Új hozzászólás Aktív témák

  • zsirfecske

    addikt

    válasz komi77 #206 üzenetére

    én is fanboyként írok, boldog 5600x tulajként és koca gamerként nekem is inkább csalódás ez a vonal. kicsit úgy érzem, hogy a mindent gigahertz-ből és fogyasztásból erővel megoldó intel után kellett most menni, miközben a világ is többet ért volna egy 65 W-on hagyott szériával, amit inkább hatékonyságra hangolnak, nem pedig parasztvakításra. most őszintén, kinek nem elég egy 5600x/5800x/5800x3d teljesítménye játékra, vagy a magasabb árkategóriás cpu-k otthoni productivity-re? (a budget pro felhasználás persze más tészta)

    szóval az inkább ésszerű fogyasztáson hasító 7000-es szériával beljebb lettünk volna, aztán később a 7800x3d stb péniszméregető procikkal elég lett volna odaverni az intelnek.

    én pl mini itx platformon biztosan nem fogok váltani sose 105 W tdp-re, mikor megfelelően halkan még 20-30k noctua hűtőkkel is épphogy megvagyok az alulfeszelt 5600x-el. persze lehetne sok pénzt elköltve b650 platformon ddr5-tel meg pcie5 ssd-vel vagizni és alulfeszelni a 7600x-et is, aztán verni a csalánt a plusz fps-ekre meg a 10+ GB/s ssd sebességekre, de minek? akkor maradjunk inkább annyiban, hogy ez a széria még 1 évig legalább kihagyható lesz az árak miatt, és az egyszeri gamer talán inkább egy jó kis energiahatékony rdna 3-ba tegye a pénzét, bizonyára azt is ki lehet hajtani am4-en kevesebb wattból és kisebb költséggel. már ha lesz olyan, legalább az alsó/középmezőnyben, lehetőleg olyan ami befér egy minőségi 500 W-os (!) tápba a teljes hóbelevanccal :))

Új hozzászólás Aktív témák