Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabesz

    őstag

    válasz Jamy25 #50 üzenetére

    Ha lekorlátoznak, olyan sebességel fogsz csoszogni, mint én csúcsidőben (12/1). Ahogy nézem, szinte ugyanannyiért. Nagyon rossz lehet neked.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • kali

    legenda

    válasz Jamy25 #50 üzenetére

    miért ne fenyegetnének, ha egyszer az ászf - amit te elfogadtál és aláírtál - adott pontja szerint extrém mennyiséget forgalmazol? adott pénzért ennyi jár, és kész!
    sokszor kitárgyalva már, hogy a gyors sebesség nem azért van, hogy te - és bárki más - folyamatosan gyorsan tölthessen le és fel extrém mennyiségben, hanem azért, hogy amennyiben valakinek gyorsan kell valami - adott forgalmi kereteken belül -, akkor az gyorsan letölthető legyen! ha esetlegesen lekorlátozzák a sebességedet, akkor így jártál! ha esetlegesen többször előfordul, és szerződést bontanak - mondjuk ez nem annyira jellemző -, akkor is így jártál!

  • kali

    legenda

    válasz Jamy25 #53 üzenetére

    ha nem írtál alá szerződét, és nem vetted tudomásul az aszf tartalmát, akkor pláne nincs miért reklamálnod, és akkor a szolgáltatónak sem kell feléd betartani semmit sem... :)
    amit linkeltél, az már régi történet, azóta többször is változott az aszf!
    a próbaper lehetősége adott, senki és semmi sem tart vissza!
    a "korlátozással" kapcsolatos részt részint rosszul értelmezed, továbbá ha nem lennének annyira korrektek, akkor mindenütt korlátozhatnának, és nem csak ott, ahol valós problémát jelent a húzós terhelés! vannak olyan területek, ahol mondhatni mindig fullon megy a torrent!
    az "általános korlátozás" csak a p2p - vagy legyen konkrétan torrent, mert van más p2p forgalom is, ami viszont nem esik a "korlátozás" alá - forgalmat használó előfizetőket bosszanthatja, a másik rétegnek viszont ez garantálja, hogy normálisan netezhessenek!
    ez a szolgáltató adott összegért ezt nyújtja, ha tetszik elfogadod, ha pedig nem, akkor lépni kell - esetlegesen egy másik szolgáltató irányába! ha utóbbi lehetőség nem adott, és a jelenlegi állapot sem tetszik, akkor egyszerűen nincs szerencséd...

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Jamy25 #53 üzenetére

    "A szerződést és az ÁSZF-et nem írtam alá, másrészt ha alá is írtam volna, akkor a technikai megoldást nem nekem kell megtalálni, hanem nekik."

    Pedig sajnos aláírtad, vagy az írta alá, akinek a nevén van a net, különben nem is lenne. Ebben elfogadtad, hogy az ASZF-ben foglaltakkal egyetértesz és azt is, hogy az ASZF változtatásának jogát fenntartják maguknak és te ebbe beleegyezel. Mikor jogtiszta Windows-t telepítesz akkor is elfogadod az EULA-t. Ha minden ember minden jogi passzust elolvasna kevés lenne rá az emberélet. Direkt így van kitalálva.

    "Ők arra hivatkozással korlátozzák az adatforgalmat, hogy a túltehelt hálózat veszélyezteti a szerződésben vállalt kötelezettségeiket más végpontok felé.
    Ez így, ebben a formában nem igaz."

    Ez tényleg igaz. Én is úgy gondoltam, hogy nem (és továbbra is nevetségesnek tartom, hogy ilyen "technológia" 2010-ben létezik), de még bambano írta valamelyik korábbi topicban, hogy mivel a letöltés nem folyamatos, mert lejön a fájl és nem töltesz tovább, ezen kívül megtelik a vinyód és semmit nem tudsz tölteni tovább, addig a feltöltés folyamatos és 0-24-ig megy max sebességgel. Három ilyen folyamatos feltöltő képes egy tömbházban kisámfázni a végpontokat. És 50-60 lakóból biztosan előfordul 3, ahol éjszakára hagyják seedelni a gépet a pofátlanul alacsony feltöltési sebesség miatt.

    Fos a hálózatuk. Nem véletlenül reklámozzák már azzal, hogy 15 másodperc alatt hány weboldalt tudsz megnézni, meg ilyen szánalmas hülyeségekkel. Rájöttek, hogy a 120 megabit túl sok volt és megszenvednek vele rendesen. Nálunk míg UPC volt a végefelé hetente háromszor halt meg a hálózat.

    "Amit csinálnak, az az erőfölénnyel történő visszaélés."

    Ezzel viszont teljes mértékben egyetértek. Ha az emberek minimálisan értenének hozzá mivel verik át őket sávszélesség meg korlátlanság címén, akkor már rég nem lenne előfizetője a UPC-nek. De az a baj, hogy aki csak hetente háromszor megnézi a freemailjét meg naponta elolvassa az indexet, annak kielégíti az igényeit, így sokan nem fognak váltani.

    Amit nálunk csináltak az is kritikán aluli volt. Az elején a Digivel pereskedtek, aztán nagynehezen összejött, akkor meg ott szövegeltek a "technikusok", hogy valószínűleg a Digi szórakozik velük, azért szar a net, ugyanis ástak, így biztos elvágtak egy kábelt. ;]

Új hozzászólás Aktív témák