Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz dabadab #38 üzenetére

    Technikai akadálya nincs, de elkészült? Fejlesztenek ilyen irányba? Ha igen, miért nem mutatták be sehol? Ha meg nem, akkor miben jobb ez, mint az Ubuntu for Android és mitől újdonság és mitől várható jövő neki, ha már a Motorola is megcsinálta és bukott is vele, illetve azóta se próbálkozott senki ilyesmivel.
    Jut eszembe... ha lenne egy Ubuntu Phone rendszerem telepítve, le tudnám cserélni a Unity-t mondjuk DE nélküli Openbox-ra? Számomra az sokkal kényelmesebb és egy Ubuntun semmi akadálya ennek. De ha az Ubuntu Phone-on nem lehet megtenni (most tegyük fel, hogy van Openbox ARM-ra vagy az Ubuntu Phone kerül x86-os SoC-ra), akkor máris egy butított rendszerrel van dolgunk.
    Tele van az egész projekt megválaszolatlan kérdésekkel, miközben ez elvileg egy nyílt projekt, amihez bárki hozzáfér a megfelelő eszköz birtokában (mint egy Galaxy Nexus).

    A kettős felület meg semmit sem ér, ha nem férsz hozzá a telepített programjaidhoz a mobil felület alatt. Akkor az egy butított Ubuntu, ami még talán a WP-vel se venné fel a versenyt alkalmazástámogatottságban.

    Pont az lenne az egész lényege, hogy csinálhatnának végre egy PC-t, amit zsebre lehet tenni és mindig PC, ha monitorra van kötve, ha nem. A nem mobilra optimalizált programok kezeléséhez meg ott a vékony végű stylus.

    (#39) Speeedfire: Ilyen nekem is van, csak én a Linux Deploy-t telepítettem. Az Arch Linux egész jól néz ki, működik is, ahogy kell, csak kegyetlen lassú, de nálam Acer E350 van, az eleve nem sebességbajnok.

    Egy Raspberry Pi-re kéne GSM/HSDPA modult kötni, írni egy telefonalkalmazást, rá egy érintőkijelző meg egy külső akkut és kész is lenne a zsebre rakható, telefon funkciós PC. :) Csak nagyon otromba lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák