Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz T. I. #294 üzenetére

    Nézd, a hivatalos ár az, amit a gyártó kommunikál felénk full hivatalos csatornán (értsd: sajtóközlemény), illetve az az ár, amennyiért a gyártó hazai, közvetlen és hivatalos partnerei a telefont belistázzák (lásd: edigital). Tökre nem értem, hogy miután ténylegesen el lett magyarázva itt is, hogy miért ezt az árat vesszük alapul (ahogyan az Apple, Sony, Samsung és Huawei termékeknél is), akkor miért kell ezen lovagolni. Nem én veszem ezt elő állandóan, hanem egy-két nullareges újonc, akik látták az árukeresőn, hogy a JóskaPista GSM bolti garanciával odaadja 160-ért. Igen, a Samsungot meg a Sony-t is meg lehet úszni olcsóbban, de az összehasonlítás és az értékelés alapja a hivatalosan kommunikált, magyarországi, gyártói ár, ha van ilyen. Nem mindig van.

    Amikor nincs (bőven van ilyen is), akkor azt nézzük, hogy mennyiért lehet úgy hozzájutni bruttó, hogy abban hivatalos garancia is van (Xiaomi), vagy mennyibe kerül, ha bedobod a kosárba egy kínai webshopban + áfa, ha pedig ez sincsen, akkor jön az, hogy úgy amúgy mennyiért lehet hozzájutni.

    Ezúttal szerintem totálisan egyértelmű, hogy mi a hivatalos ár. És értetlenül állok azelőtt, hogy vannak, akik ezzel kapcsolatban kötekednek.

    Mindehhez adalékként még az is hozzátartozik, hogy egy csomószor szoktuk jelezni, hogy szerintünk a hivatalos ár sok. Még a Nokia is futott egy kört, hogy lehet-e picivel olcsóbb, de speciel az ASUS pont a Zenfone 4 cikkünkre mutogatva fogja elérni a HQ-nál, hogy legyen olcsóbb a termék. Ezeket nyilván nem verjük nagydobra, mert nekünk aztán tökmindegy, de bőven ismerjük a piacot és látjuk, hogy mik azok a termékek, amik túl vannak árazva. A Nokia 8 speciel nem ilyen, mert akkor nincs plecsni, de lehetne olcsóbb, hogy jobban fogyjon.

    Engem igazából eléggé zavar, hogy idejön XY és olyan szöveget tol le, hogy "eddig tartott a hivatalos ár 200.000 Ft kezdetű szöveg". Mintha ez egy "szöveg" lenne, amit megszülök a hasamra csapva, csak azért, hogy szopassam a Nokia 8-at, miközben rohadtul nem, abból indulok ki, amit a gyártó kommunikál felém és szerintem elég logikus, hogy ezt tartom mérvadónak. Fel nem foghatom, hogy mi a francért kell ebbe belekötni, pláne azok után, hogy tök világosan le lett írva, hogy miért annyi, amennyi.

    (Nyilván beleállok valamibe, amiben nekem van igazam.)

    [ Szerkesztve ]

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák