2018. május 25., péntek

Gyorskeresés

(#1) Máté94

Máté94
(PH! addikt)

Incoming ultrakonzervatívok in 3... 2... 1... :U

;]

「AA」- Apriori Acquit

(#2) AxBattler válasza Máté94 (#1) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Régenmindenjobbvót'.

:P

"Cable management is for the weak!"

(#3) Plazmacucci

Plazmacucci
(PH! nagyúr)

Én csak a klotyón olvasok híreket.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Jo dolog is ez, bar a napi 11 ora az sok. Meg akkor is, ha ebben benne van minimum 3-4 film.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#5) atike

atike
(PH! nagyúr)

Nem sok az egy kicsit...? :F Ha "csak" suliban órán ül bent 6-7-8 órát a gyerek (mondjuk nem tudom kint az USA-ban ez hogy van) az már azért elég sokat elvisz a napból... :)

Ultrakonzervatív lettem, ajajjj.... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#6) mehpempo

mehpempo
(újonc)

Millennial vagyok én is (27 évesen), megerősítem.

Amíg beérek a melóba (~40 mn), addig a telefonomat nyomkodom, index, reddit, egyéb csodák.

Szoftverfejlesztő vagyok; gyanús hogy egész nap (~8 h) nézem a monitort.

Amíg hazaérek a melóból, a telefonomat nyomkodom, játszom rajta, csinálok 2-3 vállalhatatlanul béna képet.

Este meg egy hoszabb sorozat után szoktam éjfélig (~3-4h) egy szórakoztatót xboxozni.

(#7) cadeyrn válasza atike (#5) üzenetére

cadeyrn
(senior tag)

Milyen gyerek?
Y generáció vagyok én is a magam 32 évével, és a 8-9 óra monitorbámulás a munkahelyen után 2-3 óra simán megvan, sajnos. Nem kéne, de megvan.

(#8) atike válasza cadeyrn (#7) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Jogos, valamiért nekem automatikusan egy adott korosztály ugrott be - tévesen... :B

(#9) REIT

REIT
(őstag)
LOGOUT blog

Lassan már a Z generációról kéne írni. :U
Legalább végre azt érezném, hogy mégse vagyok akkora kocka.

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye. | Ha AI lennék lakható bolygót keresnék az evakuáció reményében - magamnak. | Pénz nem vész el, csak átalakul.

(#10) Valdez

Valdez
(őstag)

És mi lesz a Z generáció után, amikor nincs több betű az abc-ben? Vége a világnak?

(#11) dabadab válasza Valdez (#10) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Ott van példának a matematik: jön a görög ABC, ha az is elfogyott, akkor meg a héber és ha az is kifújna, akkor elő lehet szedni a kínait :)

DRM is theft

(#12) Bogyó bá' válasza Valdez (#10) üzenetére

Bogyó bá'
(PH! kedvence)

Igen, vége. Amúgy is megérett már a pusztulásra.... ;-)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#13) joey04 válasza Plazmacucci (#3) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

hát ezt én is ott olvastam. :DDD

Bazinga!

(#14) Gdi válasza Plazmacucci (#3) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Akkor már tudjuk mit csináltál "2018-02-02 15:04:00" körül.

Amúgy kell rengeteg idő a töménytelen tartalom elfogyasztására és gyártására, majd a másokkal történő megtárgyalására.
El kell jutni a Waterbuckettől a Tidepod challangeig. Szelfiket vagy dickpic-t kell posztolni. Okosságokat kell kommentálni. Vloggerek és egyéb streamerek szarságait felszippantani. És így tovább.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#15) Mirman válasza Gdi (#14) üzenetére

Mirman
(őstag)

Azért ne felejtsük el hogy a jelenlegi "szörnyű szemét fiatalokat" mindig a természetesen tökéletes előző generáció neveli fel . Tehát igazán le lehetne szállni a képzeletbeli magas lóról . Mondom ezt én mint Y generációs.

(#16) YASKATIR válasza Gdi (#14) üzenetére

YASKATIR
(senior tag)

Ha az Y generacio selejt, akkor az azt jelenti, hogy a szuleik(ink) naluk is nagyobb selejtek voltak, mivel csak egy selejtet voltak kepesek felnevelni. Ez azert eleg gaz ratok (gondolom Y elotti vagy a kommentbol) nezve nem?

(#17) Gdi

Gdi
(senior tag)

Nos, mivel nekem nincs gyerekem, így az én nevelési képességem nem igazán minősíti. A társadalom többi tagja meg nem én vagyok.
De véleményem szerint ezt is csoportja válogatja. Tapasztalatom szerint az Y generáció nem minden tagja ilyen.

Csak kiemeltem egy réteget, amin tényleg látszik az, amit leírtatok :)

És akkor a 3. pontom ezennel teljesítettem is.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#18) GodGamer5 válasza AxBattler (#2) üzenetére

GodGamer5
(senior tag)

És tényleg!... :D

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszamitogepekkel szopnak..."

(#19) GodGamer5

GodGamer5
(senior tag)

Amúgy mindegy milyen generáció, mert kb minden “mai” fiatal bele van bu*ulva a facebook-ba nonsztop 0-24-ben. Alig tudnak írni-olvasni-beszélni.

[ Szerkesztve ]

"Komolyan, neha ugy erzem, az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszamitogepekkel szopnak..."

(#20) schawo

schawo
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Én X vagyok és rám ugyanígy jellemző. Munkaidő: számítógép. Utazás: telefon, otthon fölös idő, számítógép, este: telefon. Most épp Franciaországban egy étteremben vacsorázok, és ezt a hozzászólást írom telefonról. :D

[ Szerkesztve ]

Win7 Pro (6,5k) Win10 Pro (16,5k) Office365 Vállalati Prem (16,5k) Office 2013 Business (22k) Office 2016 Business (30k) Server2012R2 SBS2008/11 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

(#21) gabor7th

gabor7th
(őstag)

Én mindig is csodálkoztam korábbi felméréseken, hogy abnormálisan keveset mér. Ez viszont már sok és gondolom az is beleszámít, ha egy pillanatra ránéz a mobilképernyőre.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#22) gabor7th

gabor7th
(őstag)

"A Nielsen Y generációs felmérése rámutatott arra is, hogy a közösségi média sztárjai igazi celebritások, hitelességük, értékük a klasszikus értelemben vett filmcsillagokéval egyenlő értékű. Ez meglehetősen nagy paradigmaváltás a korábbi generációk percepciójához képest."

Annyira, hogy el se hiszem.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#23) schawo válasza atike (#5) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Valamit elnéztél. Az Y már rég nem jár iskolába.

Win7 Pro (6,5k) Win10 Pro (16,5k) Office365 Vállalati Prem (16,5k) Office 2013 Business (22k) Office 2016 Business (30k) Server2012R2 SBS2008/11 Bitcoin elfogadás http://goo.gl/LRwqgW

(#24) atike válasza schawo (#23) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Igen, leesett - írtam is később... :)

(#25) schawo válasza atike (#24) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

És te se panaszkodhatsz, valaki azt a 10000 hozzászólást összehozta 8 év alatt. És hacsak nem full write-onlyban tolod, akkor kénytelen voltál olvasni is hozzá, hogy legyen értelme a hozzászólásoknak. ;] ;]

Nem tudom, hogy melyik generációhoz tartozol (talán épp Y lehetsz), de itt az X is elég vastagon képviselteti magát, és az ő hozzászólásaikat sem a szél hordta össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Narxis

Narxis
(PH! nagyúr)

Nem is tudom hol lennék a kütyüim nélkül.

(#27) j0k3r!

j0k3r!
(senior tag)

Most lehet, hogy én értek félre valamit, de akinek úgy jön ki a 11 óra "kütyüzés", hogy abból 8 óra komoly irodai munka, akkor szerintem kicsit furcsa a felmérés és a "kütyüzés" kifejezés...

some men just wanna watch the world burn...

(#28) atike válasza schawo (#25) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Igen jogos... :) Ez a videó ugrott br, és ez sem pontosan... :DDD Ha az Y a 80-as évek vége, akkor gőzöm sincs én hova tartozom... X?

És igen, nem keveset ülök gép előtt - amikor bent vagyok és nem terepen... :)

(#29) Atilla001

Atilla001
(fanatikus tag)

csak akkor nem gépezek, ha alszok... 41 évesen több mint 20 éve
telefon nagyon ritkán van a kezembe

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#30) főnix1999 válasza Atilla001 (#29) üzenetére

főnix1999
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

'99-sként nem tudom magam hova sorolni, de néha egy könyv meg szabad sport érdekesebb lenne ha nem utaznék ennyit az iskola miatt.

Néha jó leülök, eljátszok pár órát, filmet nézek, fórumozok de nem hiányzik néha. Pláne az fb.. már bánom.

Lenovo G50-70, C2D E8200/6GB/MSI GT710, HomTom HT17 Pro (2/16)

(#31) Narxis válasza Atilla001 (#29) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Akkor te már eggyé váltál a gépeddel.

(#32) Robert07 válasza Valdez (#10) üzenetére

Robert07
(fanatikus tag)

Lesz AA, mint Excel-ben. :DDD

突き出る釘は打たれる。

(#33) sefan67 válasza Valdez (#10) üzenetére

sefan67
(fanatikus tag)

Ők az alfa ( α ) generáció (2010 ~ 2025) .
Legjelentősebb jellemzőjük hogy a könyveket is érintőképernyőként próbálják kezelni már 2-3 éves korban, és gyakran az ipad az első szavuk az anya-apa helyett. (Nem vicc)

(#34) ripla

ripla
(őstag)

Igazából csak a körülmények változtak, semmi más.

Blackberry Z10 White, 100-1, 10.3.2.2474

(#35) schawo válasza ripla (#34) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

tökéletes kép

(#36) Alchemist válasza cadeyrn (#7) üzenetére

Alchemist
(PH! addikt)

Az X generációból és az előzőből is jópáran vannak ebben a helyzetben.
Sőt, 85 éves rokonomat se lehet levakarni a kütyükről, pedig neki még jobban kell a fizikai aktivitás a testi karbantartáshoz.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) leslieke válasza ripla (#34) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Zseniális. :C

A napi sok óra nekem is megvan, ehhez persze alapból hozzájárul a gép előtti munkavégzés is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#38) Freiherr válasza ripla (#34) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Nem hiszem, hogy ezek a fazonok napi 11 órán át olvastak volna újságot..

TrackIR5, Saitek X52 eladó

(#39) PuMbA válasza ripla (#34) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Azért egy kicsit más a két dolog :) Az újságnak egyszer vége van és nem olvashattad el a szomszéd Jolán néni trollkodását, míg az internetet nem bírod "végignézni". Régen nem igazán létezett még információs túlterhelés.

[ Szerkesztve ]

(#40) Atilla001 válasza Narxis (#31) üzenetére

Atilla001
(fanatikus tag)

én a technika fejlődéssel együtt nőttem fel. mindig volt valami forradalmi, valami új. Egy kvarcórát beállítani is menő volt. Egyszerűen természetes volt számomra mit kell megnyomni rajta, hogy villogjon a szám.
Van életem, van feleségem, van 2 cicám.. de amikor tudok gépezek. Kocka vagyok, játszok amíg lekötnek a játékok.. bár már észreveszem, hogy a stream nézés, bambulás szinte pihentet..
Ki képes C64 zenét hallgatni órákig a slay radión, vagy végignézni ezt egy seggel..
youtube

Van okos telefonom, de igen lájtosan használom mmédiára..

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#41) petison válasza ripla (#34) üzenetére

petison
(kvázi-tag)

Talán csak annyi, hogy az újság kevésbé szemrongáló.

Videókártya és memória árfaragót keresek.....

(#42) leslieke válasza petison (#41) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Körülményektől függ az is, vagyis a papír alapú olvasás is okozhat gondot a szemnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43) ripla válasza Freiherr (#38) üzenetére

ripla
(őstag)

Honnan tudod. Biztos hogy már akkor is megvolt a verseny és nem csak 1 újság létezett. Jó, talán 11 órát nem olvastak mindennap, de az akkori körülményekhez képest arányaiban ott is tuti megvolt a napi X időtartam. És mindennap jelent meg újság, szóval...
A lényeg itt azon van, hogy a szokások nem változtak, ha akkor létezett volna már okosteló meg net, ugyanígy csapatták volna, mint most nagyon sokan.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Z10 White, 100-1, 10.3.2.2474

(#44) edward2 válasza PuMbA (#39) üzenetére

edward2
(PH! addikt)

Nem lehet kiolvasni mindent de egy idő után az ember az információ áramba is beleun.

(#45) schawo válasza Alchemist (#36) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

A nyolcvanas években a nagyanyám testvére (akkor 60+) fél napját a commodore 64-e mögött töltötte. Egy csomó kiegészítőt fabrikált hozzá saját maga (alig volt valami beszerezhető), mi meg csak gyerekként a nyálunkat csorgattuk. :D

(#46) schawo válasza Freiherr (#38) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

De nem azért, mert nem akartak, hanem azért mert akkoriban nem volt annyi információ. A nagyszüleim anno az egész újságot, az összeset, amit csak lehetett kapni, kiolvasták betűről betűre. Benne az összes gyászjelentés, apróhirdetés, sport (nagyanyám is), aztán búslakodtak, amikor vége volt.

(#47) morgyi

morgyi
(PH! kedvence)

Itthon a munkahelyek még mindig nem foglalkoznak az Y generációval, vagy a jellemzően 50-es 60-as középvezetők nem értik meg őket.
Saját magamon tapasztalom (26 vagyok) hogy valaki 2-3 évente munkahelyet vált nem pedig beletörődik és egy adott helyen őrlődik nyugdíjig, nem tudják felfogni.

Az Y generációt a munkahelyén motiválni kell, van pár korombeli kollégám, fafejűnek tartanak minket. Nem lehet a torkunkon diktatórikusan lenyomni hülyeségeket, és elvárni hogy még véletlenül sem gondolkodjunk csak csináljuk, ezzel szemben a 40-es kollégáim elég sokan szolgalelkűek. Bennük még él az, az agymosás hogy bárki felvehető a helyükről az utcáról... persze.

Hatalmas probléma hogy elég nagy a generációs szakadék azok között akik az évek során középvezetői/felsővezetői pozícióba jutottak, és a pályakezdő vagy pár éve dolgozó fiatalok közt. Sokszor az idősebbek berögzött baromságai miatt vált a fiatal munkahelyet. Mert nem képesek megtartani a fiatalokat, a saját bőrömön tapasztalom, hogy az a szint, hogy amire a vezetőimnek nincs igénye nekem se legyen.

Talán már pár helyen felfogták, hogy a betanult, beszokott, jó munkaerőt érdemesebb megtartani, értelmes fizetéssel, juttatásokkal, jó munkahelyi körülményekkel mint 2-3 évente új emberrel kezdeni.

Kijelentettem hogy addig nem vagyok hajlandó semmilyen képzésre menni, amíg piti képzési költségekért is szerződést akarnak velem aláírni. A továbbképzésem hogy jobban értsek egy adott munkakörhöz, amin a cég 100x annyit keres mint a képzés költsége nem főleg az én érdekem. Nem ők tesznek szívességet hogy képzésre küldenek.

Inkább akkor az önképzést válaszom, az hasznomra is van, meg nem kötnek röghöz.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#48) Bici

Bici
(PH! félisten)

Engem meg pont azert piszkalnak, mert sosem lehet elerni telefonon. :D
Amikor uton vagyok, akkor megallas nelkul olvasgatok rajta minden fele szakmai cikket (+haverok messenger), de amint hazaerak elfelejtem, hogy letezik a telo, es ki sem veszem a taskambol. Sokszor le is merul, mert elfelejtem tolteni.
De a napi 9-10 ora (munka miatti) monitornezes + 1-1,5 ora telo nezes utazas kozben megvan azert.

(#47) morgyi: Ez szakmatol is fugg. Nalunk pl. mindket helyen a fiataloke a vilag, az 40 felettiek erzik magukat kivul allonak.
Szofver fejlesztonek kell menni, es akkor az oregek kb. nem is leteznek. :P

[ Szerkesztve ]

Keresek ITX-es FM2(+) lapot.

(#49) schawo válasza morgyi (#47) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

A munkahelyi különbségeket hagyjuk, elég baj van abból mindenhol, hogy az Y azt hiszi, hogy ők szarták a spanyolviaszt :) Nyilván van aki a spanyolviaszt szarja, ám legyen, az úgyis megtalálja a maga boldogulását.

De egyébként 26 évesen én is ilyen voltam. Majd te is leszel több, akkor majd a Z-t szidod, amikor azok nyavajognak. Kb. 26 voltam, amikor egy generációval fölöttem lévő munkatársam féltékenységből kitúrt a munkahelyemről (még két munkatársammal együtt). Nemes bosszú álltunk. Azóta az egész cég, az német anyavállalatával együtt csődbe ment, pedig akkor még piacvezetők voltak. Mert a mi semmiből létrehozott új cégünk lett a piacvezető Európában 6 év alatt. Te nem tudod elképzelni azt a széles vigyort, ami az arcomon ült, amikor a német anyacég tulajdonosa becsattogott a mi gyárcsarnokunkba, ordibálva, mutogatva, fenyegetőzve. Pedig ő volt, aki személyesen kirúgott, úgy, hogy meg se hallgatott.

De ez egy ilyen világ. Nem leszünk egyformák, és nem is kell, hogy mindenki, vagy minden generáció egyforma legyen. Mindenki szabadon választ munkahelyet és munkavállalót. Szóval, ha nem tetszik, mutasd meg tőlük függetlenül, hogy jobban tudod, belülről sosem fogod tudni megmutatni.

[ Szerkesztve ]

(#50) edward2 válasza Bici (#48) üzenetére

edward2
(PH! addikt)

" es akkor az oregek kb. nem is leteznek"
majd emlékezz erre amikor öreg leszel. szerk: 40 felett "öreg" lol

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.