Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz Apollyon #8 üzenetére

    Pontosan. Ha nincs is FB fiókom (ergo nem fogadtam el semmilyen - amúgy EU-ban jogszabályellenes - felhasználási feltételt), akkor az FB legyen oly kedves, és takarodjon a magánszférámból, és ne gyűjtsön rólam adatokat az általam látogatott, FB-t beágyazó oldalakról.

    A tej élet, erő, egészség.

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz Apollyon #8 üzenetére

    Technológiailag elég nehezen látom kivitelezhetőnek, hogy valaki a saját adataira azt mondhassa, hogy ez mostantól nem publikus, és erre varázsütésre eltűnhetne az adatközpontok összes fenntartott másolata, törlődne az archív mentésekből, megszűnne az összes kliens oldali cache-ben tárolt másolat, sőt, visszaállíthatatlanul felülíródna csupa nullával azon a pendrive-on is, amire valaki kimentette, mert gondolta, hogy jól jöhet az még később. Azt persze bármikor mondhatja, hogy ő ilyet sosem írt, próbálják bizonyítani az ellenkezőjét!

    Nem lehet kivédeni, hogy valahol ne maradjon lenyomata egy IP csomagnak, világhálós tartalomnak. Ami egyszer elhagyta a felhasználó gépét, és ráadásul publikusan és kereshetően elérhetővé vált, az bárhol lehet. A másik oldalon viszont minden adat letagadható. Tegnap fent volt az oldalon? Ki mondja? A Facebook azt állítja, hogy beléptem? Bizonyítsa be, hogy nem csak generálta a felhasználói logokat, hogy a részvényeseinek tudjon számokat mutatni. Vagy a kliens volt csak aktív, én meg ott sem voltam. Esetleg harmadik személy élt vissza a felhasználónevemmel. A GPS koordinátákat meg a rootolt telefonom mockolta. Mit ér így az adat? Szánalmas az is, hogy most már hírportálokon is látni Facebookról, Twitterről kimentett screenshot-okat, jellemzően azért hogy egy politikust vagy celebet lejárássanak. De ilyet kis munkával bárki tud csinálni.És nem csak a szöveges anyaggal van ez így, videón is lehet szavakat adni mások szájába. Aztán ott vannak a különböző TTS modulok. Az ember már a szemének, fülének sem szabad hogy higgyen.

    Nem a technológiát kell megerőszakolni, hogy illeszkedjen az elavult gondolkodásmódhoz és jogrendhez, hanem alkalmazkodni kell a megváltozott lehetőségekhez és veszélyekhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák