Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jamy25

    csendes tag

    válasz proradeon #5 üzenetére

    Csak nem erre gondoltál?

    Korlátozás vagy fenyegetés?

    Ne fenyegessenek!
    Akkor meg mire adják a 120 megás sebességet?
    Vegyek inkább postagalambot?
    És egyébként is. Szemétség az általános korlátozás. Az éjjszakai internetezéssel ki a f***t zavarok hajnali 3-kor?
    Szűk a sávszélessége? Akkor minek reklámozza?
    Menjenek a p***ba :(((

  • Jamy25

    csendes tag

    válasz kali #52 üzenetére

    Amit csinálnak, az az erőfölénnyel történő visszaélés.
    A szerződést és az ÁSZF-et nem írtam alá, másrészt ha alá is írtam volna, akkor a technikai megoldást nem nekem kell megtalálni, hanem nekik.
    Az általános korlátozás csak bosszantja az előfizetőket és ráadásul nem is igaz amit állítanak.
    Ha lenne kedvem hozzá, indítanék egy próbapert az inkorrekt hozzáállásuk miatt.
    Ők arra hivatkozással korlátozzák az adatforgalmat, hogy a túltehelt hálózat veszélyezteti a szerződésben vállalt kötelezettségeiket más végpontok felé.
    Ez így, ebben a formában nem igaz.
    A túlterhelés csak napközben és akkor is csak bizonyos időszakokra igaz.
    Ebből következően ha korrektek akarnának lenni - mintahogy nem azok -, akkor a korlátozást csak a csúcsidőszakokra korlátoznák és nem a nap 24 órájára.
    Jaaaa, hogy hogy az macerás, mert külön kellene figyelni rá?
    És egyébként is:
    "A magyar telekommunikációs szabályozási rendszerben mindeddig példa nélkül álló határozatot hozott a hazai piacot felügyelő Nemzeti Hírközlési Hatóság, amely szerint a UPC Magyarország Kft. a jogszabályi előírások megsértésével, egyoldalúan és a felhasználók megfelelő tájékoztatása nélkül korlátozta internetes hálózatán a p2p adatforgalmat."
    HSW cikk
    A UPC hálózatmenedzsmentje csak 14:00 és 23:00 óra közt aktív (ez az úgynevezett adatforgalmi csúcsidőszak), ekkor két prioritási szinten kezeli a rendszer az adatforgalmat: a sztenderd forgalomba tartozik minden, kivéve a p2p-forgalmat.

  • Jamy25

    csendes tag

    válasz Penge_4 #55 üzenetére

    Na, akkor nekifutok mégeccer.
    "Pedig sajnos" nem írtam alá. ;)
    Az úgy történt, hogy a T-online előfizetésemet cseréltem le UPC-re.
    A hozzáállásukra jellemző, hogy a telefonos megrendelésemet követő 2 napon belül jöttek és bekötötték. Alig akartam elhinni.
    A 4 megához képest rendkívüli volt a változás.
    Igazándiból csak az b...sza a csőrömet, hogy a 300 gigás korlátot ezzel a sebességgel pillanatok alatt át lehet lépni.
    Persze hogy torrentezek, különben hogyan nézném a hetihetest meg a Pacifikot kedden ;)
    Amúgy egy rossz szavam sem lehet rájuk.
    A sebességkorlátot is csak a gépem jelenti. A hálókártya nem tud többet 100 megánál.
    A 300 megás korlát is csak azért probléma, mert időnként 4-en lógunk a hálón. Ketten torrentezünk, de csak nagyon óvatosan.

Új hozzászólás Aktív témák