Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelna91

    senior tag

    válasz #54625216 #16 üzenetére

    Teljességgel egyetértek, és nagyon jó a hasonlatod.

    A számítógépek méretét a betöltendő funkciójuk és az őket használók (emberek) mérete határozza meg. A gépnek annál jobb, minél nagyobb. Minél kisebb az alkatrészsűrűség, annál könnyebb gyártani, annál jobban hűthető, de egy mobiltelefon nem lehet asztal méretű (bár...), egy PC pedig nem véletlenül nem akkora mint egy szerverszekrény, és egy szerverszekrény sem szoba méretű, de zsebben hordható sem lehet a vele szemben támasztott teljesítményigény miatt.

    A formafaktorok mostanára diverzifikálódtak eléggé a felhasználási területek sokszínűségéhez alkalmazkodva. Nem gondolom, hogy a jelenlegi technológiával (nem kvantumkomputer) lesznek mobiltelefon méretű munkaállomások vagy szerverek.

  • kelna91

    senior tag

    válasz #54625216 #46 üzenetére

    Alapvetően ez igaz, legalábbis egy szélesebb felhasználói rétegben. De azért ne felejtsük el, hogy a webes tartalmak (és a felhasználás módja) milyen ugrásszerűen fejlődtek az elmúlt néhány évben, egyre nagyobb terhet róva a kliensekre (is). Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy egyszerre van megnyitva nálam 20-30 lap minimum, ami igencsak belassítja a gépet a böngésző indulásakor, de böngészés közben is. Ha még a háttérben fut egy backup, egy kis zene, és még egy Photoshopot elindítasz gyorsan, hogy megnagyobbítsd kicsit a háttérképen pózoló csaj melleit csinálj valamit, akkor pláne belassulhat a masina.

    Ez nem extrém felhasználás, és itt is bőven megmutatkozik a CPU, a RAM, az SSD ereje vagy gyengesége. Nekem mindig is elég jó gépeim voltak, de mindig csak az első egy évben voltam teljesen elégedett velük, mert utána már lassúnak éreztem őket. A cpubenchmarkot nézegetve nekem az jött le, hogy átlagosan évente kb. 15%-ot gyorsulnak a processzorok, ami 5 évenkénti duplázódást jelent.

    Szerintem sokakban megvan még mindig az igény erre a növekedésre, még ha nem is hoz olyan látványos változást, mint a kilencvenes-kétezres években. Nem kapunk új funkciókat, viszont kevesebbet töltünk várakozással a gép előtt, ami azért lényeges, mert most már többen, több időt töltünk a monitor bámulásával, mint az ezredforduló környékén.

  • Sanchez638

    addikt

    válasz #54625216 #46 üzenetére

    "teljesítmény növekedése együtt járt " az android étvágyának növekedésévbél is..

    Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

  • kelna91

    senior tag

    válasz #54625216 #58 üzenetére

    Hát azért a te géped elég EXTRÉM. :K Egy ilyet valóban nem nagyon van hova fejleszteni egyelőre, de mondjuk egy 400 ezer Ft alatti konfigot 3-4 évente lehet fejlesztgetni, ha a pénztárca engedi, mert az általad is említett munkák meghálálják a gyorsabb renderidővel, vagy azzal, hogy render közben tudod használni a gépet.

  • gege547

    tag

    válasz #54625216 #101 üzenetére

    Az a fő bajom hogy ez a gép rohadt drága volt de az ilyen elbaltázott döntések miatt ez a munka teljesítményemre és a minőségre is negatív befolyással van. Jelenleg 2 monitorom van csak ezekből az egyik egy régi darab és mivel nincs még egy display port ezért a VGA portal kel bekötni de így meg szellemképes. 3 monitor lenne az ideális (GUI, fordító debughoz és ,böngésző az olvasásra) de a 2 be még beleférnék. De a szellemkép egy idő után nagyon zavar az olvasásban. Arról nem is beszélve hogy a régi monitor nem villódzásmentes és nem azért költöttem fél milliót a szemműtétemre, hogy valami lusta hozzá nem értő (legalább kérdezne) beszerző miatt megint tönkre menjen. De nem baj fél év múlva beadjuk az igényt a bővítésre videokártya és +1 monitor. Ha elkapálják majd veszek saját pénzen és belerakom mert legalább nincs leplombálva a gép.

  • hallador

    addikt

    válasz #54625216 #121 üzenetére

    Az a baj, hogy ma az az érv sem igaz, hogy a brand gép drágább lenne, ha én állítok össze gépet magamnak nyilván minőségi cuccokból, akkor bizony az nem lesz olcsóbb.

    Egyrészt azt nem bírod megfizetni amit Te is írtál, hogy van egy SCCM server és egy óra alatt kész gépet kap a dolgozó. Másrészt azt sem tudod megfizetni azt sem összerakott PC-nél, amit szintén leírtál, hogy a gyártó egy bizonyos szám felett azonnal cseréli a gépet.

    Ha azt a Dell Optiplex 5040-et amit linkeltem sehogyan nem hozod ki minőségi alkatrészekből, ha összerakod.

    A harmadik amit viszont nem említettél a kompatibilitás fogalma. A brand gépek nagy általánosságban olyan hardverelemeket tartalmaznak amivel nem nagyon lesz probléma legyen az Linux, BSD, Windows vagy WMware.

    Ameddig egy összerakott gépe esetében lehet legózni mi lesz majd kompatibilis az adott Windows verzió adott SCCM verzió adott gyártói driverrel és ezt mind lehet összehangolni.

    A rendszergazda lehet VLAN-ozni akar majd a hálókártyájával, ez egy minőségi NIC-el nem gond az összeépített gépen meg vagy megy vagy nem.

    Lehetne sorolni az érveket.

    Azt pedig, hogy a magyar kereskedő miért adja kétszer annyiért ami kereskedelemben kapható, az pedig már más kérdés. Lásd a Dell - Lenovo párhuzamot az egyiknél 250 000 - a másiknál ugyanaz 500 000 Ft.... Ugyan értem én is dolgoztam nagykernél, de ezeket nem kell ráhúzni a való világra. A magyar kereskedő/nagyker egy külön világ, és nem jó értelemben....

    Teljesen egyetértek veled, kivéve abban, hogy egy minőségileg, kompatibilitásban, és rendelkezésre állásban azonos összeépített PC olcsóbb lenne mint egy Brand gép. Mert minimum annyiba kerül vagy többe. A nagykeres túlkapásoktól lehúzásoktól most tekintsünk is. Magyarország nem változik...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • awexco

    őstag

    válasz #54625216 #121 üzenetére

    azért brand gépet is lehet már olcsón kapni

    I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

  • gege547

    tag

    válasz #54625216 #121 üzenetére

    Ha nincs a piacon olyan alkatrész akkor a forgalmazónak egy megegyező teljesítményűre vagy jobbra kell cserélni. Nagy cégek a gariztatásra tartanak embert IT Support munkakörben (Hívtak ilyenbe is pár éve de pont későn) akik segítenek a rendszergazdáknak telepíteni, hálózatot építeni konfigurálni és intézik a garanciás problémákat és kezelik a pótalkatrészeket.

    Egy brand géppel is ugyan akkora gond van ha nem nagyobb mint az össze rakottal. Ha nekem elszállna tápom itt bent akkor is szét kéne szednem SSD-HDD ki bekötni egy másik gépbe lementeni róla minden. Ezek után meg egy military/enterprise class (melyik program hogy hívja) formázást kell csinálnom rajta mert nem mehet ki innen úgy a gép hogy vállalati adat van rajta. Ezt vagy nekem kell megcsinálni vagy az információ védelem csinálja meg (még ha én is csinálom meg auditolni így is kell nekik). De ezt egy plombált géppel nem tudod megcsinálni (most kaptunk először nem plombáltakat). Helyette vagy kijönnek a szerződött partner emberi X napon belül hogy szétszedjék vagy ki kell menni egy embernek a géppel és miután a partner a telephelyén szétszedi megcsinálni a formázást. A házi szétszedés azért is problémás mert a brand gépeknél általában bukós a garancia ha belepiszkálsz főleg ha ki is derül.

    A rossz széria a brand gépeket is meg tudja fogni. Azért elég valószínűtlen hogy azonnal tudnák cserélni az összes gépet és ne kéne legalább annyit várni amíg kínából idehozzák (persze ha van a nem hibás szériából).

    A szerelt gépnél meg kiugrik egy kolléga és 1 órán belül megérkezik az új táppal. Közben én meg tudok dolgozni mert tőlük kapok pótalkatrészt addig is.

Új hozzászólás Aktív témák