Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    Az emberi hülyeség ellen nincs védelem.

    Aki egy ismeretlen e-mailben kapott címre elugrik és ott bizalmas információkat ad meg, azt nem védi meg semmilyen szoftver.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz gerilee #10 üzenetére

    "Az én SWhasználati/internetezési szokásaimhoz az Opera illik."

    :)
    Ez érdekes, én mindkét platformot használom (OSX, Win) és én is ugyanígy vagyok, XP alatt semmi pénzért nem használnék mást, mint Operát, míg OSX-en ugyanígy vagyok a Safarival.
    Egyik szoftver sem sikerült ugyanolyan jól a másik platformra. :I

    "Ha Te egy rosszindulatú programozó lennél, aki minél több adatot meg akar szerezni a figyelmetlen és felelőtlen felhasználóktól, akkor mit célóznál meg? Egy olyan böngészőt/OPrendszert ami a piac nagy részét uralja, vagy egy olyat ami alig éri el a statisztikai hibahatárt? "

    Ez is egy szempont, csak nem feltétlenül igaz.
    Az Apple toronymagasan vezet az értékesebb gépek eladásával (ebben az árszegmensben gyakorlatilag nincs ellenfele), ráadásul az USA piacán ha jól emlékszem a notebook-ok eladásában a 2.
    Szóval ha rosszindulatú programozó lennék, akkor inkább céloznám a tehetősebb és minden biztonsági óvintézkedést mellőző Mac felhasználót, mint a csóró pistikéket a Tesco-s PC-vel.
    Egyszerűen az az igazság, hogy vannak rések és bizotnsági hiányosságok, de az OSX akkor is egy Unix rendszer, ami még így is jóval nagyobb biztonságot nyújt, mint egy Windows és egy átlagos Windows-on nevelkedett vírusgyártónak biza még mindig túl nagy falat.
    Az, meg aki egy Unix-ot meg tud törni az vagy eleve egy komoly cég biztonságtechnikai szakértője, vagy ezt a tudását nem fogja vírusokkal meg adathalászattal aprópénzre váltani.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák