Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    arra azért kíváncsi vagyok, h ezt a 3 nyelvcsapás passzust h lehet beemelni az alkotmányba...
    Az ártatlanság vélelme és a védelemhez való jog:
    Alkotmány 57. § (2): A Magyar Köztársaságban senki sem tekinthető bűnösnek mindaddig, amíg büntetőjogi felelősségét a bíróság jogerős határozata nem állapította meg.

    namost, a szerzői jogsértegetés ugyebár bűncselekmény. azaz szerintem, ha ennek a gyanúja merül fel, akkor mind szerzői jogtévesztő szervezet, mind a szolgáltató a jogsértés megszüntetésére szólít fel, bár ez nem kötelező (erre is van valahol jogi passzus, bár az mintha a szolgáltatókról szólna), aztán pedig, ha a jogsértés továbbra is fennáll, akkor ugyebár meg KELL tenni a büntetőfeljelentést. h ennek során, fel kell-e függeszteni a szogáltatást az azért számomra meglehetősen kérdéses.
    de én nem igazán hiszem, h jogilag járható út lenne, amit ez az állítólagos 3 nyelvcsapás jelent: azaz a szolgáltató (esetleg kézenfogva a szerzői jogvédő szervezettel) rögtönítélő vésztörvényszékként eldönti a jogsértést tényét, oszt kanóc meg unplugged. mindennek tetejébe, ha jól értelmeztem anno ezt a mechanizmust, akkor a szolgátatónak magának is monitoroznia kell az ilyen jellegű forgalmat, illetve megállapítania a jogsértést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák