Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz jerry311 #5 üzenetére

    Teljesen "véletlenül" a joghézagok kihasználásával indították a vállalkozásuk. Nem volt eddig mit betartani...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz jerry311 #5 üzenetére

    Ha elolvasom a fenti cikket, majd az első hozzászólásokat a tiéddel bezáróan, akkor lassan elkezdem magam anarchia pártinak látni.

    Cikk: épp most próbálják jogilag szabályozni az Uber-t
    Hozzászóló/1: a jogi szabályozás megdrágítja a taxizást
    Hozzászóló/2: eleve nem szabadott volna jogszabály nélkül nekilátni
    :Y
    -> Ez így se nem demokrácia, se nem kapitalizmus, ha a jogalkotókra kell várni, mielőtt vállalkozásba fogsz egy addig szabályozatlan területen. A jogrendszernek kellene alkalmazkodni az emberek igényeihez és nem fordítva. Utóbbira olyasmik passzolnak, hogy diktatúra, kleptokrácia, plutokrácia, stb (és nem nagyon tudok jó szót a kapitalizmus ilyen fajta groteszk eltorzított formájára, de vannak rá idegennyelvi próbálkozások).

    Megjegyzés:
    Nekem egyébként egyáltalán nem szimpatikus az Uber koncepció. Nem ezért "védem" most, sőt, nem is akarom védeni, csak az ellenoldal érveit és módszereit akarom támadni, magát az Uber féle dolgot rábízom mindenkire, hogy döntse el magának, hogy szeretné-e használni vagy sem.
    Én nem, de aki akarja, az felőlem nyugodtan, egy rossz szavam sincs ellene, sőt, örülök, hogy még létezik, mert ez reményt ad, hogy még nem teljesen zombi a világ, hanem vannak, akik próbálnak érvényesülni valamilyen új területen és mások meglátni ebben a számukra kedvező lehetőségeket (ahogy a világnak szerintem működnie kéne minden területen -> leszámítva azt, ami most történik vele, hogy jönnek a kartelek és jogalkotók, aztán "vagy tejelsz vagy meghalsz", majd a szurkolólánykák sikítoznak a buta zombi tömegből, hogy "levele / mongyonle!").

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák