Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz green dude #13 üzenetére

    Egyetértek. Ha kifizetek egy vagyont, legyen megoldása a fotósnak erre is. Az, hogy mi, az nem érdekelne, de a számomra fontos pillanat legyen meg. Ennyi.
    A profi fotós nem csak azért profi, mert fizetős melókat (is) vállal, hanem azért , mert ezeknél minden esetben tudja hozni az elvárt minőséget és megbízhatóságot. Emiatt kell a backup, mind a képek, mind a hardver esetében. De hogy tovább menjek, személyzetben is, ami azt jelenti, hogy ha ki van tűzve az esküvő, de a fotós megbetegszik, akkor legyen olyan kapcsolata, aki jó eséllyel be tud ugrani helyette.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Geller72

    veterán

    válasz green dude #13 üzenetére

    Mennyivel nehezebb lenne egy flash alapú, belső tárhelyet is a gépbe rakni, de az egy millába biztos nem fér bele.(?) (A sok millába sem :/) Lehetne egyfajta mirror RAID-et csinálni. Mindkét tárhelyre leképezné az anyagot. Nem igazán értem, hogy 2019-ben miért kell kártyázgatni.. :/. Ebben egy kicsit ülve maradtak a gyártók. Itt a 4k és kártyázgatunk, a vevő meg kapkodja a fejét, hogy vajon melyik kártya bírja majd ezt a tempót és melyik valóban nem. Míg egy SSD-n ez vicc kategória lenne. 22x80mm-be (vagy ennél kisebbe is akár) TB-okat lehetne tolni 2-3GB/s-es sebesség mellett akár. (W/R) Arról tényleg nem beszélve, hogy pl. a 4K/60FPS-en milyen igények vannak mind sebesség és tárterület terén. De nem, fizetgetjük a kisebb vagyonokat 256GB-s vagy nagyobb kártyákért. De lehet, hogy csak én nem látom jól ezt az egészet. Ettől függetlenül örülnék, ha nem kellene egy kisebb szatyor kártyával kínlódnom a polcon, hogy ezek közül akkor most melyik hova, milyen gépbe, mire jó, és esetleg mi van rajta még. :D. Az akciókameráimmal én "megállok" a 720p/50-60, vagy 1080p/50-60fps-nél, mert nekem ez elég és egyébként sem ebből élek, de már nekem is hiányoznak azok az eszközök, kamerák, amikkel nem kell ennyit kínlódni. Hanem csak rádugom a gépre és azt csinálok vele, amit akarok. Nagy sebességű USB kapcsolat, 128-256-512GB flash alapú tároló, amivel végre tényleg lehet dolgozni és ennyi. Gondolom, hogy aki ezzel keresi a kenyerét is, az ennek még fontosabb lenne. Vagy csak mazochista. :D.

  • copass

    veterán

    válasz green dude #13 üzenetére

    "Olyan fotós szolgáltatásait nem venném igénybe akinek mondjuk van 200000 a vázban és nincs valamilyen folyamatos backup."
    ez nettó baromság!:D
    1. a folyamatos backup idő, tehát addig akkor nem fotózik amíg megy a backup.
    2. egy váz bármikor megállhat, ha 10k expó van benne vagy ha 100k is. ezért kell ugye másodváz.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz green dude #13 üzenetére

    A szerződéses dologban pongyolán fogalmaztam, de kibővítem.

    Azt is írasd bele a szerződésbe, hogyha a fotós bentragad a dugóban az autópályán az esküvőre menet akkor garantáltan kiemelik helikopterrel és elszállítják a fotózásra.

Új hozzászólás Aktív témák