Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Depression #47 üzenetére

    ha mar mindenaron mindenhol belem akarsz kotni, legalabb azt a szivesseget tedd meg (mindkettoknek: magadnak es nekem is), hogy gondolkodsz neha

    mint irtad (erted??? te irtad es megis, mintha nem fognad fel), iskola eseteben lehetoseg van (lehetoseget kell adjanak) a feladatok ottani elvegzesere (mely egyes esetekben mas szempontok miatt is ajanlott), de pl egy kotelezo program eseteben sokszor elegendo a trial verzio is a maga 30 napjaval
    de neeeem, inkabb letottyuk, mert keeeenyszeritenek meg a lof****aszt, mar elnezest, azt kenyszeritenek

    "Gondolom sokan irígykedtek fiatalkorodban, hogy anyuci-apuci mindent megvett neked gyerekkorodban, és sosem volt szükséged a warez-ra."
    meg ha igy is lett volna, egyfelol semmi kozod hozza, masfelol semmi koze a topic-hoz, vagy a post-omhoz

    "A warez win pedig nem más, mint az ingyen beetetés. Rengeteg ismerősöm warez win-en nőtt fel, és mivel nem ismernek mást, most, hogy saját keresetük van, meg is vették."
    ez pedig nem mas, mint valaszra sem meltoan gyenge kifogas

    [ Szerkesztve ]

  • tcp

    tag

    válasz Depression #77 üzenetére

    az életben létezik sokféle befektetés! például, mi különbség van az alábbi két dolog között:

    - a cég wordben kéri az önéletrajzot, tehát befektetsz a jövőd érdekében egy wordbe (ez 16 ezer forint körül megvan, de ott az open office, amiben egy önéletrajzot még össze lehet dobni .doc formátumban, igaz, hogy körlevél készítésben, és más területeken gyengébb, mint a word, de alap funkciókra ugyanolyan jó).

    - a cégnek tetszik az önéletrajzod, behív beszélgetésre, ahol öltönyben kell megjelenni. Nos az öltönyt is ellopod, vagy a jövőd érdekében befektetsz egy öltönybe? Itt nem igazán van ingyenes alternatíva, még ha a nagymamád meg is varja neked az öltönyt, akkor is legalább a szövetet meg kell vásárolnod.

    az iskolába egyébként a szoftveren kívül rengeteg minden kell: toll, füzet, vonalzó, iskolatáska, ruha (valamiben csak be kell menni), érdekes, mégis a szoftver ellopását tartod egyedül tűrhetőnek, annak ellenére, hogy számítógépre tellett, amire fel tudtad rakni a szoftvert...

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Depression #77 üzenetére

    Kb két hétvégi bevásárlás árából megvan az említett pár szoftver minimál verziója. Egyébként röhögni fogsz: bőven vannak államilag szponzorált felhasználói tanfolyamok, amire lehet jelentkezni, ha munkaügyi problémád adódik a szoftverismeret hiánya miatt. CV-t meg netről is lehet készíteni ingyenes szolgáltatás keretében, amit pár évvel ezelőtt láttam doc-ban is tudott kivonatot készíteni, de OOo is tud annyira jól exportálni, hogy bőven megfeleljen CV-nek.

    Ez mind egy nagy rakás kifogás, amivel lehet takarózni, amikor megveszi az ember a tápos gépet, aztán szoftvert meg warezol.

    "Bár elhiszem, hogy már minden 8 éves gyereket is elküldenél munkástáborba, hogy megkeresse a a jogtiszta szoftverére a pénzt, de a törvényeink szerint az egyetlen dolog, amit csinálhat, az az, hogy anyunak könyörög." --- jajjmennyémá, az anyukának ha van pénze a gépre, akkor tudja kiköhögni az OS árát is. Nem egy ismerősöm van, akik kevés pénzből gazdálkodták ki, és nem rinyáltak

  • floatr

    veterán

    válasz Depression #104 üzenetére

    "Nem általánosan írok, hanem a saját környezetemről, ahol 20e Ft-os használt számítógépek vannak (p2-p3), de nem egyet én kukáztam össze, és ahol egy egész hónap alatt sem költhetnek ennyit ételre." -- hagyjuk má ezeket az "átlagfelhasználókat". Akinek valóban ennyi pénze van, az gépet sem fog venni, még használtat sem. Egyébként meg nekik a legkevésbé fontos az, hogy tudjanak CS3-at kezelni, ha ilyen szintű megélhetési problémáik vannak.

    "Mikor én jártam a suliba, az Ofiice 2-3 havi fizu volt, az AutoCAD-re egy éves is kevés lett volna" -- mikor én suliba jártam, az AutoCAD használatát ha oktatták is, akkor biztosítaniuk kellett a beadandó feladatok elvégzésére lehetőséget, amit meg is tettek. Ez kivétel nélkül mindig igaz volt, pedig amikor kezdtem, a primo volt a szenzáció.

    "a legtöbb munkatársam a lakástörlesztését sem bírja fizetni, több havi közüzemi számlatartozásuk van" -- no megint, ha ennyire kevés a zsozsetta, akkor miről beszélünk??? Mire használja a gépet otthon. Zsebtervező, és éhbérért ad le épületrajzokat??? Ne vicceljünk már! Kezd ez az egész nevetségessé válni

  • D1Rect

    félisten

    válasz Depression #151 üzenetére

    Igen, na ő pont beleesek a képzeletbeli 80%-ba. Szoktak is emlegetni valami kerítést. :U

    Amúgy ritka az a játék ami 10K. Általában csak megjelenéskor. 2-4-6K-ért szinte be lehet szerezni mindent. Leggyakrabban 2K-ért veszek játékokat. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák