Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz MongolZ #18 üzenetére

    Csak bírd pénzzel. Nem olcsó lány, még a "napról napra nő a lakásom" srác sem bírta a tempót.

    [ Szerkesztve ]

  • pengwin

    addikt

    válasz MongolZ #18 üzenetére

    Azt hallottam, hogy a Rogánék pont válnak, szóval ő most pont nem fog ráérni.

    Már csak az érdekel, hogy az V. kerület melyik felét kapja az Anti, és melyiket a zasszony.

    Üdv, pengwin

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz MongolZ #114 üzenetére

    Amúgy a határon túliakkal kapcsolatban mind a Narancsosok mind a dILIS kOMCSIK megérdemelnének egy nagy tockost, hogy kihasználják őket, vagy így vagy úgy.
    Küldeni kell a tankönyvet, támogatni az itteni felsőoktatásukat, képviselni őket uniós szinten (ezért mondjuk Brüsszel is megérdemel egy tockost), egyébként meg mindenki hagyja békén őket. Szvsz...

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • tha_answer

    őstag

    válasz MongolZ #133 üzenetére

    vegulis a 0,1 dm is dm. :DD

    "This allows the units to calculate their relative position to within millimeters, although their absolute position is accurate only to the same accuracy as the computed position of the base station. The typical nominal accuracy for these systems is 1 centimetre ± 2 parts-per-million (ppm) horizontally and 2 centimetres ± 2 ppm vertically.[6]"

    pofa lapos-e? :DDD

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz MongolZ #133 üzenetére

    kevésbé tájékozottak kedvéért az rtk-val felszerelt és megfelelő szintű szolgáltatásra szerződött gépek kettő centiméternél jobb visszaállási pontosságot tudnak. ez azt jelenti, hogyha ősszel elveted a növényt, akkor megjegyzi, hogy pontosan hol járt a gép, és tavasszal, amikor különböző munkákat kell elvégezni a táblán, akkor kevesebb, mint kettő centiméter hibával újra képes végigmenni ugyanazon az úton. ennek takarékossági oka van.

    persze lehet azon vitázni, hogy ez relatív vagy abszolút pontosság, de senkit nem érdekel. az abszolút pontosság azt jelenti, hogy pontosan adott koordinátákon megy a gép. a relatív pontosság meg azt, hogy tökmindegy, mik a koordináták, csak ugyanott menjen. tehát relatív pontosságba belefér, hogy a koordináták szerint másfél kilométerrel arrébb van, csak az számít, hogy ugyanannyi legyen a hiba (vektoriálisan) vetéskor és trágyázáskor is.

    ja, még annyit, hogy az rtk az a john deere rendszerének márkaneve, ugyanezt a rendszert más gyártók másképp nevezhetik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tha_answer

    őstag

    válasz MongolZ #137 üzenetére

    bambano szepen elmagyarazta ,hogy miert nem erdekel senkit, h relativ. ezt hivjak tatott szajjal a faszerdobe, MongolZ, es ha menne a szovegertelmezes akkor latnad h gps+rtk-ra irtam ami centis, nem az L1 meg L5 sav onmagaban.

    hulye az osszes paraszt aki 100 millios gepkapcsolattal muvel sorra pontosan. :DD

    nem nem tapsikolok en semminek, csak tudod ez nem magyarfuggo, meg mezsarosfuggo, hanem emberfuggo.
    https://hvg.hu/ingatlan/Botrany_unios_milliokat_kaptak_az_angol_kir_P4YOWV

    joval tobbet kap mint a nyugati? meselj meg. vigyazz, erik a masodik melytorok.

    jajaja, lopnak. senki nem mondja hogy nem, vagy azt hogy ez helyes. arra kene feltenni a kerdest, hogy a lopasok ellenere megis miert vannak hatalmon, azaz ugy h mindent szetlopnak?

    [ Szerkesztve ]

  • tha_answer

    őstag

    válasz MongolZ #138 üzenetére

    gyurcsany tanacsadojanak csak elhiszed, ha a videoton milliardosnak nem:

    "Ami azonban talán ennél fontosabb, az a dolog ideológiai része. Orbán és követői nem teljesen alaptalanul gondolják azt, hogy Magyarország nyugati csatlakozása kudarc volt. Ebben jelentős a felelőssége Nyugat-Európának és a Nyugat – és a „nyílt társadalom” – kritikátlan barátainak Magyarországon. A rendszerváltás nem csupán a kelet-európai országok Nyugathoz csatlakozását jelentette, hanem a nyugati országok számára jelentős piac megnyílását olyan időszakban, amikor a korábbi külső egyenlőtlenségek fenntartása geopolitikailag már nem vagy csak nagy költségekkel volt lehetséges. A rendszerváltás a Globális Délről visszahúzódó vagy kiszorított nyugat-európai országok számára a geopolitikai erősödés mellett a negatív externáliák – alacsony munkabérek, olcsón megvásárolt piacok, gyártási „offshoring”, a támogatások és tőkebefektetés bumeráng vagy visszaható hatásai – exportját és (épp a szabad tőke- és munkaerő-áramlás miatt) egy újabb jelentős gazdasági növekedés potenciálját hordozta. Ez a 2008-as válságig, és a digitális gazdasági átalakulás hatásainak áttöréséig jól is működött; hatása azonban ezekben a társadalmakban drámai volt és az ma is.
    A ’89 és 2008 közötti működésmód fenntartásához ugyanakkor a nyugati vállalatok és politikusok bizony azokat az eliteket támogatták, melyek ezt a helyzetet elfogadták, rosszabb esetben saját jól felfogott érdekükben kiszolgálták. Társadalmi értelemben ennek a politikának a következménye már a Fidesz 2010-es hatalomátvétele előtt is jelentős – a szegények felől a felsőközéposztály irányába mozgó – „perverz újraelosztás” (Ferge), a multinacionális vállalati középosztály és a járadékvadász (Nyugat-hű) elit támogatása volt. (Ez persze nem sokat változott, csak más ideológia mentén történik ma.)
    Ma már én is látom, hogy ez – melyben nekem is volt szerepem – hibás volt; egy öntudatos, értékeit, geopolitikai céljait világosan megfogalmazó, nemzeti érdekeit védő és nem járadékosságra építő politikai elit irányítása mellett Magyarország másutt tarthatna – anyagi, fejlettségi és geopolitikai helyzetét nézve és a jelenlegi politikai elit hatalomra kerülése tekintetében is.
    Ám többről van szó. A nyugat-európai vállalatok örömmel vettek részt a korrupciós játékokban, tolták az adó- és járadékelkerülés hasznát a helyi kisvállalkozásokra, élvezték a befagyott bérek vállalati hasznát. Ez, akárhogy is csűrjük-csavarjuk, a neokolonializmus új formája. A helyi értékek alacsony áron való megszerzése, a mobilitás belső csatornáinak és külső mozgatóinak korlátozása, a felzárkózás lassítása. Értem azokat a rendszerváltó eliteket (így elsősorban a Fidesz első és második generációját), akik a rendszer előnyeiből kimaradtak és másodhegedűsi szerepbe kényszerültek. A nyugatiak azt a járadékos elitet támogatták, akik a fordulat utáni neokolonialista rendszer fenntartásában voltak érdekeltek. Mindez rendszerszinten érdekes, ettől még számos kiváló egyéni teljesítmény, értékes élet született. Ha tetszik, ez volt a rendszerváltó eliteknek a nyugati elitekkel kötött új kompromisszuma. Orbánnal ez bukik meg."
    https://hvg.hu/itthon/20170403_bun_es_hiba_ceu_braun

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák