Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aprokaroka87

    nagyúr

    válasz TomMusic #31 üzenetére

    Én nem Rendszergazda vagyok, de gondolom nekik is van főnőkük.

    Ha igaz ami történt, akkor meg nyilván lehet felelőst keresni, csak kérdés ki a felelős.

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz TomMusic #31 üzenetére

    Biztos, vagyok benne, hogy vannak nagyon hozzáértő rendszermérnökök a cégnél, de abban is, hogy a napi feladatokat egységnyi sugarú operátorok végzik leírás alapján. És simán lehet, hogy egy ilyen eltolt valamit.
    És még az is megesik néha, hogy egy idióta kellően magas technikai pozícióba küzdje fel magát mindenféle hozzáértés nélkül.

    Aki hülye, haljon meg!

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz TomMusic #31 üzenetére

    Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy mindegy hogy ki mit gondol, a valóság sajnos teljesen más, persze nem sértésként mondom, szimplán tényként.
    Sajnos a FB-nál eléggé inkompetensek elég sok téren az infósok, nem olyan szoftveres eset volt magán az oldalon is, hogy ugye annyira amatőr biztonsági rés volt, hogy írtak Zuckerberg fb oldalára, meg tudták nézni más ember tevékenység naplóját és rejtett adatait a külső nézeten keresztül és akkor ezek még a kisebb bakik, amiknek eléggé nagy hátszele volt azért, vannak sokkal nagyobb problémák, amik szakmai szemmel nézve ordas nagy baromságok és eléggé hülyének kell ahhoz lenni, hogy ilyen hibákat elkövethessenek, mert profik ilyenbe nem futnak bele, főleg nem többször bizonyos dolgokba, mert ilyenre is volt már példa, na meg sok olyan eset van, ami nem kerül ki a belső körből.
    Most is látod, hogy hazudnak, mert azt írták hogy néhány embernél, azt gyakorlatilag az Afrikában lévő szervereken kívül a többi szerver nem volt elérhető, tehát sehonnan sem, vagyis senki sem érte el, nem csak néhány ember, ez a másik amit utálok, hogy tudják hogy idióták voltak, tudják hogy elbaszták és senkinél sem volt elérhető, de mégis hazudtak, azt én is 2 perc alatt kiderítettem, hogy kb. mi a probléma, ugyanis hiába DNS hibát írt ki a böngésző hibának, a szerverek IP cím szerint sem voltak elérhetőek, ami egyértelműen 2 hibát jelenthet, vagy valamilyen fizikai problémát, mint hogy egy gerinc tönkrement, vagy felmondott a router, vagy ugye hogy elbaszták a konfigurációt és inkább az utóbbi, mert ha esetleg még szakadás lett volna, vagy egyéb fizikai hiba, akkor a többi forgalomirányító tudta volna, hogy merre kell keresni és nem DNS hibát ír ki a böngésző, hanem inkább simán időtúllépést, arról nem is beszélve, hogy fizikai hiba esetén kicsit könnyebb helyre hozni, plusz redundánsan kell ugye megoldani ilyen esetben, egy tartalék eszköznek lennie is kell pluszba ha esetleg az menne tönkre és kb. 2 óra alatt megvan a csere, főleg ha a konfigról is van biztonsági mentés, itt azonban annyira sikerült elcseszniük az egészet, hogy 6 órába telt rendbehozni, így arra is kíváncsi lennék, mennyi idő volt az egyáltalán, míg rájöttek hogy mi a baj, mert mondom hogy nem olyan egyszerű elbarmolni egy ilyen konfigurációt, szóval nagyon amatőrnek kell lenni, hogy így ennyi időre elérhetetlenné tegyenek egy ilyen platformot, főleg hogy még hazudozni is kelljen.

Új hozzászólás Aktív témák