Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ragnar_

    addikt

    válasz #06658560 #53 üzenetére

    Kifelejtettél egy fontos tényezőt, ami a nézési távolság. A 'pixelesség' jobbára a felbontástól, a nézési távolságtól és a képátlótól függ (pixelméretet említetted ami ugye a felbontás és a képátló függvénye gyakorlatilag), és akár egyénenként változhat a látás minősége szerint is. Van aki 27" (képátló)/50cm(nézési távolság) FHD kombónál már látja a pixeleket. A másik meg, hogy bizonyos távolságnál (szintén leginkább képátló,vagy pixelméret függvénye FHDnál) már gyakorlatilag mindegy, hogy 1200 vagy 1080 a sorfelbontás nem fogod látni a minőségbeli különbséget, sőt az sem biztos, hogy egyértelműen rá tudnál bökni, hogy ez a FHD, az meg QHD..

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz #06658560 #53 üzenetére

    Szerintem a16:9 bármely képátló mellett rosszabb a 4:3-nál.

    -Korábban én is hasonlóként gondolkodtam -bár nem biztos, hogy egyre gondolunk-, anno a "szélesvásznú" TV-k, monitorok bejövetele idején, nagyon idegennek tűnt a megszokott 4:3-hoz képest, "antro-perceptológiai" magyarázatok ide vagy oda. Sokáig ellent is álltam, de most inkább szavaznék én is a 16:9-re, most már meg ezt szoktam meg és félig-meddig sem bánom, hogy lecseréltem a megjelenítést erre a 4:3 19" CRT helyett.

    a19" után a negyven normál hd. Az durva visszalépés és pixelméretben pláne.

    -kb. majdnem 2 méterről nézem, nekem innen ideális, közelebbről már zavarna a perspektívában és innen kvázi semmi pixelesedés a 19"-os monitorhoz képest (pedig ugye nem is monitor, hanem TV a 40"-os). Élményben mindenképp fokozati előrelépés számomra, és nem fogok direkt a TV előtt guggolva nagyítózni, csak, hogy kiszúrjam a különbséget, mert -ha van is- az élmény szempontjából és a körülmények miatt- irreleváns.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák