Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    Szerintem mindenképpen érdemes lenne fejleszteni az oktatáson, egyrészt technikailag, másrészt pedig tanárok felkészültsége ügyében is.

    Az összes könyv/füzet helyett elég lehetne egy tablet rendes stylus-al, e-könyvek, ellenőrizhető környezet, felkészült tanárok (korrekt fizetéssel) és mellé egy ezt támogató rendes infrastruktúra. Belegondolok abba hogy anno suliba mi felesleges mennyiségű és brutál súlyú cuccot cipeltünk kb teljesen feleslegesen... én mindenképp nyomnám előre a témát.

    A telefon meg olyan dolog hogy lenémítva legyen ott, amíg nem azt nyomkodja a gyerek addig nincs baj, ellenben ha óra helyett azon lóg és a többiek figyelmét is elvonja az már nagyobb gáz. Más kérdés hogy ha én tanár lennék akkor az ilyen (folyamatosan, nem ritkán rápillantó) telefonozó egyént megkérném hogy fáradjon ki a táblához és mutassa be a tudását ha annyira megy neki hogy figyelnie sem kell.

    De visszatérve: Rendes e-könyvek, egy jobb minőségű strapabíró tablet stylussal, erre a platformra optimalizált oktatás (digitális házi, szülőnek e-mail a pontos haladásról, jegyekről, korlátozott célszoftverválaszték, stb) és simán jöhetne a jóvilág. Ha nagyon el akarok rugaszkodni akkor padokba épített vezeték nélküli töltés, helyzet és idő alapú szoftverek engedélyezése, tanár kezébe egy hasonló tablet amivel bármikor rá tud pillantani bármelyik az osztályában lévő tanuló aktuális tevékenységére.

    Nálam most pl egy 10-es iPad pro (vagy annak utódja) van tervbe így karácsony környékére pencillel füzetek helyett. Igaz már elég vén lennék diáknak, de alapvetően napi 4-5 órát simán tableten élek, ha tudnék rá jegyzetelni is az iszonyat praktikus lenne a jelenlegi füzetelés helyett.

Új hozzászólás Aktív témák