Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    Egyesek láthatnának valami összefüggést a flash erőszakos száműzése, a rá fordított figyelem (költség) és a problémák között.

    Közel négy évig kínlódtam a Youtube-bal MB Pro-n, mert akadozott a hang. Érdekes módon a Maverick alatt tökéletesen fut a Flash alapú Youtube, kevésbé terheli a processzort/GPU-t, mint a HTML5 alapú lejátszás. Pedig nem ez a trend Apple-éknál sem, inkább lassulni szoktak a rendszerek azonos hardveren az idő előrehaladtával. Szóval akkor ki is volt a hibás?

    Flash =/= videólejátszás =/= Youtube

    A Flash (Haxe + Sandy 3D) alkalmazásomat (nem perverzióból) három platformon fejlesztettem, utazás közben OS X, otthon Linux és Windows felváltva, attól függően, hogy milyen egyéb alkalmazásokat használtam a háttérben. Soha, semmilyen inkompatibilitási problémám nem volt, néha naponta 3..4x küldtem át a forrást egyik rendszerből a másikba.

    Steve Jobs elismerte, hogy az Flash elleni harc egy személyes sértődés volt, semmilyen szakmai alapja nem volt.

    Akinek ez a HTML5 (trió) a megváltás, annak rendesen kimosták az agyát. Beállok én is a sorba, mert nincs más lehetőség, de dicsőíteni nem fogom, hogy bivalyerős gépeken az weboldal-betöltés alatt háromszor rendeződik át az oldal és nem arra kattint az ember, amire szeretne.

Új hozzászólás Aktív témák