Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz genlog #21 üzenetére

    Balkáni mentalitást emlegettél! Így nem az érveléssel van feltétlen baj, hanem az értelmezésével, annak amit sikerült botor módon ide vetnem. De nem gond, ha Te már ilyen nagyon komoly vagy, legyen. Ugyan áruld el kérlek, hogy szerencsétlen kishazánkban hol van az írásba foglalva, hogy a gyalogos bármit megtehet egy zebrára hivatkozva? Lehet ugrálni következmény nélkül? Nosza, rajta!
    Örülök, hogy ilyen világlátott, bölcs ember világosít föl róla, hogy itthon mindig az autós a hülye, ha valakit kivasalnak egy zebrán. Csak csendben jelzem meg, hogy a baj ezzel a mentalitással van gyalogos barátainknál. És ezt a hülyeséget tömik a gyerekek fejébe- hogy a témához is kapcsolódjunk- hallgass nyugodtan zenét, bambuld a telefonod, mert a zebra a TIÉD! Oda sem kell figyelj, hisz mindenki aki közlekedik azért van, hogy Te nyugodtan le léphess a zebrára. Ha sötét van, és nincs kivilágítva, akkor is, ha rohansz a tesók után, mert elfogy a mekibe a kedvenc burgered, akkor is, ha szakad a hó, és csúszik akkor is. Neked, mint gyalogosnak rohadtul semmivel nem kell törődnöd, mert a zebra csak érted van, neked készült, és neked ott jogod van bármihez.... A kedvencem, mikor biciklisek át tekernek rajta. De itt nálunk volt olyan nyugdíjas hölgy, aki szerint az autósnak kötelezően meg kellene állni a zebra elött és körülnézni.... No comment....
    Tudod a baj azzal van, hogy mindenki azt várja, hogy majd a másik figyel. Ez igaz sok autósra is. De a közlekedés társasjáték, ha autóval vagy, ha gyalog, akkor is oda kell figyelni.
    És hogy a fel nem tett kérdésre is válaszoljak: meg szoktam állni zebránál. Viszont gyalogos jött már nekem... Amihez nem tudom mennyire kell hülyének lenni. Természetesen föl volt háborodva. Csak, hogy tiszta legyen: háttal állt a zebrának, én el haladtam.... volna, ha az az észlény nem koppan a hátsó ajtón. Se lát, se hall dömötör módon. Ésssss.... Tádám: Szabálysértési bírság lett a vége, amit a T szülő fizethetett ki.
    Magyarázat lejjebb.
    Nem követem napi szinten a KRESZ változásait. De egy apróság (2018-as állapot szerint, és tudtommal ez nem módosult): jogszabály szerint a kijelölt gyalogos-átkelőhely előtt álló és várakozó gyalogossal szemben nincs elsőbbségadási kötelezettsége a jármű vezetőjének csak abban az esetben, ha a gyalogos lelépett a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre.
    A gyalogos addig nem léphet le a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre, amíg a lelépést és az áthaladást veszélyesnek ítéli meg ( gondolom ez a rész jelenti azt, hogy illene körül nézni).
    A kijelölt gyalogos-átkelőhelyet a jármű vezetője olyan tempóval kell megközelítse, hogy a gyalogos részére egyértelmű legyen, ha a zebrára lép, akkor a jármű vezetője meg fog tudni állni, elsőbbségadási kötelezettségének eleget téve. A megközelítés tempójának mértéke jól kell mutassa az elsőbbségadási szándékot. A gyalogosok kötelesek a lelépés előtt az áthaladás veszélytelenségéről meggyőződni. A jármű vezetője, ha kell, megállással ad elsőbbséget a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre lelépett gyalogos részére.
    Örülök, hogy segíthettem hazánk közlekedési szabályait illetően :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák