Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Timer #41 üzenetére

    Az Amazonnál van Kindle Unlimited, ami megérheti azoknak aki sokat olvas és persze jól beszéli a megfelelő nyelvet. Milliónyi könyv, magazinok, hangoskönyvek. Nyelvtanulóknak is olcsó megoldás, hogy anyanyelvi tartalomhoz jussanak és még szórakozzanak is közben.

    Amúgy a témához: Nem értem, hogy miért ne kaphatnám meg a kópia feletti tulajdonjogot, ha már annyit fizettem érte, amennyibe a fizikai könyv kerül. Ezzel csak a kalózkodást hozzák vissza. Persze azt én se várom, hogy a tulajdonjogot többezer fővel oszthassam meg. A fizikai könyvet is egyszerre csak egy embernek adhatom kölcsön.

    Lehet hogy ki kellene fejleszteni valamilyen személyhez kötött digitális tartalom tárolót, vagyis eladhatom a megvett dolgot egy másik embernek, de akkor tőlem lekerül és csak ő fér hozzá.

    Digitális tartalmak esetén meg a vásárlással nem csak a közvetítő céggel jöjjön létre szerződés, hanem a valódi jogtulajdonossal is. Tehát ha veszek egy Warner Bros filmet az Apple-től, akkor ne csak az Apple-en keresztűl legyen jogom hozzá. Mi van ha az Apple tönkremegy? Lehúzhatom a vécén az összes filmet, zenét, könyvet amit náluk vettem sokezer dollárért? Erre kellene egy megoldás és nem csak az, hogy mentsek el mindent előtte.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák