Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Robitrix #80 üzenetére

    Értem én, hogy chiphiány, meg koronavírus, meg kevés gyártási kapacitás, ezzel szeretjük magyarázni a VGA hiányt, és a bányászokat lehetőség szerint meg sem említeni, de onnan tudom, hogy a bányászat a hunyó a VGAknál, hogyha nem így lenne, hanem a fentebb megnevezett okok lennének kizárólag, akkor csak akkora hiány és drágulás lenne mint most jelenleg, alaplapból/processzorból. Esetleg mobiltelefonból.
    A másik oka amiért nyilvánvaló, hogy a bányászat tehet a magas VGA árakról, az, hogy amikor felröppent, hogy HDDvel is lehet bányászni, akkor a 25 ezerért vett 4TB-os HDDm ára kb 2 hét alatt lépte át az 50 ezres álomhatárt újonnan. Aztán amikor kiderült, hogy ez az egész dolog nem egészen úgy megy, meg felhőbe költözik stb, akkor megint 2 héten belül 30 ezer ft volt a 4TB-os HDD.

    A paradicsomos példád meg sajnos nagyon is helytálló (999ft/kg) de a fehérpaprika se semmi (1500ft/kg). Szóval ennyiért ár tényleg adhatnának VGA-t is. Reméljük 2-3 éven belül nagyon lent lesz az áru, bár sajnos olyanra mint a GeF2MX400-as korszak volt (hogy 20 ezer ft-ból lehetett venni játékra évekig alkalmas kártyát, de egy év múlva 10 ezret is alig ért, ha használtan akartál venni) már aligha számíthatunk, pl a ft romlás miatt... de ha mondjuk 100-150 eurért lenne ilyen szint, azzal ki tudnék békülni :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák