Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Shodan #149 üzenetére

    A minap rendeltem vrcover.com-ról egy pro setet, majd írok a vr topikba, hogy mennyire vált be.

    Amúgy számomra inkább előny, hogy egy kicsit kilátni az orrésznél, mert így rá tudok pillantani a monitorra, ha kell. Márpedig kell, mert néha bele kell kattintani a játék ablakába, hogy megkapja a fókuszt.

    A rosszullét akkor jön elő, ha a játékban a karaktered (nézőpontod) gyorsul és nincs körülötted semmi fix pont, amihez a szemed igazodna. A fix nézetes játékoknál tehát még az arra érzékeny embereknél sem alakul ki émelygés, mert a nézőpont nem gyorsul.
    Az egész jelenség lényege, hogy ha a szemed gyorsulást érzékel, de az egyensúlyszerved nem, azt az agyad mérgezési tünetnek fogja fel és igyekszik minél hamarabb kiüríteni a gyomrod. Ezért fontos, hogy az fps se nagyon ingadozzon a játék alatt, mert az is képes rosszullétet produkálni.
    Én amúgy a legtöbb vr játékot jól bírom, még a hullámvasutakat is, de pl. Elite-ben a bolygókon autókázás rövid időn belül kikészít, viszont ugyanitt, ha a járműben lőállás nézetbe kapcsolok semmi bajom, mert akkor a horizont nem imbolyog. Amit viszont öt percnél tovább nem bírtam, az az ide-oda rángatás a Ripcoilban :(( .

Új hozzászólás Aktív témák