Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vehement69

    senior tag

    bárcsak én is ott dolgoznék valami magas pozícióban :'( 2-4 milliárdért én is kitörölném a pannon szót és helyette beírnám a telenort abba a bizonyos textboxba :( jó, elég lesz 1 is, és még jófej is voltam!

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz meroly #123 üzenetére

    abban van igazság, hogy a cégek jó nagy része túllétszámmal üzemel és teljesen feleslegesen fizet embereket. ilyen szempontból jó volt a válság, rá kellett jönni, hogy munka nélkül még akkor se lehessen pénzt keresni, ha bele is lehet építeni az árakba. viszont mivel MO-n vagyunk, itt arról van szó az esetek nagy részében, hogy minél olcsóbb legyen a munkaerő, az meg tökmindegy hogy az adott dolgozó el tudja-e végezni a munkát vagy sem, mert egy-két régimotoros csak besegít, valahogy csak meg lesz csinálva, persze ezzel úgy változik meg a dolog, hogy megint egy csomó embert nulla teljesítményért fizetnek, akik meg a valódi munkát végzik, ugyanúgy szaré-hugyé teszik mint eddig, csak most eggyel több műszakban kb (=családi élet leromlik, stb stb ez is ismerős gondolom). arról nem is beszélve, hogy lassan minden multinaci kb családi vállalkozás szinten lesz, ugyanis érdekes módon az ilyen esetekben megjelennek a rokonok, haverok ugyanabba a pozíciókban.. jó lenne az optimalizálás, csak akkor azt értelmesen kéne csinálni, soha nem tudtam sajnálni ha értéktelen pozíciók szűnnek meg (olyan embereket rúgnak ki, akiknek amúgy sem volt értelme), sajna viszont ez a legkevesebb esetben van így.

    I am cancer in your bones

  • vehement69

    senior tag

    válasz meroly #125 üzenetére

    adott esetben ez nem feltétlenül igazságtalan, a legtöbben csak azt látják, hogy ott fent az a forma nálam 5x-10x-stb jobban keres, kocsi minden, és mellette csak üldögél.. de ezeknek az embereknek normális esetben akkora felelősség van a vállán, illetve akkora tudás szükségeltetik a munkája elvégzéséhez, hogy bizony reális a fizetés. mondom, ez egy normális helyen ezért van így. és inkább nem is ez a baj, hanem hogy az 1 millás/800ezres fizetés megintcsak normális esetben nem a középvezetőké, hanem a 'legalja' dolgozóé.. 200ezer meg ugyancsak egy ilyen helyen van hogy egy takarító bérét nem fedezné..

    I am cancer in your bones

Új hozzászólás Aktív témák