Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz mildwood #235 üzenetére

    azért na...

    No offense, de az igénytelenség mindig a tömegek növekedésével egyenesarányos jelenség.

    És habár én mostanában nem vagyok akkora gamer mint rég, de amióta kinn van ez a "so called" új generáció, semmi késztetésem nem volt és nincs is, váltani Xbox360ról. Egy ami miatt egy picit is elgondolkodtam az MKX, de még az sem győzött igazán meg. Most hogy jön az "és feledik" része ennek a generációnak úgy látom, hogy nagyon is jól döntöttem. Mert semmi, de semmi igazán meggyőző nincs benne. (és igen láttam már, próbáltam a havernál)

    [ Szerkesztve ]

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • b.

    félisten

    válasz mildwood #238 üzenetére

    Az szánalom , hogy csak személyeskedéssel tudsz érvelni. Én pont leszarom , hogy neked mi a véleményed a konzolodról, meg azt is hogy most itt tombolsz és ütöd az asztalt a kis PS4 védelmében, Akkor is egy alultervezett gép, ami nem képes megfelelő minőségben kiszolgálni még egy FHD tv-t sem sok esetben. Mint látod a cikk címét nem véletlenül jön az új GEN.
    Az Én véleményem pont az ellenkezője a tiednek, de nem tartanám szánalmasnak kommentedet, mert elfogadom , hogy neked elég. Nekem meg nem elég. és akkor mi van?A személyeskedésed és a hisztid viszont tényleg szánalom.

    Mellesleg- bár sok közöd nincs hozzá-Azért nem adom el az xbox one-t mert céges nyereményjátékon nyertem ahol dolgozom és tiltja a cégszabályzat ezt a dolgot 1 évig. A másik meg hogy így 50 " Tv-n tudok skypelni a rokonokkal, kenyérre meg nem kell a pénz szerencsére.

    Egyébként 14 darab konzolom van itthon, köztük olyan is amiről talán még nem is hallottál.1989 óta foglalkozom konzolokkal.
    Soha nem volt még ennyire mélyponton a konzolos játékfelhozatal, mint ennél a generációnál. Ez az eddigi legszánalmasabb felhozatal és konzolgen. Nem adnám oda egyik új generációs gépért sem a Gamcubot, sem a Dreamcastot sem az N64 gépemet és főleg nem az eddigi 3 Sony vagy 2 Xbox generációt, mert ott olyan játékfelhozatalt tettek le az asztalra, 2 éven belül a megjelenésükkor amit más gépen nem tudtál játszani és az agyad eldobtad. Hát itt nem forog ez a veszély,. Most 3 évvel a megjelenés után megérkezett az első két cím ps4 re ami miatt egyáltalán érdemes lenne bemenni az üzletbe. Uncharted 4,Ratchet and Clank. Ha ilyen játékok jönnének rá, csak 2 havonta egy, senkit nem érdekelne a felbontás és a többi,de így hogy multicímeket erőltetik az új generáción, körberöhögöm őket, mert kb egy 130 ezres PC vel szarrá alázom a grafikát és ha akarom akkor ugyan úgy TV-n tolom FHD ban. ha már multicím akkor minek kössek kompromisszumot, exkluzív címek meg mint a fehér holló. tehát az hogy te igényeidet kiszolgálja, az egy dolog , mondhatnám azt, hogy téged minősít,de ez a te dolgod. Kinőni az igényességet meg nem lehet, maximum elfogadni az igénytelenséget. Ha ezek a grafikai kompromisszumok exkluzív játékfelhozatal mellett lennének engem sem érdekelne, mert el kellene fogadnom, nyelnék egyet,hogy máshol nincs jobb csak itt tudok ezzel és így játszani. Itt nincs ilyen helyzet sajnos.
    Nagyon várom az NX gépet, mert N. az utolsó olyan konzolgyártó, ahol a mai napig 6 GB patch nélkül is játszható minden játék és nincs fullon Bughalmazzal. Ott le fogom szarni a FHD grafikát meg a hajmozgást meg bármit, mert Ott tudok csak játszani Zeldával, meg Marioval. vagy Bayonettaval.és az ígéretek szerint a cég nem fogja elszúrni ezt a gent, lesznek rá exkluzív játékok már az elején is és folyamatosan.
    Ez lenne a konzol lényege.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz mildwood #242 üzenetére

    Mivel ma már a legnagyobb pénz az asztali játékok terén a konzolokban van, ezért azok hatását multiplatform címeknél már megkerülni nem tudod. Hiába skálázható egy játék grafikája, ha maga a port egy hulladék, vagy pedig PC-n felhúzott grafikával is kb azt tudja mint ezelőtt 4-5 évvel a Crysis, mivel nem fejlődnek az alap grafikai motorok, illetve nehézkes a futtatásuk az újabb genen. Sok fejlesztő cég inkább foltozgatja az öreg U3 motort, vagy Frostbitet, tök mind1.

    Remastered játékokról is meg van a véleményem. ( így kell pénzt keresni egy fontos alapdolog kihagyásával, amivel eddig rendelkeztek a konzolok. ugye a visszafele kompatibilitás. Gaikán újra meg kell venned a régi címet, vagy megveszed a remasteredet.amit remasterednek hívni szégyen. Ez egy generációs grafikai fejlődés? régen úgy hívták ezt a dolog , hogy texture pack, de sajnos ez ahhoz gyenge.[link] Boxon már jobb a helyzet.

    Dreamcast, N64 akkoriban csúcs grafikával rendelkeztek az adott korhoz mérten
    Meghaladták a korukat, ráadásul olyan játékokkal megfűszerezve, amiből akkoriban egy cím is eladta volna a konzolt. ( lásd Resident evil Code name Veronica, Shenmue, Soul calibur, Ecco the doplhin, N64 meg még ezen is túltesz.)
    Az pedig, hogy többen megvették te is tudod , hogy nagy részt az első 3 Playstationnak köszönhető. ha most új konzolként debütálna, nem itt tartana.Ehhez még hozzátesz a hatalmas hype, ami megelőzte őket, ugye Avatar szintű grafikát ígértek, és itt a Prohardveren volt olyan cikkíró, aki hosszú oldalakon át elemezte, hogy ezen konzolok megjelenésével, a PC halála jő, mert a port sem tudják elverni a konzolok lábnyomában, és mindenkinek 780 TI kell ahhoz, hogy egy egy új generációs játék elinduljon egyáltalán .( természetesen nem így volt megfogalmazva)

    Az utolsó felvetésedre pedig. : ezek szerint nem értetted meg mi a lényeg amiről írok. Nem érdekelne a grafika, ha kárpótolnának az egyedi címek. EZ majd talán Nintendoéknál bejön.
    ÉN imádom a konzolokat, de ezek a gépek elvesztik lassan mindenüket, amitől konzolok lehetnek. Egy operációs rendszerrel rendelkező, internetfüggő, több lépcsőben fejleszthető( kinek mennyi pénze van) gép. lesz. Igazából lassan egy lebutított PC.
    Biztos vagyok benne, hogy hamarosan be lesz jelentve az Xbox 1.5 is,és ugye volt róla cikk, hogy lehet ez az utolsó generációs PS, mert lehet ezentúl csak ilyen frissítések jönnek. Előfordulhat, hogy 6-7 év múlva már kint lesz 3 féle ps4, amire kijönnek majd ugyan azok a játékok kompromisszumokkal, vagy éppen csúcsként, kinek hogy engedi meg a pénze. ( érzed a párhuzamot, a PC-n milyen videokártya/ processzorra van pénzem dolgot)

    Ehhez hozzátenném, hogy abszolút megértelek az álláspontoddal. Nincs ez ellen semmi ellenvetésem, sőt inkább irigyellek érte. Ez csak az én világnézetem és csalódottságom azzal, kapcsolatban, hogy milyen rossz irányba tart az,amit régen úgy hívtunk játékkonzol.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák