Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elekreg

    tag

    Szeptember közepétől használom a telefont, bár én csak 170000 Ft-ot fizettem érte, mert nem vártam meg a hazai hivatalos megjelenést (ettől kicsivel olcsóbban is lett volna, de az aluljárós és sarki GSM szintjére már akartam lemenni, hanem számomra bevált és megbízható helyen vásároltam, aminek nem mellesleg anno a Nokia szerviz is elfogadta a számláját, bár ennek már nincs jelentősége, mióta nincs kimondottan olyan), de azt kell mondanom, hogy nagyon megérte, ár/érték arányban az egyik legjobb telefonom, pedig nem ma kezdtem.
    A tesztben leírt negatívumok egy részével nem tudok azonosulni (bár arra már régen felkészítettek az ősidők óta itt fórumozó, ismert és elismert barátaim is, hogy a tesztek egy részét fenntartásokkal kell olvasni és kezelni, mert mindenkinek más a viszonyítási alapja és az értékrendje is), részemről nem véletlenül ment a Nokia 8 mellől itthonról az iPhone 8 Plus (csak kijavítják majd az akadozós szoftverét) és az S8+ (simán csak meguntam, de a Note 8-at meg hiába próbálgattam, nem fogott meg, nem éri meg nekem a bőséges felárat, pedig ha valami nagyon jó, akkor nem szoktam sajnálni rá a pénzt) is.
    A kamerája elég jó, pláne akkor, ha telepítrésre kerül rá egy olyan alkalmazás, amivel adott a RAW/DNG (a 835-re van korrekt HDR+ is, ha valaki igényli).
    Az akkumulátoros üzemidőtől féltem, mert az az egyik fontos szempont számomra és az 5.3" mellé adott QHD kijelző kétkedésre adott okot a 3090 mAh akkumulátorral, viszont kellemesen csalódtam, bár nem tudva először, hogy a hardver vagy a szoftver miatt, de nagyon jól teljesít, van olyan tesztes mentésem, ahol 50 óra feletti készenlét mellett ment 8 óra feletti kijelzőt, aminek nagyobb hányada mobilinternetes böngészés (4G+) volt, amellett mentek e-mail, naptár és hasonló fontos szinkronok, Play frissítések és volt benne viszonylag sok telefonálás, valamint némi fényképezés is, szóval nálam a 2 napot bírná, noha inkább feltöltöm minden nap.
    Egyedül az értesítési led hiányzik kicsit nekem is néha (amikor iPhone-t használok, akkor is elmondom ezt, hiába próbálnak meggyőzni elfogultabb ismerőseim, hogy minek az), bár valamennyire kárpótol az "AOD".
    Az infra nem annyira hiányzik, bár elvétve hasznát vettem, amikor épp olyan telefonom volt, de tényleg csak nagyon ritkán.
    FM rádió? Na, az tényleg nem kell már nagyon régóta, nem is emlékszem rá, hogy mikor hallgattam így utoljára, még online sem, pedig korlátlan mobilinternetem van.
    Az IP védelem is lehetne valóban jobb, bár ezt sem használtam ki soha, hiába volt olyan telefonom.
    Az anyaghasználat jó, nagyon minőségi érzetet ad bármilyen más csúcstelefon mellett.
    Nem spórolták ki belőle az 5-ös BT-t, a jó MIMO-s WiFi-t, a korrekt 4G+ modult és még lehetne sorolni, sok drágább csúcstelefon is beugrik, amikben ezek közül nem minden adott.
    Lehet itt hasonlítgatni más telefonokhoz, de akkor legalább annyi előnyt is találok a Nokia 8 mellett bármelyikhez képest, mint ahány hátrányt, így legjobbat nem tudok kikiálltani, bár ez nem is cél.

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz khron78 #38 üzenetére

    Nem csak a Nokia tesztekkel kapcsolatban említették.
    Más kérdés, hogy a vásárlók egy része nem tesztek, pláne nem egy kimondott teszt alapján választja ki a következő készülékét.
    Én is olvastam már több olyan tesztet (utólag itt is), hogy ha csak arra hallgatok, akkor nem veszem meg adott típust (vagy épp fordítva), közben meg a gyakorlatban már megtettem és az ellenkezőjét tapasztaltam.
    Őszintén szólva, a Nokia 8-nál nem a Nokiás érzés volt a fő szempont a vásárláskor, hiszen Android fronton és adott "gyártóval" újak még, így inkább próba gyanánt vettem meg, kíváncsiságból, mert amúgy papíron megfelelt a főbb elvárásaim nagyobb részének, aztán kellemesen csalódtam, mert az elvárásaim felett teljesít.

  • elekreg

    tag

    válasz Mr. Bean #45 üzenetére

    Nem ezt írták, de több mondatban is elírták volna?

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz elekreg #46 üzenetére

    Vagy csak a jobbra és balra kép cserélődött volna fel?
    A csak színessel nem készítettem még képet, de most már kíváncsiságból kipróbálom majd.

  • elekreg

    tag

    válasz Bog #55 üzenetére

    Megcsinálom majd, lehetőség szerint még ma megpróbálom összehozni, mert tényleg kíváncsivá tett a dolog.

  • elekreg

    tag

    válasz Fancy-boy #60 üzenetére

    A hoisszabb idő nagyon megfoghatatlan fogalom esetemben, mert nem emlékszem rá, hogy melyik telefonom volt meg akár csak egy évig is, de majd kiderül, ráadásul ezt a később megjelenő telefonok is befolyásolhatják, mint például a Mate 10 Pro, iPhone X és hasonlók, de jelenleg valóban azt mondom, hogy kevés telefon szokott így megfogni, ráadásul úgy, hogy voltak mellette sokkal drágább és bizonyos szempontok alapján jobbnak kikiáltott típusok is, mégsem azokat használom most.
    Magamban mosolygok csak, mert sokan úgy húzzák le, hogy csak tesztre (akár erre) hivatkoznak, de biztos vagyok benne, hogy ha a gyakorlatban használnák kicsit, egy részük véleménye megváltozna, kivéve a nagyon más irányban elfogultakat.
    Többet lehet adni ilyen tekintetben például azon felhasználókra, akik értenek is valamennyire mondjuk a (mobilos) fotózáshoz, tettek le ilyen téren valamit a fórumban és itt azt írják, hogy nem rossz a kamera, mert tovább látnak akár egy fényképnél, mint a nem hozzáértő fanyalgókra.
    Ezt mutatja a szolgáltatás, de nem véletlenül írtam korábban, hogy nincs már akkora jelentősége a garanciális szempontból, most (még?) legalábbis:

    C

    doooo: Nem sokkal többet tud az az S8, nekem S8+ volt, mégis ment a Nokia 8 mellől.
    Kamerában sem volt jelentősen jobb, hogy csak egy dolgot írjak az elcseszett kamerás véleményedre.
    Ha a megfelelő árakat (hivatalos/nem hivatalos) hasonlítom össze, akkor rosszabb az S8 ár/érték aránya.

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz helixP #96 üzenetére

    Mire vagy konkrétan kíváncsi?
    Az S8 összehasonlítás kapcsán írod, vagy...?!
    Örömmel részletezem majd, ha van mit, de eddig jórészt csak általánosító és elfogultan lehúzó véleményeket olvastam, amik mellőzik a gyakorlati tapasztalatokat, így azokra meg nem érdemes olyan szinten reagálni.

  • elekreg

    tag

    válasz aelod #102 üzenetére

    Akkumulátoros üzemidőben még két SIM kártyával is többet bír nálam a Nokia 8, mint a G6 egy SIM-mel, ha csak egy SIM kártya van épp bekapcsolva, akkor meg pláne.
    Nézem közben a GSM Arena tesztjét, amit itt a fórumon sokan használnak értékelésre, az is ezt támasztja alá.

    helixP: Legalább annyival olcsóbb, amennyivel kevesebbet nyújt IP védelem és a többi említett dolog tekintetzében, mint a drágább csúcstelefonok, illetve már amelyik, mert sok drágább csúcs esetén tudok mondani olyan hátrányokat, amiket még a drágábbságuk ellenére sem kaptak meg, mert bizonyos gyártók képesek még mostanság is nem korrekt WiFi MIMO-s, LTE-A/4G+, BT, GPS és még lehetne sorolni miben gyengébbek, még ha ezt nem is minden teszt részletezi, de ezek a különbségek attól még adottak.

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz Damage401 #130 üzenetére

    Nem lőttem meg semmit, hiszen nyilván nem teszt közben teszem töltőre, de azt ki is jelzi a statisztikában, ha netán így tesz valaki, hiába adódna össze az érték.
    Azért töltöm amúgy minden nap, mert nem szeretek sehová elindulni nem feltöltött telefonnal, mivel nem mindig tudok tervezni előre, hogy mikor tudom tölteni, az akkumulátoros üzemidőt pedig olyankor szoktam tesztelni, amikor nincs semmi kötött programom, illetve bizonytalan mehetnékem.
    Nem értem, hogy miért kell azonnal a hazugságot gyanítanod, meg a rossz oldaláról nézni bizonyos dolgokat, továbbá azt sem, hogy jön ide a fórumos hozzászólásaim száma, hiszen nem csak a prohardverből áll az internet.
    Amikor olvastam a hozzászólásodat, akkor fel akartam tölteni a statisztikámat, de nem találtam, mert sikeresen elfelejtettem lementeni, amikor a hétvégén újratelepítettük a Windows 10-et (fene az őszi nagy frissítésbe) a laptopokon, de csak miattad megkértem a barátomat, hogy küldje át az övét, az imént meg is tette szerencsére, ő néhány nappal előttem vette a telefont, de nagyjából egyszerre teszteltünk, és neki még 20% maradt is benne így: 1, 2, 3, 4, 5
    Tegyek fel esetleg arról is bizonyítékot, hogy korlátlan mobilinternetes előfizetésem van, a lakhelyemen meg úgy általában Budapest jelentős részén 4G+ és emiatt sehol sem nagyon használom a WiFi-t? (Csak elvétve kapcsolom be, ha épp a telefonról állítok valamit a routeren, vagy ilyesmi.)
    Gondolkodom, mibe lehet még belekötni, mit kell majd még bizonyítanom és előre felkészülök. :)

    RaveForce: Attól, hogy a regisztráció alapján újonc vagyok, a fórumot követhetem és olvashatom évek óta, ahogy teszem is, többen is ismernek itt személyesen, tíz éve fórumozók is, akiknek anno akaratlanul is ide sikerült csábítani, mert szinte mindig ezt láttam tőlük, amikor volt rá idejük, de hidd el, semmi köze a regisztrációmnak a Nokia 8 megjelenéséhez, vagy bármely másik gyártóhoz, hamarosan lesz Mate 10 Pro-m és utána az iPhone X-et is kipróbálom, akkor lehet, hogy azokban a témákban is gyanús leszek? :)

    Ja, fényképeztem is csak színes és dupla kamerával, de semmi különbséget nem látok a képeken, hiába nézem a nagy és kalibrált monitoron is, méretben van csak különbség de ott is csak annyi, hogy az egyik 5.1 MB, a másik meg 5.2 MB, biztos rossz témát választottam (Duna Plaza beltér), megpróbálok majd kinti és más, lehetőleg természetes megvilágítású témát lőni, hátha ott jobban kijön a különbség.

    [ Szerkesztve ]

  • elekreg

    tag

    válasz mjani1172 #221 üzenetére

    Mostanság a csúcstelefonok jelentős részében nem igazán divat az FM rádió, ahogy a két SIM foglalat mellé a külön memóriakártya sem (néhány gyártó esetén még a dual SIM sem), az infra sem mindegyiknél van jelen, a külső meg szubjektív dolog.
    Az első kettő jellemződ okés, valamennyi felárért biztos beleférne, de annyival olcsóbb is a társaitól (meg nem is mindenki szereti a fém házat emiatt másra cserélni) a kamera egyáltalán nem rossz, a nevetséges akkumulátorról meg annyit, hogy két SIM kártyával is bírja úgy, ahogy sok jelenlegi csúcstelefon eggyel sem, tettem be korábban statisztikát, 54 óra készenlét, 8 óra 30 perc kijelzős használat, végig 4G/4G+, viszonylag sok böngészés mobilinterneten (a takarékosabb WIFI talán egy percet ment összesen), e-mail fiókok és naptár folyamatos szinkronizációval, telefonálgatás és SMS, e-mail, kis kamera, Telekom alkalmazás, Play frissítések és hasonlók, ráadásul még agy is maradt benne 20%!

  • elekreg

    tag

    válasz mjani1172 #229 üzenetére

    Jack van szerencsére a Nokia 8-ban, de nem is baj, mert egy BT füles sosem lesz olyan minőségű, mint egy jó vezetékes, megközelíteni is csak jóval drágábban tudja, az átalakítgatás meg más funkció rovására megy.
    A PhoneArena és hasonló oldalakon azt olvastam, hogy mass storage is van, bár én egyik telefonomnál sem élek ezzel, a gyakorlatban nem próbáltam.
    Itthon az infra sem kell soha, van 6 darab távirányító és minden vezérel mindent és úgy van beállítva minden, hogy például a multimédia lejátszó bekapcsolja a tévét és az erősítőt és viszont, tehát max idegenben veszem/venném hasznát az infrának, így csak elvétve, nagyon ritkán, ha úgy adódik, tehát valamennyire hasznos, de nem nélkülözhetetlen.
    Az FM az egyetlen, mit tőlem bármiből kihagyhatnák, semmilyen formában sem hallgatom, észre sem venném, ha akár teljesen megszűnne az országban, magamnak válogatok össze zenéket, a szükséges infók meg direktben jobban beszerezhetők a netről.
    A telefonjaimról kábel nélkül is megnézek bármit a tévén, akár direktben, akár a multimédia lejátszó vagy a házimozi segítségével, kivétel az iPhone, amikor épp olyanom van, mert ahhoz nem vagyok hajlandó irreális összeget kiadni külön célirányos eszközre, mert az semmivel sem hajlandó működni, amivel bármilyen más gyártók eszközei igen.

  • elekreg

    tag

    válasz Damage401 #184 üzenetére

    Bocs, elfelejtettem válaszolni, hogy túl sok tényező függvénye az akkumulátoros üzemidő, gyártója, hardvere, szoftvere, felhasználója és még sok más dolog is befolyásolja.
    Jól alakul, hozza a "megmarad a telefon egy ideig" szintet, mondom ezt azért, mert több telefon is csak a gyenge akkumulátoros üzemidő miatt ment tőlem, más téren hiába lettem volna elégedett azokkal.
    Nem Telenor, a Telekomtól van a korlátlan net.

  • elekreg

    tag

    válasz Gusztáv #238 üzenetére

    Szia!

    Koncertre nem járok, pedig valóban ott lenne értelme kipróbálni a beharangozott OZO 360° audiotechnológiát, meg úgy általában nem sokat videózok, de amikre eddig használtam, amikor azt a részt teszteltem, azoknál nagyon jónak bizonyult, például a 950 XL-hez viszonyítva is (az volt nekem is viszonylag sokáig, 950 csak nagyon rövid ideig), ha már azt a kategóriát említetted.
    Moziban lehetne még jól kipróbálni, de azért meg feljelentenének, ha kiszúrnák. :N

  • elekreg

    tag

    válasz eddy15 #330 üzenetére

    Ne a Proharver tárra tedd fel, mert az ront a minőségen, hanem olyan helyre, ahol nincs tömörítés vagy korlátozás, például ide: Link

  • elekreg

    tag

    válasz calocsay #343 üzenetére

    Elég rosszul matekozol, több tekintetben is.
    A szolgáltatónál ha aláírsz hűséget 19000 Ft körüli díjcsomagra, akkor az a 200000 Ft körüli készülék legfeljebb a harmadába fog kerülni, de jobb esetben még annyiba sem, akár 0 Ft is lehet, most is van ilyen a palettában, tehát annyit levonhatsz nyugodtan a konstrukcióból.
    Amely telefont nem a szolgáltatónál veszed, abba nem kell SIM kártya, havonta nem fogsz költeni semennyit előfizetésre? (Annyival illene számolni, amennyivel a szolgáltatósnál teszed, mert az ember a használati szokásai alapján választ olyan díjcsomagot, ami megéri neki, függetlenül attól, hogy az ahhoz használt aktuális készüléket hol vásárolja. Aki csak azért ír alá hűséget drágább díjcsomagra, hogy a készüléket olcsóbban megkapja, az meg is érdemli, de ne azzal számoljunk már, nem az az ideális állapot!)
    Szóval egyáltalán nem biztos, hogy a szolgáltatós készülék + előfizetés többe kerül, mint a nem szolgáltatós telefon + előfizetés, készüléke és előfizetése, illetve konstrukciója válogatja.
    A Nokia 8 esetén nem tudom pontosan levezetni, mert a szolgáltatómnál nem kapható (én sem ott vettem, hanem máshol, ráadásul még a hazai hivatalos megjelenés előtt, szóval...), de a hasonló árú telefonokat nézve, még valamennyivel olcsóbban is jönnék ki adott díjcsomag ára x 24 hónap + a szolgáltatós készülék kedvezményes árának (amennyiért a 2 év hűségre kapnám) összegével, mint az adott díjcsomag ára x 24 hónap + a kintről, a hazai hivatalos forgalmazói árnál olcsóbban behozott készülék árának összege.

    Bog: Bizony, többségben vannak azok, akik a szolgáltatónál vásárolnak készüléket, és ennek oka a kamatmentes részletfizetési lehetőség is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák