Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brutforsz

    aktív tag

    Szerintem a „ne használjuk a jelszavak mentését Firefoxban” helyett érdemesebb lenne a „használjuk a NoScript kiterjesztést” szlogent nyomatni (tartalmaz például anti-XSS modult).

    Azt látom, hogy szinte mindig a parancsfájlokkal van a gubanc, és nem csak biztonsági, de például gyorsasági kérdés is, hogy a lehető legkevesebb szkript fusson le – tapasztalatom szerint az internetszerte alkalmazott mértékhez képest elenyésző azon parancsfájlok száma, amelyeknek a felhasználó szempontjából bármi értelme is van, a többi csupa adathalász-, reklám- és vírusszar.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz julius666 #14 üzenetére

    Igen, szerintem egyszerűbb manuálisan engedélyezni a ténylegesen szükséges szkripteket, mint mindent szabadjára engedni – onnantól tulajdonképpen az oldal készítője irányíthatja a böngésződet.

    A navigálós kifogásod illusztrálja, amit írtam: ahol az szükséges, adsz engedélyt arra, hogy az adott oldalon lévő parancsfájlok lefussanak, és máris működik a csili-vili menürendszer, de a lap használatához nincsen szükséged (általában) 3. féltől meghívott szkriptekre.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz julius666 #51 üzenetére

    Számomra nem okoz problémát e kiterjesztés használata, a gyakran látogatott oldalak fehérlistában vannak (be lehet egyébként állítani úgy is, hogy a könyvjelzőből megnyitott webhelyeknek automatikusan engedélyezi a futtatást), a gyakori szarok feketében; naponta legfeljebb kétszer van szükségem arra, hogy azt a rendkívül bonyolult két kattintást elvégezzem, amely ahhoz szükséges, hogy az éppen meglátogatott – és szkriptek nélkül használhatatlan oldal ideiglenes engedélyt kapjon. Számos idegesítő szokásról sikerült a kiterjesztés segítségével lebeszélnem weboldalakat, s így számomra egyszerűbb a böngészés.

    Ha konkrétan az adott oldalon van gáz, az ellen nem véd, jól látod, csakhogy szinte mindig harmadik féltől származó parancsfájlokkal van a gond. Mint azt már korábban jeleztem, nem csupán biztonsági megfontolásokról van szó: miért természetes dolog az, hogy egy weboldalra lépve tucatnyi különböző statcounter meg amung.us meg googlesyndication szkriptet kell lefuttatnia a böngészőnek?

    Ha már voltál kedves majomnak nevezni azokat, akik szeretik maguk megadni a lehetőséget az egyes helyeknek a kapcsolatfelvételre, minek nevezed azokat a webfejlesztőket, akik mindenféle szarral pakolják tele a weboldalukat (amit előre, ugye, nem látsz, csak ha már letöltötted az oldalt, és – az általad kedvelt policy alapján – lefutott az összes szkript)?

    Azért nem Lynxben böngészek, mert számos fontos vizuális információt kénytelen lennék nélkülözni. De nem is értem, ez hogyan kapcsolódik ide: én ugyanis nem sírtam amiatt, hogy sok meló van a Firefoxszal meg a NoScripttel, sem azért, hogy megint egy biztonsági rés került reflektorfénybe; nagyjából ismerem a program kockázatait és mellékhatásait, s ezeket a tudáskészletével együtt mérlegre téve döntöttem úgy, hogy ezt fogom használni.

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Új hozzászólás Aktív témák