Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz bambano #70 üzenetére

    Befejeztem a vitát, mert láthatóan csak azt hajtogatod, amit igaznak hiszel és így kénytelen vagyok én is ugyanazt hajtogatni. Az érvelésemnek azon részeit simán figyelmen kívül hagyod, amik a Te érvelésedbe lyukakat fúrnak.

    Hogy a két új elemre röviden mégis reagáljak:
    Ugye most emelik/emelték meg az anyagi kár okozásáért a szabálysértés felső határát 50000 Ft-ra, csak efölött bűncselekmény. A gyorshajtásnál ugyancsak léteznek minőségváltó fokozatok. A Jogtól nem idegen, hogy határokhoz kösse tettek megítélését. (Adójogban pl. használt termékek árusításával szerzett haszon (nem bevétel!), évi X -nem emlékszem pontosan vagy 50ezer, vagy 200ezer forintig, nem adóköteles, feletette igen.)

    "Sorozatcím" ha azt írtam volna, hogy "sorozat", akkor azt lehetett volna sorozatrészként is értelmezni, és a felskiccelt ötletemben nem akartam hátrányosan megkülönböztetni a Barátok közt (havi 40+ rész) és a Dr. Csont (havi 4-5 rész) rajongóit. (Egyébként szokás "cím"-ként hivatkozni több elemből álló művek egészére, vagy "címek"-ként vegyes művek halmazára. Csak az érti félre, aki félre akarja.)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák