Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz rii #78 üzenetére

    Oké, és miért fals az összehasonlítás?

    DRM is theft

  • ripla

    őstag

    válasz rii #78 üzenetére

    Oké, egész nap a mobilt bizgerálják, és? Azzal hogy te nem vagy hajlandó okostelefont használni, az kit érdekel? Ezzel most mit magyaráztál meg? Maximum azt, hogy egy barlangból írsz, ahol a vízimalom kereke hajtja a Win 3.1-es gépedet. :)

  • dabadab

    titán

    válasz rii #81 üzenetére

    Amikor még létező dolog volt a papírújság, akkor azt szokás volt buszon is olvasni, WC-n meg főleg.

    DRM is theft

  • YASKATIR

    aktív tag

    válasz rii #81 üzenetére

    Csokolom, az ujsagban korlatozott es szelektalt informacio van, mig az interneten vegtelen es nem szelektalt... Egyebkent igen, regen is addig olvastak az ujsagot, amig vegig nem olvastak az osszes olyan oldalt, ami erdekelte oket. Az teljesen mas kerdes, hogy az ujsag egy erosen korlatolt, elavult dolog

    Az emberek mindig is ezt csinaltak, semmit sem valtoztak pusztan azert, mert megjelent az okostelefon

    [ Szerkesztve ]

  • YASKATIR

    aktív tag

    válasz rii #86 üzenetére

    Persze, minden mindig onigazolas, ami nem fer bele a vilagkepedbe, ahol a buta fiatalok mind-mind lecsuszott fuggok, bezzeg te. Ezt a mondatot amugy miert is ugrottad at?

    "az ujsagban korlatozott es szelektalt informacio van, mig az interneten vegtelen es nem szelektalt"

    "az emberek nagyrésze függővé vált a 3g-smartphone-fb truimvirátustól"

    Persze, ezt mondtak a tavirora, radiora, telefonra, tevere aztan megis millioszor jobb lett minden amiota ezek jelen vannak vagy jelen voltak. En konkretan emlekszem arra, hogy milyen szenvedes volt egy csomo nap / este amikor 15-20 eve semmit, de az egvilagon tenyleg semmit sem lehetett csinalni, csak szenvedni, mert rossz volt az ido vagy epp nem volt semmi sem a teveben (tudom, tudom, te minden heten 9 konyvet olvastal el, mig en szenvedtem)

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz rii #78 üzenetére

    Tehát ezek szerint felsőbbrendűek érzed magad, hogy te nem. Rendben, mindenkinek jogában áll magát olyan szintre sorolni, ahova akarja. Csak akkor minek ez a kirohanás? Egy felsőbbrendű nem törődik az alsóbbak hozzá nem méltó viselkedésével, ha nem vele szemben viselkednek nem megfelelően. A felsőbbrendűséghez méltóság is tartozik. Ezt úgy kell kezelni, hogy elolvasod a cikket (lehet, hogy csak a szalagcímet, valószínűleg az is elég), felnézel a képernyőről (nem mobilról olvasod, ugye), méla undorral megállapítod, hogy á, ezek milyen alantas senkik, és bezárod az ablakot. De semmiképp sem ereszkedsz le arra a szintre, hogy hozzászólj. Szóval ezt még érdemes gyakorolni.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • YASKATIR

    aktív tag

    válasz rii #90 üzenetére

    Nem en hozom ki ezt, te nezed le az embereket (masnak is feltunt, nem csak nekem).

    "amúgy meg azért nem reagáltam arra a mondatodra, mert pont hogy ez a kva nagy információáradat az én meglátásom szerint nem az emberek személyes életének érdekeit szolgálja ..."

    Ez a mondat kulonosen vicces annak tukreben, hogy jelenleg 23795 hozzaszolasod van csak ezen az oldalcsoporton. Azaz ~ evi 1586, ami napi 4 hsz 2003 ota folyamatosan (ami valojaban tobb, mivel en kerek 15 evvel szamoltam).

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz rii #91 üzenetére

    én tudtam magamról hogy kocka vagyok

    de a világ n agy része most már úgy 1000x kockább mint én hogy tudatában sincsenek

    az a legfőbb baj azzal a képpel, hogy sok embernek önigazolást nyújt

    39 vagyok, láttam amint a semmiből már mindenhol ott van a net
    "okostelefonom" soha nem lesz

    Én ebből következtettem, hiszen ezek mind egyenesen azt jelentik. ¯\_(ツ)_/¯

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • ripla

    őstag

    válasz rii #94 üzenetére

    Na, hát akkor meg is van, a fiatalság a mobilján lóg egész nap, te meg a gép előtt. Nincs itt semmi látnivaló. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz rii #94 üzenetére

    A felsőbbrendűségedhez tényleg nem férhet kétség, de továbbra sem érzem, hogy mit akarsz ezzel mondani, a fenti tényen kívül. Amit már elfogadtunk.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz rii #98 üzenetére

    Mit kellene azon cáfolni, hogy te nem? Én elhiszem neked, hogy te nem. Én igen. Gondolom te is elhiszed nekem.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz rii #100 üzenetére

    Tegyük fel, hogy tévedek, nyilván nem vagyok tévedhetetlen. Akkor a tőled származó itteni idézetek mit jelentenek?[link]

    Mert jó, akkor én kinyilatkozok: Nekem van okostelefonom, én igyekszem a lehető legtöbbet használni, mert elengedhetetlen a használata, és mert az egyik leghasznosabb eszköz az elmúlt 25 évben (tehát az asztali pc fölött is). És az én saját, belső érzésem szerint felsőbbrendűvé tesz ahhoz képest, aki elutasítja ezt.

    Szóval, én, őszintén szólva, nem tudom hova tenni az egyenes elutasítását. Én abszolút rövidlátónak érzem.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • YASKATIR

    aktív tag

    válasz rii #105 üzenetére

    "- álandó net kapcsolat - nem kell, ott a lan .-... bőven sok ..."

    De kell, feldughatod magadnak az UTP kabeled, ha egy idegen varosban vagy, vagy epp egy idegen orszagban. Illetve akkor is, ha epp valami fontosat kell elintezni (jegyvasarlas, check in, munkahelyi cucc, menetrend, satobbi). En mobilnet nelkul 2 nap utan elvesztenem a munkahelyem.

    "- face - még a desktop gépen is utálom"

    Senkit sem erdekel, hogy te szemelyesen mit utalsz

    "- telefonálni, sms - arra ott a nokia e51 (tudom, tudom, symbian, "okostelefooooon")"

    A telefon mar akkor tullepett ezen, amikor megjelent az MMS. Bar ennyi erovel hasznalhatnal betarcsazos telefont is, mivel az az igazi telefon, az sms mar csak extra a mobilitasrol meg ne is beszeljunk... bezzeganagyapadidejeben..

    "- fotózás - van dslr fotomasinám ... több ojjektív ... majd azval fotózok"

    Az emberek 99.9%-nak meg nincs, es megint nem szamit, hogy neked mid van (nekem volt, de eladtam, mert a francnak van kedve azt a baszom femkrumplit hurcolaszni mindenhova, azert, hogy csinalj 15 kepet).

    "- szoktak érvelni még mellette: "és fel tudsz tenni rá rengeteg programot" - aham ... ez aztán komoly indok az okostelefonok mellett .. szóval előbb megvesszük, aztán megindokoljuk ..."

    Az okostelefon lenyege pont az alkalmazasok, de sebaj. Elmondod nekem, hogy hogyan nezel live menetrendet okostelefon nelkul mondjuk londonban? Vagy hogyan fogsz taxit hivni egy full random lokaciora?

    "- gps - ez egy évben 2x jól is jönne .... de ez meg édeskevés ...."

    Megint azt hiszed, hogyha neked 2x jon jol, akkor masnak is ketszer jon jol. En napi szinten hasznalom, mint ahogy a tobbseg.

    "az okostelefon egy nagy pasla lapos valami, ami egyszerűen olyan komikusan néz ki amikor valaki telefonál vele"

    Vicces, hogy ezt pont egy nokia e51-el mondod, ami konkretan gusztustalan designt kapott.

    "az okostelefon nem telefon, hanem egy számítógép amivel még telefonálni és fotózni is lehet ..."

    Ettol meg okostelefon a neve, illetve 12 ezer egyeb dolgot is lehet vele csinalni.

    "én csak telefonálni akarok a telefonon ami telefon és nem számítógép és lehetőleg még fotozni se tudjon"

    Jol mondod, "en"

    Ha mar szidod a csoringer Y generaciot, mert az hiszed, hogy te kulonb vagy, akkor jo lenne ha rajonnel arra is, hogy a vilag nem rolad szol. Attol, hogy te kefirrel meg nutellaval eszed a pacalt, attol az emberek tobbsege nem fogja kefirrel es nutellaval enni a pacalt, barmennyire is azt hiszed, hogy ez a standard

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz rii #105 üzenetére

    - álandó net kapcsolat - nem kell, ott a lan .-... bőven sok ...
    Nem húzhatok magammal drótot mindenhova, az egész világ egy pókháló volna, ha mindenki drótot cibálna. Nekem korlátlan hálózati csomagom van, ami egész Európában mindenhol teljes mértékben használható.

    - face - még a desktop gépen is utálom
    Azt én is, ki lehet kergetni vele a világból. De ennek semmi jelentősége, az összes weboldal elérhető. Legyen az szakmai, tudományos, bármilyen. Ugyanazokat szoktam olvasni mobiltelefonon, mint dróton.

    - telefonálni, sms - arra ott a nokia e51 (tudom, tudom, symbian, "okostelefooooon")
    Telefonálni is kell, és pont ugyanúgy működik.

    - fotózás - van dslr fotomasinám ... több ojjektív ... majd azval fotózok
    Nekem is van (illetve MILC, ami még hordozhatóbb, mint a DSLR), mégis időnként jól jön, még egy MILC-et sem hord magával az ember mindenhova.

    - szoktak érvelni még mellette: "és fel tudsz tenni rá rengeteg programot" - aham ... ez aztán komoly indok az okostelefonok mellett .. szóval előbb megvesszük, aztán megindokoljuk ...
    PC-n is utólagos indok, hogy arra is fel tudsz tenni programokat? A mobiltelefon egy ugyanolyan eszköz, csak a formája más, egy teljes mértékben hordozhatóságra kihegyezett pécé.

    - gps - ez egy évben 2x jól is jönne .... de ez meg édeskevés ....
    Az is. Meg zenét játszik, meg időjárást mond, meg árfolyamot számol, meg emaileket kezel, meg Remote Desktop kapcsolatot ad a Windows Serverhez, meg jegyzeteket vesz fel, meg hozzáfér a Google Drivehoz és a One Drivehoz, Microsoft Officet futtat, nézhetek rajta Eurosortot, NFL-t, NBA-t, bármilyen tévé csatornát (általában sportcsatornákra korlátozódik nálam, de kinek hogy), futáskor kezeli a pulzusmérőt, taxit rendel pontos helyre, gitárt hangol, Lightroomban képet kidolgoz.

    A lista komoly része munkával kapcsolatos, másik része kikapcsolódás és szórakozás. Pont mint egy PC-nél. Minél később szoksz rá, annál jobban lemaradsz a világról. Kurva szar lesz 10 év múlva már muszájból megszokni gépelni rajta, amikor én ezt az egész szöveget gyorsabban bevertem Franciaországból hazafelé tartva telefonon, mint billentyűzeten tenném (pedig én még mechanikus írógépen tanultam gépelni).

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • atike

    nagyúr

    válasz rii #105 üzenetére

    Egyértelmű, hogy van olyan, hogy eltérő szükséglet... Neked nincs rá szükséged, de másnak még nagyon is jó.

    Én részemről örülök annak, hogy konkrétan nem kell külön telefont, laptopot, fényképezőgépet és gps-t vinnem magammal, ha terepre megyek (nyilván melóról van szó). Nálam van az okostelefonom és hiába vagyok kint mondjuk egy várostól több kilométerre lévő épülő telephelyen mégis ezzel az egy eszközzel elérem a céges adatbázisunkat, meg tudom nézni a terveket, le tudom dokumentálni az észrevételeket és ha netalán már olyan fázisban vagyunk akkor mondjuk be is tudom állítani akár a kamerák nézeti képeit is... Bármilyen infóra van szükségem vagy kérnek tőlem azonnal tudom kezelni... Kliens oldalról tökéletesen tudom ellenőrizni a dolgainkat és akár szerver oldalról is meg tudom tenni (vpn, rdp, akár teamviewer is).

    És nem előbb megvettem, majd csináltam hozzá telepítős érvet - pontosan tudtam, hogy mit miért és hogyan akarok vele csinálni.

    Az, hogy az okostelefon valójában egy számítógép ez egyre inkább igaz. Ahogy telik az idő egyre több mindenre alkalmas és ami lényeges, hogy egyre használhatóbban....

    Részemről eléggé meg lennék lőve ha nem használhatnám ki a tudását. Így a zsebemben, egy eszköz alkalmas arra, hogy szinte minden részfeladatnál segítségemre legyen. Ha nem így lenne, akkor cipelhetnék nem egy eszközt magammal mindenhova...

  • schawo

    titán

    válasz rii #113 üzenetére

    bocs a vita agresszív kikényszerítéséért

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • quarros

    tag

    válasz rii #113 üzenetére

    Ha szabad akkor bedobnám az én megközelítésemet, talán humorosnak találod talán nem:
    -Lecseréltük a szép régi családi házat, egy tokiói egyszobás albérletre
    (Újságméret > Okosfonméret)
    -Régen a kút aljáról csodáltuk az eget, most felköltöztünk a hegycsúcsra ami miatt sokkal szebb és több amit az égen látunk de ugyanakkor lelátunk a szmogos bűzös ronda városra is.
    (Tartalom kínálat régen > Most)

    Az Okos-telefon egy eszköz. Csak akkor nyer értelmet, amikor valaki használja! Nekem van egy S7 Samum de közel sem használom ki a képességeihez viszonyítva. Viszont az egyes ritka esetekben amikor meg hirtelen kellet fényképezőgép, térkép, diktafon, Infra kamera (amikor volt nálam egy Flir One), VPN eléréssel fájlok az otthoni szerverről, stb. Akkor meg nagyon jól jött. De akár nézhetjük ezt úgy is hogy a mostani korban kezd kialakulni a Star Trek rajongók Tricorder-e. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • válasz rii #91 üzenetére

    +1 rii-nek. ... No comment savó. Csak néztem, hogy mire fel utalgatsz itt felsőrendűségről. Mindenki magából indul ki.
    Itt hozzáteszem: én is magamból indulok ki. Írtam, hogy "sajnos" kütyüfüggő vagyok, de a kép a két kép hót baromság. Amúgy meg idősebb vagyok, de inkább csak nyomkodós társaimat látom mindenütt, 20-30 éve meg nem nagyon láttam, hogy mindenki, mindenhol ezerrel újságozna.
    Menjetek be egy-két Coffee Heaven / Starbucks / Café Neroba. Helyet nem találsz meginni egy kávét, mert az emberek 80%-a ott netezik. Bánom, hogy nem készítettem videót!

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • MongolZ

    addikt

    válasz rii #105 üzenetére

    Attól, hogy te nem tudod mire használni a telefonodat, még sok értelme lehet.
    Pl. nekem a céges, a magán, illetve a maszek levelezésemet mind ott látom, nem kell ellenőriznem, hogy jön-e levél, egyből megjelenik, nekem ez nagyon fontos. Ezen kívül nagyszerű, hogy ott a felhő, és elérem a fájlaimat amikor csak akarom (már amit oda raktam és meg tudom egyáltalán nyitni), de ott van pl. az Eclipse is...

    (#135) Frawly: Abszolút egyetértek veled.

    [ Szerkesztve ]

  • Louro

    őstag

    válasz rii #105 üzenetére

    Kis kiegészítés:
    Ha kis településen élsz és olyan emberek vesznek körül, akikkel sok közös érdeklődési pont van, akkor ne olvasd tovább, mert nem rád vonatkozik.
    Kis kiegészítés vége.

    Aranyos maradi hozzáállás. Ennyi erővel a barlangrajz is elég lenne, minek a művészet.

    Kis segítség. Nem csak arra használható a telefon, hogy "fészezzél".

    Egy példán keresztül enged meg, hogy bemutassam mire is gondolok.
    Sétálsz a városban vagy csak mész A-ból B-be. Útközben meglátszik egy flashmob-ot vagy szép autót vagy valami neked tetsző dolgot. Na mi is van nálad? A DSLR nálad van? Jajj, nem tudom megörökítein, hogy esetleg otthon is megmutathasd, hogy milyen szépet láttál. De, ha van egy okostelefonod, akkor megörökítheted és akár gyorsan meg is oszthatod a világgal.

    Remélem sikerült átadni a lényegét. Mindent lehet jóra és rosszra is használni. Az okostelefon arra is használható, hogy ne a közvetlen szomszédaiddal kelljen szocializálódnod, ha nagyon nem egyezik az érdeklődésetek, hanem hozzád hasonló embereket elérj. A mai szürke világban - lehet papolni, hogy mennyi csodás dolog van, de reggel a szmogban és a tömegben nem város szépsége bűvöl el, hanem mondjuk Instagramon megnézek olyan képeket, amik érdekelnek. Olyan cikkeket olvashatok el, amik érdekesnek tűnnek és esetleg jegyzetelhetek belőlük.

    Az appok. Ilyen hozzáállással szerintem használd a Windows-t - ha azt használsz - az alap szoftvereivel. Se Office, se játékok, csak a Wordpad és az aknakereső.

    Ha pedig nagyvárosban élsz, a helyi tömegközlekedés, ha akadozik, gyorsan meg tudod nézni, hogy nincs-e valahol nagy baj és emiatt maradna ki több járat.

    Elnézést a terjedelmért, de szerintem jó az irány. És a 11 órával sincs gond, csak a tartalmi része a kérdéses. Mert ha 11 óra képnézegetés, akkor az tényleg üres.
    Ilyen elven sorozatot se nézzünk, mert csak a Dallas - elnézést, korod nem ismerem - nézésével rengeteg boldog(abb) órától fosztottuk meg magunkat.

    [ Szerkesztve ]

    Mess with the best / Die like the rest

  • Louro

    őstag

    válasz rii #141 üzenetére

    A rám vonatkozó rész elolvasva és együttérezve. K. sok képet, videót osztanak meg sokan. De, ha sikerül egy-egy jó kép, akkor az akár több ezret is kárpótolhat. De tényleg rohanó világot élünk és meg kellene állni néha. Erre lenne jó a meditáció, de ez más irányba visz.

    Én is szelektálok ezerrel, ha túrázunk, nyaralunk. Nem vagyok nagy megörökítő, de azért olykor előkapom a telefont és csinálok pár képet. Ha nem sikerült, akkor nem csak kukucskálón keresztül látom a tájat.

    A divathullám tényleg hódít, de ilyen a számítástechnika is. Win98 se volt rossz. Csak foltozni kellett volna. Ha a játékokat nem nézzük, akkor böngészésre, filmnézésre az is jó lett volna, cska az alatta levő vasat kellett volna cserélni. De ezi s egy üzlet. El kell adni az újdonságot, amit csak a régi korlátozásával lehet sajnos :(

    Mess with the best / Die like the rest

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz rii #141 üzenetére

    Ez így hülyeség, hiszen csakis a saját döntésed, mire használod: rajtad múlik, elidegenedésre-e, vagy épp ellenkezőleg.

    Nagyon gyakran hasznos, költségmegtakarító eszköz az okostelefon, pl. még érdemes-e egyáltalán elindulni egy boltba, nyitva van-e még, vagy ha vmit akcióznak, rögtön rá lehet keresni valóban jó áron kínálják-e, a térkép/navigáló funkció is aranyat ér, ahogy a külföldön lévő rokonnal ingyenes kapcsolattartás is - és még vég nélkül lehetne sorolni.

  • MongolZ

    addikt

    válasz rii #141 üzenetére

    Nem olvastad el, hogy mit írtam. (Az, hogy a kertépítés, stb. hogy jön ide, azt nem vágom. Na, mondjuk én sem szeretem az ikás bútorokat, és rengeteg mindent én csinálok a kertben a betonozástól kezdve a vízelvezetésen át a villanyszerelésen keresztül a burkolásig mindent - ahol nem számít annyira a "látszat". Mondjuk utóbbi időben én is inkább az ikás, mercurys, stb. cuccokat veszem, mert egyszerűen nincs rá időm, hogy ilyeneket építsek, inkább a kertben dolgozom, vagy a családommal vagyok.)

    Mint leírtam, nekem személy szerint olyat tud az okostelefonom, amit más nem tud pótolni. Konkrétan a céges, saját, illetve maszek céges levelezésemet tudom akárhol intézni. Igen, van, amit nem tudok megcsinálni - tervrajzokat, stb. készíteni persze, hogy nem ott fogok -, de nagyon sok mindent el tudok intézni, és nagyon jól jön, hogy akárhol elérem. Továbbá rengeteg megosztott fájlom van, amit így meg tudok mutatni másnak, el tudom küldeni emailben, stb. Projekt menedzsment szintén olyan, hogy telefonon is elérem, szerkeszthetem, stb. Egyszerűen a munkámhoz kell. Ez az, amiben én másokkal szemben előnyt élvezek, hogy nem köt egy multi, nem köt egy idióta főnök, egyből tudok reagálni - és ezt megfizetik. Mind alkalmazotti, mind saját céges szinten. Ha ebben te a társadalomtól való elidegenést látsz, hát lelked rajta, nekem munkaeszköz.

    Ja, jelzem, 30e forintnál többet soha nem adtam telefonért, ráadásul legalább 10 éve nem vettem új készüléket, csak használtat. Bár én könnyen vagyok, WP-t veszek, azt meg utánam dobálják, és még jók is.

    Jó, hobbiból szoktam sakkozni (régebben (~15 éve) A versenyző voltam, tavaly kezdtem újból játszogatni, most egy erős B / gyenge A lehetek), valamint híreket is telefonon olvasok (számomra kedves újságok megszűnése/korrumpálódása miatt).

    Ettől függetlenül néha én is zsibbasztom az agyam egy kis Columboval, Brooklyn 99-al, meg néhány filmmel, mindenkinek kell egy kis szórakozás...

    De így, kategórikusan kiállítani, hogy az okostelefon egy baromság, és csak arra való, hogy az ember beszopódjon, az egy baromság, már bocsánat.

    "Túl sok pillanatnál választjuk a megörökítést a megélés helyett."

    Ezzel abszolút egyetértek, hiába van nekem egy most már csak erős belépőszintet képviselő DSLR-em szép kiegészítőkkel, egyszerűen nem használom, mert hányingerem lett, hogy mindenki fotókat nyom a pofámba. Előtte sem fotóztam sokat, hát még mostanság...

    (#142) Louro: A büdös életbe nem térnék vissza Win98-ra és az akkori programokra. Az idő megszépíti az emlékeket. Tavaly előtt raktam fel egyik gépemre. Soha többet.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz rii #145 üzenetére

    Elhiszed, hogy nem csak én vagyok vele így? Attól, hogy te azt látod, hogy "mindenki" csak faszbúkra használja, az nem jelenti azt, hogy tényleg mindenki csak arra használja. Maximum te nem tudod elképzelni, hogy hogyan tudná megkönnyíteni az életedet.

    Ez kb. olyan, mitha valaki szándékosan nem használná a telefonján a telefonkönyvét, mert hogy elhülyít, hiszen régenmindenjobbvót, a számokat is tudtuk fejből.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz rii #145 üzenetére

    Egy nagyon nehéz témát feszegetsz.

    Az okostelefon amekkora segítség, ugyanakkora veszély is, ezzel maximálisan egyetértek. De ugyanez igaz a közösségi oldalakra, sőt magára az internetre is.

    Az, hogy ne lenne hasznos az okostelefon az egy baromság. Okostelefonon tudsz:

    - Olvasni

    - Tudod a céges e-mailezést intézni, ez pl. baromi fontos.

    - Ha gyorsan kell egy bekötés, amit ritkán használsz, vagy kell egy ellenállás színkód kiszámítása, esetleg SMD alkatrész számkódjának az értéke, akkor megnézed pl az Electrodroidon.

    - Autóval akarsz közlekedni akkor a Waze-nek köszönhetően tudod, hogy hol van baleset.

    - Taxira van szükséged, akkor szintén applikációnak köszönhetően azonnal kapsz autót, mert míg a hívás esetén csak vársz-vársz és vársz, addig az applikáción a GPS alapján a legközelebbi Taxinak kötelező elfogadnia a rendelést, különben nagyon sokáig nem kap applikáción fuvart. Ráadásul biztosíték is, hiszen az applikáció mutatja az autó típusát, rendszámát, a sofőr nevét, majd e-mailben megkapod az útvonalat is. Teljesen átverés biztos.

    - Ha épp szükséged van egy autóra, akkor a GreenGo szintén adott, rögtön a telefonodnak köszönhetően van egy jó minőségű autód, amivel eljutsz A-ból B-be, jó áron.

    - Tömegközlekedni akarsz, a Futár már mutatja is merre jár a villamos/busz/metró.

    - Ha unatkozol, akkor ezen azonnal elolvashatod az aktuális híreket, vagy olvashatsz könyvet is rajta. (Bár erre az e-book továbbra is alkalmasabb, ez tény.)

    - Az okosotthonokról most nem is beszélek inkább, de például ez is egy baromi jó dolog.

    - Szükséged van valamire hirtelen, a telefonodon egy webáruházban megrendeled, másnap már csenget is vele a futár.

    - Szótár.

    - Én szintén nagyon hasznosnak tartom, hogy ha zenét akarok hallgatni, akkor azt meg tudom venni az iTunes-on fillérekért, és rögtön rajta van a telefonomon. Ugyanez igaz könyvre, filmre.

    Szóval rengeteg olyan dologra tudsz használni egy okostelefont, aminek haszna/értelme is van és bizony ezek döntő többsége applikáció. És ez akkor ha az ember pénzt akar keresni, akkor nem utolsó dolog, hogy nem csak a munkahelyeden, vagy otthon tudod ezeket intézni. Nem csak fingós appok vannak ám az App/Play Store-ban.

    Az teljesen más kérdés, hogy sajnos ha az emberekre van bízva ez a dolog, akkor biztos, hogy a többség nem az értéket fogja keresni benne, hanem a Facebook-ra tölti fel, hogy milyen jó kaját készített el és késztetést érez arra, hogy feltétlen mindenhez hozzászóljon valami rendkívül hasznosat. A kiskorúakra is nagy veszély. Nemrég mesélte rokonom, aki alsós tanár, hogy egy osztálykirándulásra nem tudnak úgy elmenni, hogy a gyerekek a buszon ne a telefonjaikat nyomkodják. Nem egymással játszanak, vagy néznek ki az ablakon és nézik a tájat, hanem Facebook-oznak, Messengereznek, játszanak. Amikor kérdeztem, hogy miért nem gyűjtik össze és adják vissza amikor megérkeztek, azt mondta, hogy ezt nem lehet. Ez iszonyat nagy gond szerintem. Nem is értem, hogy gyerekeknek miért van profiljuk? Miért van egyáltalán okostelefonjuk? Ha pedig van, akkor miért nincs sok funkció lezárva rajta, amire egyébként ráadásul beállítási lehetőség is van? Ez megint nem az internet felelőssége, sokkal inkább a hülye szülőké.

    Holott egyébként a Facebook-ot is lehetne ám értelmesen használni. Én pl amikor még iskolás voltam mindig csináltam osztálycsoportot és ott tudtuk megbeszélni az anyagot, tudtunk egymásnak segíteni. Mindjárt hasznossá vált a FB.

    Viszont a kártékonysága sajnos megvan és a legszomorúbb, hogy szabályozni sem lehet ezt. Ezen sokat gondolkodtam már egyébként, mindenhol ezt hangoztatják, hogy manapság mennyire elbutult mindenki és borzasztó ami a világban folyik. Viszont szerintem szimplán arról van szó, hogy amíg nem volt a hírportálokon hozzászólási lehetőség, sőt továbbmegyek, amíg nem volt internet, addig ezek az emberek nem tudták kinyilvánítani a véleményüket, így egy normális körben mozgó ember nem is nagyon sejtette, hogy vannak ilyen bugyrok is. Ezt viszont az internet megnyitotta, a Facebook pedig még rádobott. Ez tény. Viszont azért, mert van egy ilyen - elég nagy - hátránya ennek az egésznek, nem szabad, hogy az értékes dolgokat ne fedezzük fel és ne használjuk. Szerintem.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz rii #160 üzenetére

    Akkoriban a warezben még semmi felháborító nem volt, talán -számomra is érzékelhetően- 2002 körül indult el valami nyugatosodás ilyen téren. Addig egymásnak passzoltuk, amit meg tudtunk szerezni, gyakran nyerészkedés nélkül, jószándékból. Talán még az usákoknál is hasonló volt a helyzet, mert kezdetben rengeteg játéknak nem is volt másolásvédelme. Úgy emlékszem, a 2000-ben kijött Deus Ex is ilyen volt még. Ma már adót csalni is erkölcstelen, megváltozott a világ. Emlékszem, okosba szedett 98 SE-t egy számtekboltos kért tőlem egyszer régen, adtam neki ajándékba.

    "grabbelések, tömörítések"

    Igen, és az MP3 után váltottunk discmanre. Ott is az volt a menő, aminek volt jól működő rázkódásvédelme; 10 mp-es védelem alatt nem lehetett velük túrázni, megakadtak.

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz rii #158 üzenetére

    Én 97-ben már MS Flight Simulatorral repültem interneten nemzetközi légiirányítás mellett. Sajnos pocsék volt a betárcsázós net, állandóan megszakadt, az meg elég vicces, mikor levegőben vagy, és egyszercsak visszajön a net, és berobbansz a légtér közepén. Azért marhára élveztem. Az irányítók persze nem annyira. :DDD A modemet a munkahelyemről vittem haza.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz rii #160 üzenetére

    Az MP3 jóval régebbi, 93-as. Mármint akkoriban óriási volt a fejlődés évről évre. 93 és 97 között pl. az internet kb. 20x-ára gyorsult.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Frawly

    veterán

    válasz rii #171 üzenetére

    Akkoriban még nem linuxoztam, de bőven valószínű, hogy ahogy most is, ebben már akkor is előrébb járhatott. Terep2-őt először 5x86 133 MHz-esen toltam, azon bőven jól ment osztott képernyőn két kocsival. Épp pár hete néztem, hogy lett-e folytatása annak a játéknak, vagy valami használható modern forkja, de nincs. Sokan a Screamer 4x4-en tekintik folytatásának.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák