Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz zzoltan2014 #49 üzenetére

    Itt a lényeg. Én is szeretek élmény autózni, illetve szeretek autót vezetni. Viszont utálok forgalomban vezetni, főleg városon belül. Szerintem ez élményautózók is azzal járnának a legjobban, ha a napi forgalmat átvennék az önjáró autók, viszont ezzel az "élményautózást" kiszolgálva több erre alkalmas versenypálya jelenne meg (vagy legalábbis olcsóbbá válnának). Mert azokon lehet élményautózni, nem a forgalomban. Forgalomban csak idegeskedni lehet.

    Igazából az egész önjáró autós dolgot egyedül egy réteg szívná meg, ők viszont nagyon: a hivatásos sofőrök. Én csak abban reménykedek, hogy mire tényleg mindennapivá válnak az önjáró autók, addig társadalmi szinten felkészülnek erre. Ugyanis hirtelen hatalmas mennyiségű, alapvetően képzetlen (mielőtt valaki belekötne: képzetlen alatt azt értem, hogy egész életében csak ezzel foglalkozott, nincs másban tapasztalata) munkanélküli fog a munkaerő piacra ömleni. De attól félek, hogy nem fognak, és akkor csúnya világ lesz egy ideig.
    Illetve megjegyzem, mire az önjáró autó valósággá válik, addigra az önjáró utasszállító repülő is azzá fog. Jelenleg azért alkalmaznak pilótákat, mivel a fel és leszálláshoz, nem ideális körülmények mellett, kevés a jelenlegi automatika. Viszont amint az automatika egy teljesen káosz alapú rendszerben (értsd: a nem gépi szereplők viselkedése kiszámíthatatlan) képes lesz elvezetni egy autót, képes lesz biztonságosan letenni egy repülőgépet is. Továbbá addigra a vonatok is már teljesen önjáróak lesznek. Szóval az ilyen járművek "sofőrjei" is munkanélküliek lesznek addigra.

Új hozzászólás Aktív témák