Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #81 üzenetére

    Én is csak remélni tudom...
    Mivel ők ebből energia hatékony HPC gyorsítókat akarnak építeni, nem biztos, hogy az alap dizájnal a desktop gamingre lett kihegyezve a GPU. Ha meg többféle feladatokra optimalizált, eltérő dizájn-t csinálnak, ugyan ebből a GPU-ból (ami b@szott drága mulatság), akkor meg a GPU-support-csapat figyelme fog megoszlani ezen a célok között, sejthetően a szerinti arányban, hogy aktuálisan melyik szegmens, éppen mennyire maradt potens bevételek szempontjából.

    Én is kíváncsian várom, mert sejtem, hogy ezzel érdekes dolgok fognak történni*, de világmegváltó reményeket nem fűzök hozzá. Mert Intel mindent csak addig a pontig tol el, ameddig szüksége van rá, hogy valamit elérjen vele, utána stagnálás és aktív support hiányában hanyatlás jön, általában. Lehet, most pont nem így lesz.

    *Intelnek már volt próbálkozása kártya formátumú gyorsítókkal, de hiába volt az valamiben nagyon jó, ha annyira széleskörűen nem lehetett alkalmazni attól eltérő feladatokra, hogy évekig, nagy mennyiséget el lehessen belőle adni. Talán most hogy egy "univerzális" nyelven lehet majd munkára bírni, lehet majd ezeket különféle feladatok gyorsítására befogni, és Intelnek is "kényelmes" marad a supportot fizetni mögé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák