazai árusítók is sok esetben elfelejtenek árkorrekciót alkalmazni, és mindenféle 0 áfás trükkön kívül is több tízezer forintos eltérések jelennek meg különböző termékeknél. Egyébként meg mivel eu raktárakból vám nélkül lehet rendelni, így a vásároló választhatja ezt az opciót is,sokan vásárolnak eu-ból.

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz Bog #262 üzenetére

    Ez tökéletes álláspont, de ahogy korábban írtam, akkor az S8-nál és az XZ Premiumnál is hivatalos árát kell nézni, ami S8 esetében 245k, az Sony esetében pedig 240k. Tehát bőven a Nokia 8 ára felett vannak.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Bog #265 üzenetére

    Értem. Így kicsit esélytelennek, vagyis inkorrektnek látom a harcot, de akkor ez van, marad így a cikk.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Bog #267 üzenetére

    Igen, ezeket értem, csak az én szememben egy s8 hivatalos ára annyi, amennyi a samsumg boltban, az xz premium hivatalos ára meg annyi, amennyi a sony szalonban. Ennek ellenére értem az érvelést, és értem, hogy a helyzet "szar" de objektív megítélésnél nem kéne számítania az itthoni körülményeknek. Természetesen mivel magyar oldal vagytok, figyelembe kell venni ezeket a dolgokat ez természetes, csak a konklúzió így olyan lett, mintha a nokia hibásan árazta volna be, holott alapvetően alacsonyabb áron adják, mint a konkurencia a csúcstermékét. Mert igazából kis túlzással az egész tesztnek olyan hangvétele van, hogy semmilyen az egész készülék, de mégis annyit kérnek érte, mint amiben van valami plusz (lásd pl s8).

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • T. I.

    senior tag

    válasz Bog #293 üzenetére

    Még nemjártam olyan topicban, ahol a cikkíró ennyire beleállt volna valamibe.
    Minden tiszteletem a Tied, és a többi MA íróé, de szerintem a helyzet volt a cikk kapcsán szerencsétlen. Hivatalos árról a nép nem szerzett tudomást máshonnan, csak a cikkből, de a webshopok ("megbízható bolt"-ok is) elkezdték árulni 3/4ed áron a telót. A helyzet már tisztázott (fentebb tisztáztad),elég csak megnézni az edigital árát.
    Szerintem a további árra vonatkozó felvetéseket el kéne engedni, okos (szakmai szempontból jártas) enged elven,még mielőtt a személyeskedés elfajul.

  • vrezso

    csendes tag

    válasz Bog #295 üzenetére

    Neked címeztem talán? Hol álltam beléd? Mi vagyok én fejsze? Egyáltalán nem lovagolok a dolgon, csak a fórumozóknak próbáltam segíteni, de te jobban tudod mire gondoltam. Pont az lett volna a lényege az "eddig tartott a 200.000 Ft-os hivatalos ár" hozzászólásomnak, hogy gyári garanciával kb. egy hét után már kedvezőbb áron elérhető a mobil. Ergo aki sokallta az árát múlt héten, már most foghat rajta kb. 15.000 Ft-ot, illetve akinek ingerenciája van tovább hasonlítgathatja a riválisokhoz, immár egy kedvezőbb ár/érték aránnyal.

    "Nem én veszem ezt elő állandóan, hanem egy-két nullareges újonc, akik látták az árukeresőn, hogy a JóskaPista GSM bolti garanciával odaadja 160-ért." Két év gyári garancia (többek között az egyik általad is említett boltnál) töki, szövegértés nehézkes mi. Biztos 10.30-án még nem, de azóta ők is trükköznek. Na ezt most neked címeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • vrezso

    csendes tag

    válasz Bog #297 üzenetére

    "Hivatalos áron adja általában az emag, az edigital, a mediamarkt, a speedshop, meg ugye a gyártói boltok."
    Te magad írtad, hol lehet hivatalos áron beszerezni. Edigital 200, Mediamarkt még nem listázza. Akkor legyen talán a speedshop. Ni csak tegnap 187, ma mondjuk már 191, de a lényegen nem változtat, egy hét után már nem 200. Máshol meg 184 szintén gyári garival.

    "A szövegértésemre tett megjegyzésed különösen vicces egy újonctól." - Ennek mi köze van ahhoz, hogy valaki újonc. Illetve ha azt, hogy "2 év gyári garancia" nem tudod értelmezni, akkor az szövegértés (hiánya) és nem személyeskedés.
    "Mivel én írtam le többször is, hogy 200k a hivatalos ár, ezért igen, nekem címezted." - Új, válasz, privát. Ezek a lehetőségek vannak és én nem a válasz hozzászólás írását választottam a 291-es hozzászólásomnál.

    [ Szerkesztve ]

  • Rebellion.!

    csendes újonc

    válasz Bog #265 üzenetére

    Nem akarok én se nagyon beleszólni ebbe a beszélgetésbe. De szerintem egyikőtöknek sincs teljesen igaza.
    Bár nem vagyok cikkíró de az árazást objektívan nagyon nehéz lehet megítélni, mivel ha a cikkírás pillanatában az egyes forgalmazóknál (Lásd most S8 firstphone-nál, de lehet jövőhéten a edigitalnál lesz az S8 vagy két hét múlva a Nokia 8...) más, az torzíthatja az összképet. A cikket pedig elég sokáig fogják még gondolom olvasni a jövőben is.
    (Én a gyártó által használt hivatalos ajánlott fogyasztói árat használnám. Így nem lenne zavaró az egyes akciók, leárazások hatása és objektíven lehetne megítélni a készüléket és az ár-érték arányát.)

    Ahogy Bog írtad a Nokia hazai hivatalos ára 199k (pl.Edigital).
    Viszont kicsit sarkításnak érzem az S8 "kb 220k" árat. Most direkt megnéztem:
    S8: Firstphone: 274990 FT (Jelenleg épp akciós 220k). MM: 249 999 FT. Edigital: 274 999 FT
    Sony XZ1: Firstphone-nál nincs. MM és Edigital: 229 999 FT.

    Így azt gondolom az ár-érték aránya mindjárt máshogy fest ennek a készüléknek.

    BTW köszi a cikket. Én a Nokia 9-et várom már. :))

    [ Szerkesztve ]

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz Bog #304 üzenetére

    Lehet olvasták a kommenteket. ;]

    https://utdetailing.hu/

  • vrezso

    csendes tag

    válasz Bog #304 üzenetére

    "Nem én veszem ezt elő állandóan, hanem egy-két nullareges újonc, akik látták az árukeresőn, hogy a JóskaPista GSM bolti garanciával odaadja 160-ért." - Ezt te írtad RÁM, mivel én meg előtte egyértelműen leírtam, hogy 2 év gyári garis boltokról beszélek, így ne is haragudj, de ebből csak arra tudtam következtetni, hogy a szövegértéseddel van baj de örülök, hogy megbeszéltük :) Vagy csak szimplán hülyének néztél, ezt csak te tudhatod.

    Tényleg nem kötözködésképp, de akkor ez hogy is van:
    "ettől még 200 a gyártói hivatalos ár, de mindenképpen üdvös, hogy elég hamar elkezdik letolni."
    "Figyu, tényleg, minden tisztelettel, de hidd el nekem, hogy ha a Bravophone nevű, hivatalos disztribútor 200k-ért adja, mint a Nokia 8 kizárólagos magyar forgalmazója, akkor minden olyan hely, ami 200 alatti árat ír ki, az nem hivatalosan jutott hozzá készlethez."

    Tényleg nagyon érdekelne a válaszod.
    Az egyik cégen keresztül vastagon benne vagyok a témában, de ez így számomra ellentmondásos. Amennyiben nem publikus a válaszod, azt is megértem.

  • Rebellion.!

    csendes újonc

    válasz Bog #308 üzenetére

    Ez rendben is van így. Szerintem teljesen kerek és objektív amit írsz. Pont ezek függvényében nem értem, hogy miért az "akciós" S8 és többi készülékárat veszi figyelembe mindenki, mikor megítéli ezt a terméket. Abból is "gyártói hivatalos" árat kellene nézni. :U :R

    [ Szerkesztve ]

  • vrezso

    csendes tag

    válasz Bog #308 üzenetére

    Köszi a választ. Egyértelmű, hogy mi a "feladatod" és nem várható el, hogy beleláss a különböző szerződésekbe. Azért vetettem fel ezt, hogy lássa mindenki nem ilyen egyszerű az árazás akkor sem ha csak egy disztribútor van (mint jelen esetben). Magyarul, ha van egy hivatalos listaár, attól akkor is létezhet eltérés (mindkét irányba természetesen) akár már az első forgalmazási napon, ha hivatalos forgalmazókról van szó.

  • calocsay

    tag

    válasz Bog #262 üzenetére

    Senkinek sincs kizárólagos forgalmazási joga Nokia telefonokra idehaza, ez mese habbal. Olyan viszont van, hogy valaki nem szeretne fizetni jogdíjat a saját videói után, és inkább az eu-ból rendel telefont. Ettől ez egy jottányit se lesz kevésbé hivatalos. Az artisjust mikor fog Michael Jackson elő rokonainak egy árva centet is utalni, ha netán rámásolom mp3-ba a memoriakartyara a Billy jeant? Az életbe soha. Kb annyira fair dolog ez,mint a kamara tagsági díj. Ezt a kettőt amelyik párt beszüntetnè, választásokat nyerne vele,annyira nyilvánvaló a valódi célja ezeknek.

    Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

  • calocsay

    tag

    válasz Bog #322 üzenetére

    Először is nem fogalmaztam úgy,hogy bárki is hazudna, de tévedhetünk dolgokban. Való igaz, nem copyztam be semmilyen dokumentumot állításod cáfolására, ès most sem teszem, de kicsit gondolkodjunk már. Az EU-hoz való csatlakozás óta miféle védelmet jelenthet egy cégnek a "kizárólagosság"? Az ég világon semmilyet. Onnan veszem, ahonnan akarom, ès az ugyan olyan törvényes és legális,mintha becsattognèk a bravophone-hoz. Ez csak a dolgok egyik fele. A másik az, hogy a kizárólagos forgalmazási jogkörrel van bőven kockázata a gyártónak is, ráadásul miért szűkítenè a saját lehetőségeit egy ilyen szerződéssel épp egy olyan márka, aki visszatérni akár, vagyis mennyiséget kellene eladni? Azt el tudom hinni,hogy a szervizelessel valakivel kizárólagosan leszerződött, de,hogy az értékesítésre nem, ez szinte bizonyos.
    Lehet csak az èn figyelmemet kerülte el, de a bravophone oldalán semmilyen erre utaló nyilatkozat nincs, pedig ha valami, akkor egy ilyen megállapodásra büszkék a cégek. Az olcsóbb ár egyszerűen abból fakad,hogy nem idehaza veszik a terméket,hanem Szlovákiában, teherautóval behozzák, vám nincs, magánszemélytől vásárolt termék után áfa fizetési kötelezettség sincs, magyarul a -27% így játszódik ki. Az egyetlen megoldandó probléma a garancia kérdése, amihez leszerződik a hazai szervizzel és kész. Ez töredéke a 27%-nak és már győzött is. Ha lenne is kizárólagosság, az ég világon semmit se jelentene, fel se fogom, hogy ez 2017-ben még hogy juthat valaki eszébe? Vagy bárki el tudja képzelni,hogy a Telekom, a Vodafone vagy a Telenor nem a HMD globaltol direktbe, hanem a Bravophone Kft-től veszi a telefont, hogy még az ő hasznát is benyelje? Logikátlan már a feltètelezès is, de természetesen én is tévedhetek, nincs előttem semmi dokumentum ami ezt megerősítené, puszta logikus következtetés. Ha mégis lenne ilyen szerződés, az önmagában nem hiszem,hogy keresztbe húzná a szabad kereskedelmi egyezményeket ès megtiltaná/megtilthatná,hogy bárki megvegye az EU területèn a termèket ès eladja Magyarországon. Ilyen szerződés egyszerűen nem létezhet ilyen formában. Sokkal életszerűbb a garancia kizárólagosság, mert eladni minden csatornán akár a gyártó,nem kizárólag egy úton.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

  • Azie

    őstag

    válasz Bog #304 üzenetére

    Bocs, szerintem ez nettó baromság. Ha egy threadben kommentelek, akkor a tartalomból értő olvasó számára ki kell derüljön, hogy kinek/kiknek szól a komment, esetleg ha válasz, akkor egyértelmű, hogy mire reakció. Ha nem írom bele, hogy a cikkre direkte reflektálva a cikkírónak szánom a nyilvános véleményt, akkor magadra venni butaság, főleg belefutni ilyen f*szságba és ráugrani, hogy x hét után mennyi az ára random boltokban, amikor a cikkben benne van, hogy a cikk írásakor a gyártó/forgalmazótól származó hivatalos információ.

    más, az árhoz: sokaknak azzal van problémája a hazai új mobilpiacon, hogy az EUs árakhoz képest nem csak az ÁFA+artisjus árkülönbséget látjuk, hanem a kiskereskedelem nyerészkedését is egy-egy megjelenésnél, ami még indokolt lehetne "ritkaságoknál", illetve ha emellett tényleg bármit meg tudnál vásárolni és hozzá még időben is. Ezzel szemben amit látunk:
    -Nincs készlet
    -Nincs időben megjelenés
    -Nincsenek köszönőviszonyban az árak a világgal
    (-Nincs a kereslet-kínálathoz árazva)
    -Nincsenek sem rendes szolgáltatói- sem független promók (ez részben a forgalmazó hibája)
    -Nincsen objektív tájékoztatás az üzletekben
    -Nincs szakmai ismerettel rendelkező kolléga az üzletekben
    -Nincs választék az üzletekben (tisztelet a kivételnek)
    (-Elb*szott jutalékrendszer van, ha bemész egy boltba és nem a legdrágább készülékről kérdezel, vagy nem samsungról, akkor 2 perc után már pusholják a samsungot az arcodba)

    A zárójelesek más okból problémásak.

    még más: egy másik threadben az objektív telefonteszt-környezet hiánya merült fel, ami maximálisan jogos szerintem is. Sok olyan készüléknél, ami más tesztekben tök vállalható, esetleg jó képeket készít, nálatok ótvar okádék képek vannak felrakva, a témák full randomok stb. Ezen egy szakmai oldalon lehet változtatni kéne. Pl. állványos, on-the-go, sima kézi képek ua. témákról, felhős napos stb képek. NEM, nem várja el senki, hogy azalatt, amíg teszten van nálatok a cucc, minden időjárási stb viszonyt keressetek meg, de ha kisüt a nap, ugyan lőhetnétek minden még nálatok levő/maradt/ saját készülékkel is képet. ;)

    A tökizés sok volt, de mondjuk önként dalolva mentél nyitott szájjal te is a f*szerdőbe. :P

    [ Szerkesztve ]

    "Believe in the ideal, not the idol." - Serra

  • calocsay

    tag

    válasz Bog #322 üzenetére

    Csak, hogy még egy érvet mondjak a kizárólagossággal szemben, az utóbbi 5 évben brutál elszaporodtak a határmenti Nagykerek, akik Magyarországra szállítanak ugyan annyiért,mint a belföldi disztrik. Vagyis csinálnak egy céget Szlovákiában, Csehországban, magyaritjak a weboldalt és áfa nélkül úgy adnak el direktbe az endusereknek, hogy öröm nézni. Maximálisan legális és törvényes. Azt mondanom se kell, hogy ezen cégek többsége olyan Magyar vállalkozás, aki nem várta meg,hogy a konkurencia vigye el előle a piacot, hanem maga csinálta meg az utat. Így, aztán akkor is keres, ha onnan veszik, és akkor is ha belföldről. Nincs semmi alapja a kizárólagosságnak, és egyre kevesebbeknek éri meg az a +30% csak azért, mert jó a garancia. Ne értsd félre, én is jobban preferálom, ha normális garancia van egy termékhez és elfogadom ha emiatt drágább a dolog. Ugyanakkor a trend az,hogy mivel óriási a nyomás a készülék gyártókra a részvényesek irányából, ezt a nyomást a végfelhasználókra tolja a gyár azzal,hogy minden évben új modellek vásárlására ösztönöz. Kvázi épp a garancia az, ami szó szerint a kutyát nem érdekli, mert úgy gondolkodnak mind a vevő,mind a gyártó,hogy 1 évet kibír a cucc, utána vesz majd másikat. Persze nem mindenki gondolkodik így, de az tisztán látszik már a garanciális feltételek megváltozásán is az, hogy ez nem egy olyan terület, amire nagy hangsúlyt fektet a gyártó. Szükséges minimumba gondolkodnak. Emiatt a vevők is a legolcsóbb helyet keresik, mert ugyan az a termék mindenhol, aki meg 200ezret eléget telefonra annak legyen 20-40ezre kijelző cserére is. És inkább úgy vannak vele sokan,hogy ha elromlik, max fizetek. Szoftveres gond úgyis free, ha meg törik arra nincs gari.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

  • calocsay

    tag

    válasz Bog #329 üzenetére

    Azt én eddig se vitattam,hogy létezik kizárólagos forgalmazási jog, persze,hogy van. Csak a Nokia esetében nehezen hihető, de tegyük fel igaz. Ne érts félre,nem téged a TE allitasodat kérdőjelezem meg, hanem azt nehéz elhinni,hogy ekkora öngólt rúgna magának egy gyártó azzal,hogy saját magát lekorlatozza. Lássuk be ennek a világon semmi értelme, mióta eu tagok vagyunk, nem képes megakadályozmi a kintről behozott telefon forgalmat. Annyit jelent ha van ilyen, hogy a média Markt mondjuk el tud adni mobilt. De ha csak a negyedét tudná eladni annak, amit a többi noname dealer elad, összetennè a kezèt. Végső soron csak az számít ki tud a végfelhasználók közelébe jutni. Ebben a tekintetben pedig betonba verik az eu-s beszállítók a hazai "kizárólagos" kínlódást a 20%-al magasabb áraikkal. Halott ügy ez a kizárólagos dolog, semmi értelme. Még egy olyan terméknél azt mondom okè, ami rettenetesen réteg termék, de az EU egyik nagy előnye,hogy megszűnt a kizárólagos kereskedők kèje-kedve szerinti árképzés. Verseny van, és 200 ezer helyett inkább veszik 155-ert a Nokia 8-ast Szlovakiabol mint a média marktbol pl.

    Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

  • calocsay

    tag

    válasz Bog #341 üzenetére

    Az, hogy a sarki GSM boltban nincs hitel, az nincs összefüggésben azzal, hogy mi a beszerzési forrása az árunak. Egyszerűen nem éri meg foglalkozni vele, csak ha bevállalnak olyan plusz költségeket amivel már nem lennének versenyképesek. Másfelől létezik hitelkártya, így aztán azok a sarki GSM boltok (gyakorlatilag majdnem mind), aki bankkártya elfogadó hely is egyben, simán odaadja a terméket hitelre. Úton-útfélen az arcunkba nyomják a hitelkártyákat, nehéz elképzelni, hogy van még akinek egyetlen egy sincs. Ha meg van, akkor ott és azt vesz vele, amit akar. Töredék áron, jobb kamattal mint a szolgáltatónál. A szolgáltatói vásárlás mellett csak a kényelem szól, de busásan meg is fizeti a sok szerencsétlen, aki 3-4x annyit kiköhög a 2 év alatt ugyan azért a termékért. Az ismeretségi körömben megszámolni nem tudom, hányan érzik áldozatnak és hülyének magukat, hogy szolgáltatónál vettek korlátozott (bár később feloldható) mobilt, olyan csomaggal, amit az életben nem használ ki, többszörös áron. De én azt is megértem, hogy neked hivatalból a belföldi importőrt kell preferálnod, de ettől az még nem lesz előnyös sajnos.

    Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

  • Azie

    őstag

    válasz Bog #345 üzenetére

    amellett, hogy a hitelkártyának nincs kultúrája (munkahelybiztonság? minimálra bejelentés stb ne menjünk bele), úgy a szolgáltatóknál sincs kultúrája annak, hogy a komolyabb csomagok mellé a komolyabb készülékeket ne lehúzós módon árulják, hanem ajándékba adják, ha már kifizetem 2x-esét egy nem kihasznált csomagban.

    "Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Új hozzászólás Aktív témák