Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Brutforsz #16 üzenetére

    Igen, szerintem egyszerűbb manuálisan engedélyezni a ténylegesen szükséges szkripteket, mint mindent szabadjára engedni – onnantól tulajdonképpen az oldal készítője irányíthatja a böngésződet.

    Na hagyjál már. Mondtam, tessék kevésbé szita böngészőt használni, és/vagy valamilyen sandbox környezetben futtatni ha már ennyire fél az ember. Baromira NEM egyszerű és kényelmes scriptenként manuálisan b@szakodni. Tudom, pár hónapig én is használtam.

    A navigálós kifogásod illusztrálja, amit írtam: ahol az szükséges, adsz engedélyt arra, hogy az adott oldalon lévő parancsfájlok lefussanak, és máris működik a csili-vili menürendszer, de a lap használatához nincsen szükséged (általában) 3. féltől meghívott szkriptekre.

    Na igen, és mi van ha az ADOTT OLDALON van a szutyok? Mert simán előfordulhat. Már nem is ér semmit az egész, csak a felesleges meló volt vele. Ez a noscript cucc pont ezért nem sokkal növeli a biztonságot (valamennyivel persze igen), de cserébe rohadt sok +meló.

    És akkor jöjjön az ultimate érv: te tudod használni, én is. Nagyon jó. De egy átlagember csak annyit fog látni, hogy a honlapok fele nem működik.
    Persze nyilván a honlap készítője a hibás, mert nem írt meg gyakorlatilag egy külön honlapot annak a pár majomnak, aki tiltogatja a javascriptet.

    A javascript alapszinten elvárás egy böngészőtől, csakúgy mint a HTML, CSS. Ha te direkt tiltogatod, akkor a te készülékedben van a hiba, nem más a hülye.

    Ennyi erőből miért nem Lynx-ben böngészel? A szöveget ott is el tudod olvasni, a többi meg úgyis csak felesleges csicsa, még rontja is az érthetőséget. Azon garantáltan nem jön be semmi olyan amit te nem akarsz. :U :U :U

Új hozzászólás Aktív témák