Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Teasüti #230 üzenetére

    "Persze nem Prores-ben, de megeszik az összes prosumer kamerából kipottyanó long-gop formátumot (meg gondolom a Red, Canon, stb RAW videót is vmilyen szinten, csak azt én átugrottam)."

    A long-gop formátumokhoz nagyobb teljesítmény kell, mint a ProRes-hez, hiszen a ProRes-nek (és a hasonló editing formátumoknak) pont az a lényege, hogy nagyobb fájlmérettel kompenzálják a kisebb számítás igényt, azaz a terhelés megoszlik a CPU/GPU és az I/O között, míg a tömörítetlen videónál gyakorlatilag nincs encoding, ellenben nagyon magas az I/O.

    "meg gondolom a Red, Canon, stb RAW videót is vmilyen szinten, csak azt én átugrottam"

    Az összes formátum közül a RAW terheli le a leginkább a rendszert, mert az gyakorlatilag nyers szenzor adat, azaz a kamera elektronikája nem végez elő feldolgozást, hanem mindent az utómunkára hagy. Így a RAW-hoz nem csak nagy I/O kell, hanem brutális a számítás teljesítmény is, cserébe kompromisszum mentes minőséget lehet kihozni az anyagból, ezért szokták főleg profik használni.

    "M1 (2020)-at meg lenyomják ezek az APU-k Resolve és PP alatt."

    Erre tudnál valami tesztet linkelni?
    (Én nem találtam rendes Resolve összehasonlító teszteket, csak CPU vs. CPU ugyanazzal a dVGA-val, aminek kb. semmi értelme, mert a lényegi terhelést Resolve-ban a GPU kapja.)
    Az M1 tele van pakolva hardveres videó gyorsítókkal, így a long-gop videóknál az encoding is célhardverből megy és a formátumnak köszönhetően az I/O is alacsony, ezért különösen érdekelne, hogy egy 5700G vagy 11900K mennyire nyomja le.

Új hozzászólás Aktív témák