Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Szoval, meg mindig nem sikerult megoldani a blokklanc legnagyobb gondjat, nevezetesen hogy meg senkinek sem sikerult problemat talalni a megoldashoz? :DDD

    Amugy meg mit csodalkozunk, az elmult 4 ev arrol szolt, hogy... Irok inkabb peldat:
    Van Beluska, akinek van egy igazi angyalkorus szol a hatterben es kivilaglik a fold szinten zsenialis otlete (szerinte), miszent interkontinentalis raketaval akar hazhozszallitani vaniliafagyit varoson belul. Sajnos Beluska zsenijet senki nem latja, nem kap penzt. Beluska masnap bejelenti, hogy igen am, de a raketaknak a roppalyajat blokklanccal fogja szamolni es tarolni, es igy minden biztonsagos lesz, es nem lehet azt mondani, hogy nem kaptal fagyit, mert latszani fog, hogy de!
    Beluskarol megjelenik egy hetig minden nap ket cikk minden magara valamit is ado IT portalon, csillogo szemu emberek zengik a blokklanc zsenialitasat, a befektetok meg egymast olik, hogy ki boritsa hamarabb Beluskara a talicska penzt, mert milyne zseni mar, blokklancot hasznal. Azt, hogy kozben amugy interkontinentalis raketaval akar varoson belul fagyit hazhoz szallitani, mar reg elfelejtette mindenki.

    Aztan megy a csodalkozas, hogy bedol az egesz a francba. Sajnos ha valami baromsag, nem lesz kevesbe baromsag attol, hogy koze van a blokklanchoz, csak bonyolultabb baromsag lesz belole.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ribi #36 üzenetére

    Es Te szemely szerint talaltal mar problemat a megoldashoz?
    Tehat valami olyan felhasznalasi teruletet, aminel van ertelme blockchaint hasznalni, es nem csak tobbet art, mint hasznal, esetleg massal nem megoldhato?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ribi #40 üzenetére

    Nem, pusztan arrol beszeltem, hogy konkretan ertem en, hogy zsenialis a tech, meg azt is, hogy miert, meg minden, csak eppen haszna/ertelme nincs neki semmi a valamicoin-okon kivul. Ezert szokas azt mondani, hogy a blockchain fasza, csak meg senki nem talalt problemat a megoldashoz.

    Ezt irtad, erre reflektalva irtam:
    "Blokkchain egy "technológia", amit legtöbben kojinfosra használnak. És sokan nem látnak tovább ennél."
    Ez alapjan azt gondoltam, hogy Te tovabb latsz ennel, tehat sikerult talalni valami problemat a megoldashoz, valami olyat, ahol nem csak ertelme van blockchain-t hasznalni (mar ez is ritkabb, mint a feher kola), de konkretan ertelme is van neki es/vagy konkretan az adott problema nem megvalosithato nelkule.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    Mindenki erte, de valahogy azt kiveve, hogy szajkozzatok, hogy a blockchain milyen fasza dolog es nem csak kripto, valahogy megse tudott irni egyikotok se egyetlen olyan problemat sem (coin-okat kiveve), aminek a megoldasahoz nemhogy kulcs, de akar csak jo otlet is lenne a blockchain.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Tanisz #62 üzenetére

    Ezek kozul egyikhez sem kell blokklanc, csak akarat meg penz. Ebbol a kettobol pont ketto hianyzik.
    Persze, ha azt akarjuk, hogy lassabb legyen, debuggolhatatlan es bonyolult, akkor lehet blokklanccal is csinalni, csak epp ertelme nincs neki.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Tanisz #65 üzenetére

    A blokklanc sajatossaga, hogy lassuak rajta a tranzakciok, ami minden ilyen nedves alom felhasznalas ele egy eleg eroteljes korlatot tud allitani (elozo cegemnel volt ethereum forkra epulo projekt, eleg sokat szoptunk vele, mire elfogadtuk, hogy ez igy, ebben a formaban nem fog menni, az egesz hasznalhatatlan, ha percenkent tobb, mint mondjuk 100-200 tranzakciod van, es sokaig).

    Debuggolhatatlan: Lattad mar, milyen minosegu a forraskod a blockchain-ek mogott? Ha valaki megeszik egy tal spagettit, megemeszti, kiszarja, ujrafomazza spagettinek, aztan az egeszet felgyujtjak a picsaba, es megkernek, hogy talald meg benne az egyik adott eredeti szal tesztahoz tartozo reszecskeket, tobb eselyed van, mint azokban a kodokban barmit modositani. Katasztrofa, es akkor enyhen fogalmaztam.

    Bonyolult: Egy sima, biztonsagos, megfeleloen beallitott, backupolt, elosztott rendszert ma mar nevetsegesen konnyu osszerakni, szakembert talalni hozza es uzemeltetni. Gyorasbb lesz, mint barmilyen blockchain megoldas, fele annyi eroforras kell hozza, es modularis, managelheto.

    Egyszeruen az a nagy helyzet, hogy amig nem sikerul valakinek olyan problemat talalni, ahol konkretan szukseg van a blockchain-re, hogy a problema megoldhato legyen, es nem csak meg lehet oldani blockchain-el is, addig a blockchain hasznalata teljesen ertelmetlen, (eroforras)pazarlo es ugy egyaltalan, netto baromsag minden racionalis szemszogbol. Az egyetlen valos indok a hasznalatara a HDD (hype driven development) lehet, attol meg a binaris uristen mentsen meg mindenkit, mert jo vege soha nincs szegenynek. Mondjuk ugy, hogy az az a helyzet, amikor mindenki a f@sz rossz vegen van. A felhasznalo is, a rendszergazda is, a fejleszto is, a ceg, aki fejleszti es a ceg, aki megveszi is.

    Felreertes ne essek, tovabbra is ugy gondolom, hogy a blockchain, mint olyan, egy jo otlet, es zsenialis technologia, csak eppen a valamiCoin-okat kiveve meg nem sikerult neki a gyakorlatban is mukodo es ertelmes felhasznalasi teruletet talalni. De elobb utobb lesz valami ugyis, es akkor viszont nagyon jol fog jonni.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    Latom, megjottek a csillogo szemu hivok is. ;]
    Sracok, nagyon egyszeru, van rengeteg startup, aki azzal probal penzt keresni, hogy blockchain-re akar rakni valamit, relative kis penzzel is be lehet szallni ezekbe, ha ennyire hisztek benne, miert nem teszitek meg?
    Hiszen az egesz emberiseg ezen fog mulni, hogy sok blockchain lesz-e, nem? 5-10 Matyiert mar be lehet fektetni ezekbe a bizniszekbe, hajra-hajra!

    Ami nagyon fontos: Semmikeppen ne higgyetek a forumban annak a ket embernek, aki konkretan dolgozott mar ilyennel, latott mar forraskodot, epitett mar halozatot es objektiven felmerte, hogy van-e ertelme az egesznek. Gondoljatok bele, hat mi lenne a vilagbol, ha a szakemberek beleszolhatnanak barmibe? Kaosz es katasztrofa bazmeg, inkabb gondolatkiserlet szintjen se foglalkozzunk ezzel az apokaliptikus nezettel, jobb az, ha ugy van, mert a haver meg a random website megmondta. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák