Új hozzászólás Aktív témák

  • Ibis

    csendes tag

    válasz akom #353 üzenetére

    U-boot-ra sokkal-sokkal egyszerűbb és biztonságosabb megoldás, ha a PC-re dugsz egy pendrive-ot, rámásolod az u-boot bin fájlt, megnézed md5-sumot, pl. totalcommanderrel (dupla klikk a .md5 file-on), ha minden ok, akkor rádugod a pen-t a routerre, a gyári fw felcsatolja a /media/shares mappába. Ha nem ok az md5 sum, akkor hibás lett a bin file másolás közben, tehát újra kell másolni! (Bár nem szokott hibás lenni, csak ritkán, de ha mégis hibás és azt másolod fel, akkor lehet éleszteni a routert soros porton vagy kiforrasztással és újraflasheléssel) Tehát:

    telnet 192.168.8.1 (login: nexxadmin pass: y1n2inc.com0755 )
    cd /media/shares (de lehet, hogy /media/share, ls paranccsal lehet listázni, megnézni melyik is..)
    és lám ott az u-boot bin-ed, mehet a
    ------------
    # mtd_write unlock mtd0
    GetFileSize: No such file or directory
    Unlocking mtd0 ...
    # mtd_write erase mtd0
    GetFileSize: No such file or directory
    Unlocking mtd0 ...
    Erasing mtd0 ...
    Erase char is 255
    # mtd_write -r write u-boot-nexx-3020-7620.bin mtd0
    Unlocking mtd0 ...
    Writing from u-boot-nexx-3020-7620.bin to mtd0 ... [w]

    és kész vagy az u-boottal
    U-boot alól a sysupgrade-t kell felrakni egyből, nem a factory-t. Factory csak a gyári fw alól kell (a factoryban olyan "magic" kódok vannak, amik elhitetik a gyári a fw-el, hogy ez is egy gyári fw és így aztán engedi felrakni a gyári fw a nem gyárit...ja és Suste: custom builddel meg lehet csinálni u-boot cserét is, leteszteltem, gondolom ezért van a lede forráskódjában u-boot is. A 9092-t is teszteltem, eddig fut rendesen Lede alatt is, de persze nem próbáltam ki minden részt benne.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák