Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #75 üzenetére

    AMD a CPU-t gyártja, ha azok, aki a legyártott notebook processzorokat felvásárolják, esetleg úgy döntöttek, hogy egytől-egyig zenélő kávéfőző aljára ragasztják fel cellulx-al, ajándék zacckaparó gyanánt, azzal a helyzettel sem tudna mit kezdeni, mert nem AMD mondja meg, hogy melyik típusból, hány darabnak, milyen termék kategóriába be KELL belekerülnie.
    Mert egy másik, "sokkal nagyobb erő súgja, a gyártó fülébe, hogy a piacon, hol van a helye, ezeknek a konkurens termékkel szerelt gépeinek. És te, meg ezért a helyzetért hibáztatod az AMD-t. :F

    A prémiumról és az Athlon-ról, nekem az a sztori jutott eszembe, amiben a vér-Inteles osztálytársam, aki oda-meg vissza volt az Inteltől a talán P4 2.8Ghz? konfigjával.
    Az az ember, az évek óta vágyott új videokártyájával a hóna alatt megjelent az ajtómban, mert nem haza rohant, hanem elsőnek hozzám (Axp 3200+) hozta el azt kipróbálni!
    Mert párszor látta, hogy nálam hogy tudnak futni a játékok, és abból az élményből eljutott addig a következtetésig, hogy a saját P4 konfigja, valamiért kurvára visszafogja a VGA kat, így inkább nálam örült annak, hogy mit tud(na) az új videokártyája. Majd hazavitte, és másnaptól kezdve nem zengte nekünk az ódákat az intelről, csak mosolygott.
    És mit ad isten, a kimaxolt gen.1-es Ryzenen is hasonlóan faszán futkosnak a játékaim, mint anno az athlon XP-n tették, és megint mellé lehetne tenni bármelyik inteles konfigot, és megint hüppögés, majd mély csend lenne a vége, ha egy magabiztosan-érkező-inteles elé ülne, fél órát kattintgatni.

    Nem tudom neked mi adja meg az "igazi prémium érzést egy processzornál". Nekem az ember arca, amikor megnyúlik, de nem a nevétől, nem is a listaárától árától, hanem a produkciójától. :U

    Ha szabad emlékeztetni rá, mindkét említett processzor az aktuális kínálat csúcsa volt, szóval lehetett azokat, az "AMD szerint prémium kategóriás processzor"-oknak hívni, és én úgy is tapasztaltam, hogy ezért a "címért" helyt is tudtak állni ;)

    Az hogy ez nem jut el az emberekhez, már nem érdekel, vagyok annyira jó megfigyelő, hogy ki tudom választani, hogy mi a legmegfelelőbb a céljaimnak, és nem jövök ide sírni, hogy, jajj mi lesz velem, ha holnap reggel, nem tudok valami számomra tökéletes dolgot lekattintani egy webshop-ról. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • janeszgol

    félisten

    válasz Dr. Akula #75 üzenetére

    Ezzel a hozzászólásoddal tökéletesen egyetértek. Minden benne van, amit fontos tudni. Az AMD ráállt a tartós, de kevesebbet hozó bizniszre (konzolok, alsós laptopok, és PC).
    Viszont a számítás nem jött össze, mert az Intelnél annyi a megrendelés, hogy nem is tudják legyártani. bármilyen árkategóriában.

    Szóval valóban egy rosszul sikerült üzleti stratégiát látunk. Ennek az okát én nem tudom, csak sejtem. (Kevesebb büdzséből tud gazdálkodni, nem tud akkora kedvezményt adni tömeges megrendelésnél?) Mert ha az Intel lefizeti a Dellt, a HP-t mondjuk, akkor is akadnak még gyártók. Az Acer is tud jó minőségű notit gyártani. Miért nem szövetkeznek vele?

Új hozzászólás Aktív témák