Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz Ulkesh #3 üzenetére

    Viszont sajnálatos módon erre (is) és a hasonló területekre kell figyelnie (lassan elsősorban) az informatikának, sőt, egyre jobban, ahogy terjed az internet-hozzáférés. (És nyugodtan hálát lehet adni odafentre, hogy mára kipusztultak a régi, egygépes adattörlő vagy a géphasználatot akadályozó fajzatok.)

    Nekem még soha senki nem tudta megmagyarázni, hogy ha pl. kap egy ismeretlen címről egy email-t, hogy a gépe nincs biztonságban, valószínűleg fertőzött, stb. és kattintson a linkre a megoldásért, akkor ugyanígy kattintana és együttműködne akkor is, ha pl. az email tartama az lenne, hogy az ismeretlen közölné, hogy a kocsijában elromlott ez-az, azonnal vigye ebbe és ebbe a szervizbe javításra. Az előbbi mégis mindennapos dolog, sőt, az úgy van! Irodákból pendrive-on havi rendszerességgel hozok haza vírust (autorun.inf + egy rejtett .exe)

    Tudom, ez Windows-os sajátosság, de ha nem kellene hetente 8-10, munkaköréből kifolyólag évek óta napi 8 órát számítógép előtt töltő embernek telefonon elmagyaráznom lépésről lépésre, hogyan is kell másolni (kattintson rá - ugye kék lett? - fent Szerkesztés - a megjelenő menüben Másolás - nem, nincs még kész - ...; hol van innen még az, hogy az illető pl. rendszeres biztonsági másolatot készít), akkor én is azt mondanám, hogy ez tisztán emberi hülyeség, de nem: ez érdektelenség és az oktatás sikertelenségéből következő hozzá nem értés. (volt, akinek mondtam, hogy nyomjon a Sajátgépben bolyongva egy backspace-t, azt mondta, olyan nincs a billentyűzeten, és legyek szíves hozzá magyarul beszélni; volt, aki velem b+-ezett, hogy legyünk már képesek olyan programot írni, ami a telepítéshez nem kér jelszót Vista alatt - ja, hogy a rendszergazda szabadságon van, a program most kell?)

    Ez a mai magyar valóság; nem vagyok benne biztos, hogy a fejlettebb világ sokkal előrébb tart. Mert ugyan ki szól nekik, okítja őket, ha az internet napi tv-s megjelenése is csak arról szól, hogy rendszerezz zenét, meg keress ismerősöket?

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák