Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz kelna91 #47 üzenetére

    Én azt vettem észre, hogy az általad leírt komolyabb otthoni felhasználás esetében sem nőt a PCkel szembeni teljesítmény igény az elmúlt 5-7 évben.
    Van itthon egy dual xeon munkagépem, meg egy 2012-es macbookpro-m, ha mozogni kell.
    A munkagép 3.5GHz 16 mag, 128GB ram, a laptop i7 2.4GHz 4 mag 16GB ram, és ha böngészés, photoshop, háttérben backup, stb. van, akkor nem igazán érezni a két gép közötti különbséget.
    A munkagép akkor mutatja csak meg az erejét, ha tényleg munkára használom: egyszerre fut 3 nuke, 2 maya, photoshop, a háttérben 4 renderjob + a szokásos (youtube, skype, stb.) és meg sem érzi, míg a laptopot már 1 db. renderjob is kifekteti.
    Azaz a komolyabb otthoni felhasználás nem feszíti meg a 2012-es gépet, csak a tényleges munkaterhelés (ami természetes).
    Persze a 2012-es macbook pro 16GB rammal 5 éve még bőven highendnek számított (eleinte azt használtam munkagépnek is), azaz a fejlődés annyiban nem állt meg, hogy az átlag is lassan felnő erre a szintre, de szvsz efölött - a játékokon kívül - nem sok minden indokolja, hogy otthoni felhasználáshoz erősebb gépre váltsunk.

Új hozzászólás Aktív témák