Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    válasz pusszycat #32 üzenetére

    Nem igazán a gyorsaságról szól, hanem a hálózatoptimalizálásról és a késleltetés megszüntetéséről.

    No, egy picit tartok az egészségügyi kockázataitól, de mivel tudom, hogy magas frekvenciájú hullámok elég nehezen hatolnak át még az emberi bőrön is, annyira nem. Más bajom van vele, az, hogy bullshit. Ez is csak egy pofon a szarnak, problémamegoldások helyett bullshitel és kerülőutas megoldásokra hagyatkozik. Ez a cikk a legjobb, amit 10 perc alatt találtam.

    Az LTE-nek már az ezredfordulóra gigabites mobilhálózatot kellett volna tudnia. Ez volt a cél, a valóságban 15 évvel későbbre elértük a nagy ritkán párszáz megabitet. 2013 nyarán a kedvenc kocsmámban ültem, amikor ugrott egyet a kezemben lévő Xperia Z felső sáván a hálózat, és a 3G helyett kiírta, LTE. Akkor a Telekomnál dolgoztam. Mondom, hoppá, a kollégák nem is szóltak, hogy tesztüzem lesz! Nagyon izgatott lettem. A Speedtest-tel el is értem valami 75-80 Mbtitet rögtön, ami hatalmas dolognak tűnt akkoriban.

    Az előbb ismét lemértem, 68 lefelé, 15 felfelé. Ennyit az E betűről az LTE végén. Otthon még a 40-et se érem el. Az ok az, amit Te is írsz, sokkal többen csimpaszkodnak a netre. Amit a telekom ágazatban töltött éveim alatt megtanultam, az az, hogy baromi körülményesen, baromi ad hoc, kapkodva és magához képest óriási késéssel toldozgatja-foltozgatja az ágazat a hálózatot, és közben nincs valódi fejlődés, pláne "long term".

    De az 5G se fogja ezt megoldani, attól tartok. Az 5G egy asszimetrikus hálózati struktúra lenne, amit, ha a jelenlei infók alapján jól értelmezek, pont az gyorsít, hogy az eszközök egymással is kommunikálnak, láncszerű közvetítő szerepet töltenek be. Mintha sok kis WiFi hotspot lenne. Főleg az IoT eszközök és velük kapcsolatban az okosotthonok elterjedésére lesz hatással, ez csupa olyan dolog, amire személy szerint magasról sz*rok, mert azt vallom, minél bonyolultabb egy eszköz, annál több lesz vele a baj, a hűtőm ne netezzen, a borotvám se, a kenyérpirító se. Magyarul, ha idővel valóban képes lesz a jelenleginél jóval alacsonyabb energiaszükséglettel, egymással csacsogva erősíteni a hálózatot a kismillió okoskütyünk, a telód gyorsabban fog netezni, de csakis akkor, ha nagyvárosban, annak is a sűrűn lakott részein vagy - hiszen a magas frekik miatt egymáshoz nagyon közelre kell majd telepíteni az átjátszókat, ami évekig, évtizedekig tart még egy ilyen kis országban is, és garantálom neked, hogy "vidéken" ilyesmi nem lesz még mutatóba se. Ott marad a Cat20. Arról nem is beszélve, hogy BP belvárosában gyakran 4G sincs, pláne régi épületek alsó szintjein, mert nem megy át a jel a tégla és betonhalmokon. Az 5G kb. úgy tudhat bejutni, ha minden emeleten van egy antenna, vagy akár több, ami egészen nonszensz.

    Mit kell még adni cserébe?

    Nos, az 5G jelenleg még erősen prototipikus, átgondolatlan, számos gyerekbetegséggel küzd. A legdurvább szerintem a biztonság, a folyamatosan infót cserélő eszközök jövőbeli világában minden informatikus visszaülhet az iskolapadba, aki hálózatokkal foglalkozik, sokkal átgondoltabb, óvatosabb, felelősebb mentalitásra van szükség, az 5G tehát lehet, hogy készen áll, de mi még nem állunk rá készen. Emellett őszintén úgy gondolom, hogy mire Te érezhető előnyt kovácsolsz az 5G-ből, már nem iPhone 11-nél tartunk, hanem 14-15-nél. Ha olyan big deal lenne az 5G, az Alma már ráugrott volna, de, mint azt megszokhattuk, kivárnak, míg minden kiforrott, mint a true wireless headseteknél vagy az ujjlenyomatolvasóknál is.

    És mit kapsz Te cserébe? Le tudod szedni a Big Bang Theory aktuális évadát 2 perc alatt, hogy legyen mit nézni az órán vagy a buszon ülve. De vigyázz, mert ha már elindultál, 4G-n már 20 perc letölteni! Ebbe bele lehet halni. Videotelefonálhatsz, ha még nem unod. Közvetítheted a haveroknak, ahogy ökörködsz koncerten. Csupa olyan dolog, ami nélkül élni sem lehet, lássuk be. :U

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák