Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Penge_4 #6 üzenetére

    nehogy azt hidd hogy a nagyok saját gépekkel dolgoznak. soha nem térülne meg egy durva konfig ára.

    botnet a szó amit keresel, nemrég volt valahol hír hogy egy lebukott, de egész biztos van több is

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Penge_4 #106 üzenetére

    zseniális a hír. engem meggyőzött...

    "A kritikusok teljes joggal mondhatják, hogy ezek a spekulánsok egyszerűen túl nagy súlyt fognak képviselni ahhoz, hogy stabil maradhasson mellettük a gazdaság, és minden egyes mozdulatukkal óriási hullámokat fognak vetni. Ne feledjük azonban, hogy ezek a félelmek még mindig az elavult, jelenleg is használatos, hagyományos pénzeinkkel kapcsolatban szerzett tapasztalatainkból táplálkoznak."

    fél hétkor rég röhögtem ekkorát... kikerül egy szabályozatlan piacra 10-20-100.000 bc egy rakásban mégis mi történne ha nem az amit eddig mutatott, amit a hagyományos pénzekkel láttunk?

    a minél többen használják annál stabilabb se igaz. sőt. képzeld el a te szép új világodat. globális fizetőeszköz a bc. 21 millió darab kibányászva, forgalomban vagy 3-4 milliárd ember kezében alsóhangon, de lehet több. emberek töredékbc-ket spájzolnak. egy ilyen piacon van mondjuk 10k bc-d. mi történik? mennyire manipulálható a "tőkések" által? úgy hogy szabályozatlan a rendszer....

    igen osztom. nem kéne mindig a kőbaltához visszatérni, a spanyolviasz is megvan, szóval itt is haladhatnánk. értem én hogy neked tetszik, lelked rajta, de ezek a nagy szavak amiket a kedves "szerző" használ...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz zone #110 üzenetére

    hagyd. tényleg hiszi hogy ez egy független, önszabályozó, stabil fizetőeszköz lesz.

    szerintem a "felvilágosultságát" teljes mértékben definiálja a "Még a pénz is limitálva van" sor. ha el is terjed a gazdagok ugyanúgy dominálják majd a piacot. irdatlan instabil lesz minél többen "használnák". törvényszerű, mert itt tényleg limitált a coin mennyiség, befolyásolható, és minél több bc-d van annál nagyobb hatalmad van a rendszer felett.

    de mindegy tényleg, mindenki abban hisz amiben akar, én hiszem hogy pókember teremtett minket és én vagyok a kiválasztott :DDD

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Penge_4 #124 üzenetére

    so what? az arany és ezüst mögött olyan befektető csoportok vannak, hogy milliárd dolláros tételek repkednek, és a görög válság, vagy hogy obama büfögött vagy sem is beleszólnak az árfolyamba. de tuti hogy emelkedő görbét fog mutatni hosszú távon, tehát 5-10 éves távlatban nyereséggel zárhatsz.

    a bc mögött ilyen csoportok még nem igen vannak. ha lesznek, márpedig ha elterjed lesznek, akkor ott is ugyanígy spekulálhatnak. miért ne tehetnék? elkezdenek felvásárolni. mindenki heppi dől a lé, árfolyam az egekben. elkezdenek profitrealizálni, vagy csak kipakolnak egy nagyobb csomagot, minden kishal elkezd alámenni, mert fél hogy rajta rohad. azt elkezdik felvásárolni a nagyok megint, stbstbstb. hosszú távon ezt látom, amire utal az általad linkelt "cikk" is, hogy persze jogosak a félelmek, de itt nem lesz ez mert mindig a jelenlegi rendszerből indulunk ki. pedig ahogy leírtam szerintem ez simán lehet.

    az megint más kérdés hogy az elején amíg jó ütemben bányászható a bc addig a kishalak is kereshetnek rajta. de utána az árfolyam ugyanúgy befolyásolható szerintem. ha az arany tulajok is homogén tömeg lenne, nem lenne aki milliárdokkal játszik akkor nem lennének ilyen kilengések. de nem az. ha a bc befut az is erre a görbére állhat nagyon könnyen.

    az meg hogy nem "kamatozik" az nézőpont kérdése. ha elég sok bc van kevés kézben, és ráülnek, a kereslet megugrik jobb esetben, az árfolyam emelkedik. ha már csak szolgáltatásokra adhatod ki a távoli jövőben, akkor nem a bc mennyiséged nő, hanem a reálértéke, tehát ugyanúgy jól jár vele a milliárdos és a kis ember szívhat.

    ennyi szerintem. ezért nem látom hogy ez globális szinten be fogja váltani az ígéreteket. most akár keresni is lehet vele ezt nem tagadom, de ha lenne befektetni való pénzem akkor 30 másik befektetést tudnék mondani amibe beszállnék, és csak utána a bc-t.

Új hozzászólás Aktív témák