Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemszabad

    tag

    válasz mobal #150 üzenetére

    A munka nincs kicentizve, a játék igen.
    Pont a játékban tök mindegy a néhány százalék, mert ott már messze a játszható tartományban vagyunk (180 vs 189 fps pl., ez az 5 %), munkában viszont nem mindegy, hogy mennyi idő alatt készül el valami. Ráadásul ott nem 5 %-ról beszélünk az AMD javára.

    Persze, a Te döntésed.
    Szerintem a 'kötekedő' fórumtárs is olyan, mint jómagam, szeretünk megérteni dolgokat, a döntések mögé látni, ész érvekkel alátámasztani.... Meg Ő is AMD-s, mint én :) :).

    Egyébként én meg úgy működöm, hogy nem csak a termék érdekel, hanem az is, hogy kinél köt ki a pénzem, kinek a tevékenységét támogatom a kis forintommal. Sőt, sok esetben fontosabb a terméknél a forrása a cumónak.
    A fenti értelmében nem vettem, veszek kék cuccot, ha jobb ár/érték arányt is kínál majd - esetleg.

    Akinek nem tetszik az, amit a kék művel, mégis megveszi, az picit fura szemléletű - szerintem.

  • nemszabad

    tag

    válasz #38075904 #178 üzenetére

    :), hol 1 szálon futó csodákban?
    Azért a 8 magosokat összeengedve 8 magot ténylegesen használó játékban nem biztos, hogy nagyon kikap a piros. De, OK, kapjon ki 20 %-kal. Hol ér ez bárkit hátrányként? Nem gondolnám, hogy abban a tartományban játszik bárki is, hogy a kékkel megy patikán, de a pirossal már döcög. 200 helyett meg 160 fps, hát, komikus, hogy ez valakinek probléma. Pofám leszakad, milyen igények vannak.
    De ha a fenti számít is, 160 fps kevés, akkor nézzük már meg a több szempontból is a kérdést. Bővíthetőség, ár, bizt. rések, hűtő, fogyasztás, egyéb területek (munka).
    Hová a fenébe tették értelmes emberek az eszüket? Hogy jutottunk oda, hogy az 5 %-kal kevesebb fps-re képes rendszer szar, az 5%-kal többet tudó meg fasza. Ráadásul beszélünk itt 100-200 fps-ről, nem 20-30-ról.
    Mi a túró történik?

    capulet75
    "Képzed, a 90-es években már sorozatgyártottak elektromos autót, és arról beszéltek hogy az a jövő. Micsoda butaságot hordtak össze. Vagy mégsem? :P"
    Részben butaság. Villanyautó max. városban OK. Javaslom, járt utána, mennyi CO2 a kibocsátása egy villanyverdának, és mennyi egy takarékos belső égésű motorral szereltnek (dízel vagy benzin, mindegy).
    100e km-t megyek egy dízellel, mire annyi mocskot tolok a levegőbe, amennyit már eleve szennyezek azzal, hogy megvettem egy villanyos kocsit. Városban jó, mert nem lokálisan szemetel.

  • nemszabad

    tag

    válasz schawo #196 üzenetére

    Teljesen mindegy, minek nevezed, elfogadom, az vagyok.
    Hozzájárultok az átbaszáshoz, támogatjátok. Sikerült definiálni a csacsi fogalmát.

    Ez a teljes érdektelenség. Nyilván nem kell ebből messzemenő következtetéseket levonni, hisz egy cpu-ról beszélünk, de nekem valahogy erről azok a panaszosok ugranak be, akik megveszik a kizárólag magyar piacra gyártott, EU-s szart, közben nyafognak, hogy mélyponton az ország.

    Bocs, nagyon off...

    Nincsenek illúzióim, az AMD sem szent, profit ott is mindenek felett, de azért utcahossznyi a lemaradása aljas húzásokban.

Új hozzászólás Aktív témák