Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz Reverend #198 üzenetére

    Amiket felsoroltál nem lehetnek innovációk, mert mindegyiket kitalálta már valaki. Elkezdték volna belepakolni és megállt voln 250-ben a telefon ára.
    Kérdés az, hogy ki venne 250-ért Nokiát, ami éppenhogy újra a piacon van?
    Biztonsági játékot játszanak, ami üzletileg 100%-ig érthető.

    https://utdetailing.hu/

  • Rebellion.!

    csendes újonc

    válasz Reverend #198 üzenetére

    Nagyon sok ember véleményét nem igazán értem itt.
    Az elején tisztázzuk azt, hogy a HMD mint cég még nincs 1 éves sem, mégis kihozott egy ilyen telefont. Gondolom priorizálni kellett, hogy ennyi idő alatt mit képesek kifejleszteni / beletenni.
    A Samsung hol volt mikor kijött az iphone-ra választelóval? A Huawei hol volt az első évben a felső kategóriás ajánlatával? Szerintem messze nem azon a szinten mint ez a Nokia 8 a mai mezőnyben. De vegyük sorban.
    Design:
    Teljesen szubjektív dolog kinek mi tetszik. Pont annyire szeretheti valaki a bezel less dizájn mint a hagyományost. (Elöl van az ujjlenyomatolvasó, nincsennek on screen gombok) Kinek mi.. ezért nem gondolnám hátránynak főleg ha megnézed 2017-es lineup-ot. Iphone 8, Sony XZ P, HTC U11, Pixel 2, Huawei P10 (Nem az XL) mind "keretes". Az hogy van LG V30 és S8 nem jelenti azt hogy ez szar lenne..
    Továbbá az alu hátlap is van akinek plusz pont az üveg hátlap ellen...
    Kijelző:
    A piacon lévő egyik legjobb IPS panel, polarizált kijelzővel... Szintén szubjektív kinek mi. Szerintem mindkettővel lehet boldogan élni. Nem lehet kijelenteni, hogy bármelyik jobb lenne a másiknál mérföldekkel.
    HW:
    Az egyszerűség kedvéért mondjuk azt, hogy kb ugyanaz. Átlag felhasználó nem vesz észre különbséget. (Btw próbáltam Nokia 8-at. Pixeleken kívül a leginkább "smooth" érzés itt kapott el. Használtam S8-at is és igen igen tudott gondolkozni néha, de ebbe ne menjünk bele. Legyen egál.)
    Kamera:
    Szintén egálnak mondanám. Hozza a mai elvárt szinten. Egyik pillanatban ez, a másikban egy másik csinál szebb képet. De arra, hogy FB-n vagy instán kirakd a fotóid vagy legyen egy emléked a tengerpartról a vásárlói réteg 99%-ra tökéletes mind. Nüanszi különbségek egyik másik telefon mellett. A profi fotózás pedig máshol kezdődik.
    IP54 szerintem az esetek többségében elég, balesetektől, esőtől véd. Aki szándékosan rakja víz alá annak lehet csak kevés.
    ÁR:
    Beszéljünk hivatalos árakról. (Egy egy akció, kuponhétvége, szürkeimport nem számít mivel arányosan ugyanúgy minden csökken ilyen esetekben az ára, az összehasonlítás ugyanaz) Szinte az összes 2017-es flagshipnél jelentősen olcsóbb (Nokia 8 200k, S8 245k, HTC U11 249k, Sony 239k,Iphone 8 64 GB 264k (Edigitalról vettem az összes árat).
    Na akkor most hogy is van? Szerintem egy nagyon is jó ajánlat ez a készülék a HMD / Nokia-tól így egy év alatt. Igenis versenyben van a mai telefonokkal, hozza az elvárt szintet.

    De akkor nézzük úgy, hogy a nokia mellé tudsz venni még egy 32GB memóriakártyát, autós tartót, autós töltőt, 2 db tokot, fóliát és készülékbiztosítást (Ennyit a duzzogó IP védelem miatt) és ezek után még lopás és törés ellen is véd a Nokia, ugyanazon az áron mint a konkurensek, sőt még a barátnőd is eltudod vinni a kimaradt pénzből mondjuk egy koncertre a budapest parkba ahol Majka papa azt énekli veled együtt, hogy "Nekem ez jár" és közbe még egy #bothie-t is csinálsz a készülékkel, hogy megörökítsd, hogy Majkával egyszerre énekelsz és mindketten rajta vagytok egy képen. :DD :DD
    Na melyik a jobb ajánlat? Mindenki döntse el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák