Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz consono #36 üzenetére

    A tabletes megoldás jelenleg még több esetben szükséges. Bizonyos formátumú olvasnivalókhoz szükséges a nagyobb méretű kijelző, illetve jól jön a színes grafikus megjelenítés. Ha a magazinokat el is felejtjük (bár miért kellene), sok szakkönyv nagyon igényli a 10+ inches kijelzőt. Mondhatni amit nyomtatva nagyobb méretben adnak ki, ahhoz e-book verzióban is fontos a nagyobb méret. Persze nem a kindle-ből áll a világ, vannak más gyártók is, de évek óta tűkön ülve várja az e-book közösség egy nagyobb része egy nagy méretű kindle piacra dobását. Én úgy gondolom, hogy 10 inch se lenne elég. Talán 11-12 inch lenne ideális a műszaki könyvekhez és 7 inch a regényekhez.

    Másrészt a magazinok mellett vannak olyan könyvek, amikben kiemelten fontosak a fotók. Azokhoz kell a tabletes e-book megoldás.

    Én is kiátkozom az Amazont sok dolog miatt, de nem az e-book piaca miatt. Már jöhetnének ide is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Timer

    veterán

    válasz consono #36 üzenetére

    Pont a helyhiány miatt állnék át a nyomtatott anyagról én is a digitálisra, már évekkel ezelőtt volt itthon Kindle és 10-es tablet is, eltérő igényekre és feladatokra. Könyvet én is ebook olvasón tolom, de magazinokhoz jobb a tablet. A magazint tekintve még azonos árat is megadnék, ha nem érintené a digitális kiadásokat az a sajátosság, hogy végső soron olyan, mint egy szkennelt PDF, nincs újratördelve, semmi kijelző optimalizáció, így kvázi használhatatlan. Ebből kifolyólag 10 évnyi magazin előfizetés után idén már nem újítottam, és e-magazinként sem fizettem elő a korábbi szándékommal szemben, inkább letöltöm. Majd ha lesz rendes tördelés, akkor lesz zseton is, pédéeffért nem fizetek. Emiatt lenne jó, ha lenne ezen a piacon is egy HBO GO jellegű megoldás, ott legalább a szerzőket is keretek közé szorítanák, és a pénzedért talán minőséget is kapnál. Ma a minőség értelmezhetetlen ebben a műfajban sajnos, a cél hogy kifizesd, aztán olvasod úgy, ahogy akarod, az már senkit nem érdekel.Hát a nagy sz*rt fizetek én ezért.

    @Polllen: oké, van néhány biztató példa rá, de például az Asszony érdeklődési körét alapul véve (szokásos női sallangok) nincs ekkora különbség, volt olyan könyv, amit forintra azonos áron kínáltak papír és ebook alapon is. Szakirodalom szintén zenész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák