Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz Somatom #18505 üzenetére

    "DDNS -ből én nem láttam azt a húdenagy szabadságot"
    Én nem tudom - nálam (Tomato by shibby) kb 20 szolgáltató használható DDNS-re. Szerintem, ez több, mint elég.

    "miért nincs pl. Gdrive -os lehetőség. Változáskor feltolná az IP -t a Drive -ba. Azt minden Androidos eszköz tudja kezelni"

    Nem érted a DDNS lényegét. Az a lényege, hogy nem kell megtudnom, hogy épp most mi a megcélzott host ip címe, hanem csak a dinamikus host nevet kell ismerni és a DDNS szolgáltató fordítja át mindig az aktuálisra. A Gdrive-ból lekérdezéshez mindig, egy nem hálózati protokollt kellene használni, hogy valami adatból kinézzük a keresett címet, ami valahol a Gdrive-ban van eltárolva. Ez nagyon erőltetett lenne, mindig kéne hozzá az a konkrét Google Account, Gdrive kliens és egy olyan alkalmazás, ami tudná, mit kell onnét kiolvasni és kiolvasott adatot (az ip-t) valahogy használni is kéne a hálózatnak.

    A DDNS-sel ilyen nincs. Egyszerűen szabványosan megadom ahol kell (böngésző, ftp kliens, vpn kliens, stb, stb), a DDNS host nevet, oszt jó napot. Nem kell hozzá, semmi extra eszköz a kliens oldalon. (pl elég lenne, ha én most megadnám neked az én ddns hostnevemet és máris elérnéd a hálózatomat - igaz csak a router külső oldaláig, mert tovább nem engedne a tűzfal)

    "Igaz, erre a duckdns is képes, mivel van hozzá Androidos kliens. Ha a router mögött van egy bármilyen Androidos eszköz, akkor ez a probléma megoldódott."

    A DuckDns pont egy sima DDNS szolgáltatás, aminek van androidos kliense. De, ha épp nemotthon vagyok a telómmal, akkor megont nem jó, hogy DDNS-sel elérjem az otthoni hálózatomat, hiszen az az aktuális ip-met adja, nem az otthonit.
    Az otthoni hálózat alapjában véve, maga a router (nem a nas, nem egy telefon, ami otthon van épp, nem a médialejátszó, nem az asztali pc). Ebből adódóan legkézenfekvőbb, ha DDNS kliens a routeren működik. Minden más eszközön csak kényszerűségből tenném fel. (pl ha a router nem tudja az én szolgáltatómat)

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Új hozzászólás Aktív témák